Albit Open 2011

Dne 25.11.2011 proběhl v prostorách squashového centra SquashArena jedenáctý ročník tradičního turnaje Albit Open.

Letos se do turnaje zapojilo 16 hráčů, kteří své zápasy v základních skupinách odehráli v jedné šestičlenné a ve dvou pětičlenných skupinách. Specialitou letošního turnaje byl stav, kdy každý hráč měl jistou účast v play-off a zápasy základních skupin zde sloužily pro vybojování si co nejlepšího místa v něm.

Tak jako každý rok byli hráči rozděleni do skupin dle nahlášené výkonnosti a dle výsledků z minulých ročníků našeho turnaje. V každé skupině byl nasazen favorit - pan Pavel Trefný (vítěz loňského ročníku), Robert Jeníček (finalista loňského ročníku) a Radek Erban (3. místo z roku 2008). Velkou neznámou z pohledu výkonnosti byli z nových účastníků turnaje pánové Jan Vrubel a Ondřej Kožina, přičemž tato nejistota se v pozdějších fázích turnaje ukázala jako zcela zásadní.

Skupinu A vyhrál pan Petr Hojný, který porazil i nasazeného favorita, pana Roberta Jeníčka a do play-off šel z nejvýhodnější první pozice. Ve skupině B exceloval pan Pavel Trefný, který potvrdil výsledky z minulého ročníku a svým soupeřům vyslal jasný vzkaz, že i tento rok se s ním musí počítat. Ve skupině C byl los nemilosrdný k nasazenému favoritovi - panu Radku Eranovi -, když do této skupiny nalosoval i pány Jana Vrubela a Ondřeje Kožinu. Po prvním zápase této skupiny mezi novými účastníku turnaje bylo všem jasné, že skupina C je skupinou smrti a pan Erban skončil ve skupině na třetím místě, přičemž skupinu vyhrál pan Vrubel před panem Kožinou.

Do play-off se zapojili všichni hráči a první kolo dopadlo vesměs podle předpokladu, kdy postup slavili favorité. Potvrdil se těžký los pro skupinu C, protože z pěti hráčů skupiny C postoupili čtyři borci do čtvrtfinále turnaje. Ve čtvrtfinále začínalo jít do tuhého a na hráčích se projevovala únava, protože někteří hráči hráli na turnaji již sedmý zápas. Los byl nepříznivý k panu Jeníčkovi, kterého play-off poslalo na pana Kožinu a pan Jeníček se s turnajem ve čtvrtfinále rozloučil. Z dalších favoritů potvrdili formu pánové Vrubel, Trefný a Hojný.

V semifinále pan Kožina vyřadil i loňského vítěze, pana Trefného a ve druhém zápase pan Vrubel porazil pana Hojného. Finálový souboj byl opakováním zápasu ze základní skupiny, tentokrát se z vítězství radoval pan Kožina a pan Vrubel prohrál první zápas na turnaji. Bitvu o třetí místo vybojovat pan Trefný, kdy jeho soupeř, pan Hojný, vzdal zápas z důvodu svalové křeče.

Třetí místo a cenu Aerobie Pro Ring získal pan Pavel Trefný. Poražený finalista, pan Jan Vrubel, získal RC model pokojového vrtulníku Swift S 929. Vítěz turnaje, pan Ondřej Kožina, získal poukaz na skydiving ve SkyDive aréně v Praze - Letňanech.