Z tisku

Tisková zpráva ze dne 11. října 2011:

Společnost Albit Technologies, s.r.o. rozšířila svoje aktivity o technologie Hewlett Packard.

Krom připravenosti realizovat služby z oblasti datových komunikací řešených na platformě HP nabízí ve svém centru Cisco a HP technologií nová školení, zaměřující se na přepínače a směrovače HP.

 


 


Tisková zpráva ze dne 13. února 2004:

Společnost Albit Technologies, s.r.o. zprovoznila v pátek 13.2.2004 systém umožňující volání do její interní telefonní sítě po Internetu.

Společnost Albit Technologies, s.r.o. zprovoznila v pátek 13.2.2004 systém umožňující volání do její interní telefonní sítě po Internetu. Zákazníci společnosti Albit Technologies, s.r.o. tak mohou pro volání využívat nejen klasické telefonní linky, ale i volání zdarma přes Internet pomocí protokolu SIP.

 

Co potřebujete k telefonování:

Telefon podporující protokol SIP. Může to být buď klasicky vypadající přístroj nebo aplikace na PC.

Telefony je třeba registrovat k SIP Proxy serveru ("ústředně"). Pokud tato služba není ve vaší sítí k dispozici, je možné využít veřejně dostupných SIP serverů.

 

Co musí umožňovat vaše připojení k Internetu:

Váš firewall musí pouštět do vnitřní sítě SIP protokol (5060/UDP) a na aplikační úrovni musí nahlížet do SIPovské komunikace, aby dynamicky otevíral porty pro RTP stream a popř. upravoval IP adresy v SIP hlavičkách pokud používáte NAPT. Cisco IOS Firewall i PIX Firewall toto podporují.

 

Co je to SIP protokol:

Pro základní seznámení doporučujeme sérii článků na ISDN Serveru.

 

Na jaké adresy můžete telefonovat:

sip:prijmeni@albit.cz (G.729, G.711)

sip:info@albit.cz (G.729) jednoduchý IVR skript na který můžete zavolat pokud chcete otestovat funkčnost vašeho telefonu a nepotřebujete s nikým hovořit. Skript umožňuje i následné přepojení na vybraného pracovníka naší společnosti.

sip:infogsm@albit.cz (kodek GSM) adresa pro ty, kteří nemají k dispozici kodek G.729. IVR skript je stejný jako v předchozím případě.
 

Článek, ISDN Server, červen 2003:

Autor: Petr Hrubý

Protokol SIP

Session Initiation Protocol (SIP) je jednou z alternativ pro realizaci (nejen) hlasového přenosu v rámci IP sítě. V příslušném RFC je charakterizován jako signalizační protokol sloužící k sestavení, modifikaci a ukončení spojení mezi dvěma a více účastníky. Spojení může představovat obecně jakýkoliv multimediální přenos, v praxi je ale SIP nejčastěji využíván pro telefonování po IP síti. >>>
 

Tisková zpráva ze dne 27. prosince 2002:

Společnost Albit Technologies získala jako první v České republice Cisco certifikaci pro Routing and Switching

Albit Technologies je jedinou českou společností, která úspěšně prošla novým certifikačním programem. Specializace Routing and Switching je tak po Universal Dial Access a Security již třetí oblastí, pro kterou Albit Technologies poskytuje svým zákazníkům Cisco certifikované služby. Počínaje projekčními pracemi, přes pilotní zapojení, instalace, troubleshooting, rychlý nonstop servis až po kompletní outsourcing sítě.

Paralelně s tím uvádí školicí centrum Albit Technologies jako první v České republice na trh nové certifikační školení právě pro oblast Routing and Switching specializace.


Článek, Connect!, duben 2002:

Autor: Petr Hrubý

Technologie DWDM

Neustále se zvyšující potřeba dostatečné kapacity pásma zejména na páteřních linkách podněcuje technologický vývoj k tomu, aby stávající infrastruktura byla využita v maximální míře. Jednou zmožných cest při využívání kapacity optických vláken je v principu velmi jednoduchá, technologicky ale hodně komplikovaná technologie, která se označuje zkratkou DWDM. >>>

 
Tisková zpráva ze dne 14. března 2002:

Společnost Albit Technologies získala jako první v České republice certifikaci pro Cisco Universal Dial Access

Albit Technologies je jedinou českou společností, která úspěšně prošla celým certifikačním programem. Specializace Universal Dial Access je pro zákazníky Albit Technologies garancí kvality na všech úrovních. Počínaje projekčními pracemi, přes pilotní zapojení, instalace, troubleshhoting, dodatečné konfigurace až po kompletní outsourcing sítě. Paralelně s tím je specializace i zárukou kvality v oblasti vzdělávacích programů Albit Technologies.


 

 

Článek, Connect!, listopad 2001:

Autor: Pavel Vymazal

Co přinese 21. století v technologiích?

Mezinárodní konference pro 21.století se během Invexu 2001 aktivně účastnila i naše společnost. Příspěvek zaobírající se vývojem protokolu IPv6, jeho popisem a možným nasazením přednesl ředitel Albit Technologies, Tomáš Doležal. Zde naleznete shrnutí a komentář k nejzajímavějším přednáškám. >>>


Článek, Connect!, listopad 2001:

Autor: Petr Hrubý

IP Telefonie v podání Cisco

IP telefonie je technologie, která si i přes jisté obavy z nevyzrálosti a pochybnosti o její rentabilitě, získává stále větší respekt u odborníků na telekomunikační techniku. Společnost Cisco Systems, která má v současné době největší podíl na trhu v této oblasti, nabízí kompletní řešení umožňující kromě nasazení IP telefonie v podnikových podmínkách i její vazbu na informační systém. >>>

Článek, Connect!, září 2001:

Autor: Tomáš Doležal

IPv6

Již počátkem 70. let vzniká protokol IPv4. Na konci 70. let rodina protokolů TCP/IP získává takovou podobu, v jaké ji známe i dnes. Po úspěšném nasazení v ARPAnetu začíná rychlý rozvoj Internetu, který možná překvapil i samotné tvůrce. Rodina protokolů TCP/IP slouží uživatelům po dvě desetiletí bez zásadních změn, zatímco svět aplikací i síťové prostředí jako takové se stále řítí dál a dál. Důsledkem toho je zvětšující se disproporce mezi tím, co IPv4 nabízí a tím, jaké jsou na protokol kladené požadavky. >>>