Reportáže z utkání 2016/2017

 zpět na hlavní stránku


11.6.2017

Nespeky - Úročnice 3:5 (2:3)

Sestava: Pepa Chaban - Honza Myslivec, David Straka, Přemek Pilař, Vojta Gryc - Lukáš Doležal, Štěpán Hamajda, Adam Jíša, Šimon Doležal - Dan Vošický, Vašek Budík, střídající: Pavel Rublič, Honza Kříž

Hosté tentokrát přijeli v hojném počtu a od prvních minut jsme měli co dělat, abychom čelili jejich přímočaré hře. S poněkud prořídlým kádrem, tedy ve stavu, který nás provází několik posledních zápasů jarní části soutěže, se nám to v prvních minutách vcelku dařilo. Dopředu jsme ale téměř nic kloudného nevymysleli. Místo kombinační rozehrávky na širokém hřišti, pro kterou byl prostor, jsme volili dlouhé nákopy, které se stávaly relativně snadnou kořistí hostujících hráčů. Ve 12. minutě jsme po hrubici ve vlastním vápně nabídli špatnou rozehrávkou Úročnici šanci, ta jí nepohrdla a dostala se lacino do vedení. Za tři minuty se opřel z větší vzdálenosti do balónu Štěpán a povedená střela zapadla pod břevno. Nicméně dvě vydařené střely z pozic těsně před vápnem znamenaly během dalších 11 minut naše dvoubrankové manko. V 32. minutě z přímého kopu snížil svým dnešním druhým gólem Štěpán. Naše hra však nadále postrádala více kvality, přičemž dnes byly k vidění i nedorazy v obraně, na které nejsme zvyklí. K tomu dlužno podotknout, že ne všichni záložníci se vraceli vždy tak, jak by bylo potřeba a tím obraně rozhodně nepomáhali.

O poločase jsme si řekli, jak konkrétně hru zlepšit, bohužel, tentokrát se pokyny ve hře projevily jen málo. Navíc Úročnice působila odhodlaněji a v druhém dějství nás přehrávala. Ne snad, že by měla nějakou velkou územní převahu, ale její útoky byly mnohem nebezpečnější. Mohli jsme být rádi, že několik dobrých příležitostí hosté neproměnili, jednou se ale trefili a bylo to už za záda Honzy Kříže, který za zdravotně indisponovaného Pepu nastoupil do druhé půle. Šance na bodový zisk svitla v 75. minutě. Šimon byl ve správný čas na správném místě a po nejistém zákroku gólmana se od něj míč odrazil do branky. Jednobrankový rozdíl ale netrval dlouho. Po dvou minutách jsme zaspali na kraji obrany, nechali hostům spoustu času i prostoru, což vedlo k pátému inkasovanému gólu. Závěr byl v režii hostujícího týmu a k žádnému závěrečnému náporu jsme se po matném výkonu nedostali. Nic to však nemění na tom, že jsme letošní benešovský okresní přebor vyhráli a pro příští sezónu se můžeme těšit na krajskou soutěž.

TD



4.6.2017

Bystřice/Maršovice - Nespeky 1:6 (0:4)

Sestava: Pepa Chaban - Honza Myslivec, David Straka, Vojta Gryc, Pavel Rublič - Tonda Rublič, Štěpán Hamajda, Adam Jíša, Lukáš Doležal - Vašek Budík, Dan Vošický, střídající: Šimon Doležal, Přemek Pilař, Lukáš Tiefenbach

Vzhledem k výsledkům minulého kola bylo už před dnešním zápasem jisté, že v tabulce nás nemůže nikdo přeskočit a pro letošek budeme mistry okresního přeboru. Mohli jsme hrát v klidu a během utkání si několik hráčů vyzkoušelo hru na jiných postech, než na kterých za dorost obvykle hrají. Po vyrovnané úvodní desetiminutovce jsme dostali hru pod kontrolu a třemi góly mezi 23. a 29. minutou korunovali svou převahu a velmi dobrý výkon. Štěpán s Adamem se trefili z větší vzdálenosti a Vašek přesně hlavičkoval. Do konce poločasu ještě z dorážky zvýšil Přemek.

Krátce po zahájení druhé půle opět dobře hlavičkoval Vašek a vedli jsme už o pět gólů. V klidu jsme kombinovali a udržovali si převahu. V 61. minutě se pěkně do protilehlého horního rohu branky domácích trefil Dan. Tým Bystřice/Maršovic sice po centru na zadní tyč snížil, ale vzhledem k našemu velkému náskoku a poměrně kvalitní hře to k zdramatizování zápasu nevedlo a po našem těsném vítězství v posledního zápase s Bystřicí/Maršovicemi, kdy jsme otáčeli výsledek ze stavu 0:2 na 3:2, jsme tentokrát zvítězili jednoznačně.

TD



21.5.2017

Nespeky - Sedlec-Prčice 0:3 (0:0)

Sestava: Pavel Rublič - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Přemek Pilař, Šimon Doležal - Tonda Rublič, Štěpán Hamajda, Adam Jíša, Lukáš Doležal - Dan Vošický, Vašek Budík, střídající: Honza Myslivec, Patrik Vašina

Oproti poslednímu zápasu už byl dnes připraven Lukáš Tiefenbach, ovšem k dispozici jsme neměli Pepu, takže při přetrvávajícím zranění Honzy Kříže nastoupil v brance Pavel. Do začátku utkání hosté přímo vlétli a několikrát se ocitli v nebezpečných pozicích nedaleko naší brány. Do útoku se Sedlec-Prčice vrhal ve velkém počtu hráčů. V obraně někdy zůstával jeden na jednoho bez zajištění. Využít jsme toho ale nedokázali a útočníci se do žádné vážnější šance nedostali. Bylo to dáno i tím, že v prvním poločase měli častěji na kopačkách míč hosté, vynutili si územní převahu a naše záloha měla spoustu práce s defenzivní činností. Podpora útoku už pak byla slabší. Hosté celý první poločas předváděli kvalitní výkon a ke gólu několikrát neměli daleko. Branku však ani jeden celek nevstřelil.

V druhé půli se nám podařilo vyrovnat hru a dostávat se častěji k brance hostujícího týmu. V 52. minutě však přišla rychlá kolmá akce Sedlce-Prčice, která skončila faulem v šestnáctce. Penaltu hosté proměnili a co se jim nepodařilo v prvním dějství, dokázali nedlouho po začátku druhého. V dalším průběhu zápasu jsme převzali iniciativu a dostávali se do blízkosti soupeřovy branky. Bohužel jsme v nadějných pozicích několikrát nevolili nejlepší řešení. A tak místo vyrovnání, které viselo ve vzduchu, se na druhé straně po přímém kopu z velké dálky odrazil v 77. minutě míč po nastřelení jednoho z hráčů přímo k hostujícímu fotbalistovi, který se pěknou střelou výstavně trefil za Pavlova záda. Naše neutuchající úsilí k zdramatizování závěru nevedlo, naopak další utěšenou ranou hosté přidali třetí branku. O výsledku tak velmi dobře hrající Sedlec-Prčice trochu paradoxně rozhodnul v druhé půli poté, co jsme se herně zlepšili, ale v koncovce neprosadili.

TD



14.5.2017

Nespeky - Pravonín/Čechtice 4:2 (2:1)

Sestava: Pepa Chaban - Honza Myslivec, David Straka, Pavel Rublič, Šimon Doležal - Tonda Rublič, Vojta Gryc, Adam Jíša, Lukáš Doležal - Vašek Budík, Štěpán Hamajda, střídající: Přemek Pilař

Tři zranění, která během několika dní postihla naše hráče, znamenala nezanedbatelný zásah do sestavy. K tomu dnes nebyl ještě k dispozici Dan, ale po delší pauze se zase do hry vrátil Přemek. Jelikož jedním ze zraněných je i brankář Honza Kříž, na jeho místo nastoupil Pepa Chaban, ročník 2003, z týmu starších žáků a v zápase si nevedl vůbec špatně.

Přes vynucené změny v sestavě jsme začali dobře. Od prvních minut jsme měli převahu, uprostřed zálohy vynikal Adam, obránci konstruktivně rozehrávali a krajní záložníci aktivní hrou podporovali útok. První dvě velké příležitosti jsme ještě neproměnili. V 11. minutě Tonda poslal křížný pas, který skončil až u Lukáše a ten v klidu do odkryté branky zakončil. Nedlouho poté z první vážnější šance hosté vyrovnali. První tvrdou střelu ještě Pepa vyrazil, dorážku také, ale jen do břevna a od něj se míč odrazil do naší branky. Nadále jsme měli územní převahu a tým Pravonína/Čechtic občas podniknul protiútok. Žádnou nadějnou situaci jsme však nedokázali proměnit v gól, neujala se ani jedna příležitost hostů, při které míč po pěkném voleji líznul zvenku tyč naší branky. Krátce před poločasem jsme se gólové odměny za velmi dobrý výkon dočkali. Šimonovu střelu ještě obrana srazila, ale Štěpán už míč poslal tam, kde jsme ho chtěli vidět, tedy do branky Pravonína/Čechtic.

Jelikož Lukáš ještě nebyl úplně fit po zranění z Úročnice, v závěru první půle na jeho postu odehrál několik minut Šimon. V druhé půli na pravé záloze pokračoval a hned v 48. minutě po parádní kombinaci předložil míč na střed pokutového území Adamovi a ten zvýšil náš náskok. Podobně jako před přestávkou však dvoubrankový rozdíl neměl dlouhého trvání. Po střele ze střední vzdálenosti a zákroku Pepy byl u vyraženého míče první hostující hráč a snížil. Následovala řada našich příležitostí, některé z nich zcela vyložené, kdy naši hráči např. postupovali sami na brankáře, ani jednu jsme ale neproměnili. Kdyby v 80. minutě na tabuli svítilo skóre 6:2, nikdo by se asi nedivil. Takhle byli hosté pořád ve hře. A jednou se jim i podařilo dostat míč na malé vápno k vlastnímu hráči. Tomu se však nepodařilo zpracování a nakonec se ke střele nedostal. Brankou neskončil ani přímý kop Štěpána, který z poměrně velké vzdálenosti trefil utěšenou střelou břevno. A nakonec to byl právě Štěpán, kdo definitivně rozhodnul o našem vítězství. Využil toho, že brankář byl dále z branky a šikovně ho v 87. minutě přeloboval a uzavřel skóre naší čtvrtou brankou.

TD



8.5.2017

Čerčany - Nespeky 0:3 (0:0)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Pavel Rublič, Šimon Doležal - Lukáš Doležal, Štěpán Hamajda, Adam Jíša, Honza Cháb - Dan Vošický, Vašek Budík, střídající: Honza Myslivec, Vojta Gryc

Již na 9:30 byl stanoven výkop dnešního přátelského utkání, na které náš tým pozvaly Čerčany v rámci oslav 95letého výročí místního fotbalu. Zápas dorosteneckých týmů zahajoval fotbalový den a možná i kvůli nezvykle brzkému začátku byl jeho úvod trochu ospalý. Snažili jsme se držet míč na vlastních kopačkách, kontrolovat hru, ale chybělo nám ještě více trpělivosti a zbytečně brzo jsme opakovaně v nepřipravené pozici volili složitou kolmou přihrávku na útočníky středem hřiště. Ta na mokrém trávníku končila zpravidla až v rukách pozorného brankáře domácích, nebo ji zastavila už dříve obrana. Jakmile jsme náš přechod k brance domácích posunuli k postranní čáře, začalo být před brankou Čerčan nebezpečno.

Během přestávky jsme si vysvětlili, jak přechod do útoku vylepšit, jak se prokombinovat blíže k brance a jak lépe hledat útočníky. Defenziva pracovala s výjimkou jedné situace, kdy se Čerčany dostaly do nebezpečné střelecké pozice a kdy výborně zakročil Honza, spolehlivě. Na svůj výkon navázala i v poločase druhém a slova z kabiny nabádající ke změně přechodu do útoku padla na úrodnou půdu. Brzy po začátku druhého dějství, které se stejně jako první hrálo ve zkrácené podobě 30 minut, utekl po levé straně Lukáš, kousek před vápnem šikovně prostrčil míč na střed Vaškovi a ten utěšenou střelou k tyči poprvé rozvlnil síť za domácím brankářem. Netrvalo dlouho a ve skrumáži po rohu Vojta sklepnul hlavou míč přesně před Štěpána a ten bombou zblízka zvýšil na 2:0. Po přestávce jsme tak naši herní převahu dokázali promítnout i do skóre. Domácí ještě nic nevypouštěli a v závěrečných minutách přitlačili směrem dopředu. Živo začínalo být občas i před naší brankou. Na druhé straně ale bylo více prostoru pro naše rychlé protiútoky. Dvě naše velké příležitosti ještě zlikvidoval velmi dobře chytající domácí gólman. Při třetí postupoval Vašek sám na brankáře a technickou střelou poslal míč od tyče za jeho záda. Další naši těžkou střelu vyrazil brankář na břevno. V závěru měli ještě velkou šanci domácí alespoň zkorigovat výsledek, ale Honza v brance předvedl skvělý reflex a v zápase s týmem, který hraje o soutěž výše než náš celek, udržel čisté konto.

TD



30.4.2017

Nespeky - Ostředek/Divišov 15:3 (8:2)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Pavel Rublič, Šimon Doležal - Tonda Rublič, Vojta Gryc, Adam Jíša, Honza Cháb - Vašek Budík, Dan Vošický, střídající: Pepa Chaban

Vstup do utkání se oproti poslednímu zápasu s dnešním soupeřem diametrálně lišil. Soustředěný, jistý a herně vyspělý výkon od první minuty bavil diváky. Snadno jsme překonávali zálohu soupeře a obrana Ostředku/Divišova měla napilno. Ani nebylo poznat, že nám chybí čtyři hráči a ze standardního dorosteneckého týmu je nás právě jedenáct. Ke čtyřem starším žákům, kteří v něm pravidelně nastupují, se pro dnešek jako další z nich přidal střídající Pepa Chaban. A jelikož jeden ze starších žáků dnes také chyběl, doplnil jejich počet na obvyklé čtyři. Několik pěkných fotbalových akcí, kdy jsme od vlastní branky prošli hřištěm jako nůž máslem, dokázali obránci hostujícího celku ještě odvrátit. V desáté minutě už nikoliv a Dan nás poslal do vedení. Ve 12. minutě sice Ostředek/Divišov využil po přesné kombinaci první vážnější přítomnosti před naší brankou a vyrovnal, ale charakter zápasu dával tušit, že přijdou další naše branky. Pokračovali jsme ve velmi dobrém výkonu, hosty přehrávali a přidávali jednu branku za druhou. Některé byly lahůdkové, např. když se s chutí hrající Adam trefil k tyči pumelicí z dálky, nebo když Vašek utekl po křídle a luxusním centrem našel hlavu Dana a ten se nemýlil. Produktivní jsme byli i při samostatných únicích, kdy jeden z hráčů postupoval sám na brankáře. Ostředek/Divišov se během prvního poločasu po své první vstřelené brance dostal už jen dvakrát do nebezpečnější pozice, jednou toho využil a o přestávce tak světelná tabule ukazovala netradiční stav 8:2.

I v druhém poločase pokračovala naše dominance. Využívali jsme toho, že soupeři se dnes herně nedařilo. Ve středu pole řádil Adam a vzhledem k vývoji zápasu si zaútočit mohli z defenzivnějších postů i Vojta s Pavlem. Obránci dobrou rozehrávkou zásobovali hráče před sebou přihrávkami a krajní beci Ostředku/Divišova si nejednou nevěděli rady s našimi krajními záložníky nebo útočníky. Výsledkem byl další příděl do branky hostů. A jelikož se i ti z toho mála, k čemu se před naší brankou dostali, dokázali jednou prosadit, padlo celkem málo vídaných 18 gólů. Z toho 15 námi vstřelených, čímž jsme vyrovnali brankostroj z prvního střetnutí s Ostředkem v této sezóně.

Skórovali: Dan 6x, Vašek 4x, Adam 2x, Pavel, Honza Cháb, Tonda 1x

TD



23.4.2017

Úročnice - Nespeky 4:3 (1:2)

Sestava: Honza Kříž - Tonda Rublič, David Straka, Pavel Rublič, Lukáš Tiefenbach - Lukáš Doležal, Štěpán Hamajda, Adam Jíša, Honza Cháb - Dan Vošický, Vašek Budík, střídající: Vojta Gryc, Honza Myslivec, Šimon Doležal

V dnešním zápase jsme se mohli výrazně přiblížit k celkovému prvenství v soutěži. Přes dobrý vstup do zápasu jsme se ale ve druhém poločase nedokázali vyrovnat se špatnou a úzkou hrací plochou a jednoduchou důraznou hrou domácích, vedení neudrželi a místo zvýšení náskoku na čele tabulky jsme si situaci poněkud zkomplikovali.

Přitom úvod zápasu nenasvědčoval tomu, že bychom měli odjet s prázdnou. Domácí jsme přehrávali, k ničemu nebezpečnějšímu je nepustili a naopak sami ohrožovali jejich branku. Ve 20. minutě Dan dobře hlavičkoval a poslal nás do vedení. Nedlouho poté, stejně jako v našem posledním zápase v Úročnici, se nepěkně předvedl jeden z domácích hráčů. Tentýž hráč si tentokrát vybral za cíl Lukáše a bez snahy hrát míč ho zbytečným a úmyslným zákrokem vedeným vysokou intenzitou vyřadil ze hry. Jelikož rozhodčí nepovažoval za nutné udělit za takový ostrý nefotbalový zákrok kartu, ani na něj nějak jinak výrazněji reagovat, atmosféra na hrací ploše i mimo ni zhoustla. Domácím se navíc po chybě naší obrany podařilo vyrovnat. Do konce poločasu jsme ale dokázali ještě zareagovat. Domácí brankář špatně trefil při odkopu míč a Dan toho šikovně využil.

Druhá část prvního poločasu ukázala, jak nebezpečná může být snaha o kombinaci v blízkosti vlastní branky na úzkém a hrbolatém hřišti. Přestože jsme na toto úskalí v kabině o přestávce upozorňovali, hned několikrát jsme místo jednoduchého odkopu volili kombinační fotbalově pěkné řešení, ovšem za daných podmínek značně rizikové. A také že z toho pramenily chyby a před naší brankou po nich začalo přituhovat. Když se k tomu přidalo několik našich promarněných dobrých příležitostí, schylovalo se k dramatickému závěru. Obzvlášť poté, kdy v 67. minutě domácí jednu z našich chyb potrestali a vyrovnali. Jak bývá naše obrana obvykle spolehlivým pilířem, dnes to příliš dobré nebylo a pokud se k tomu ještě opomněl vrátit někdo ze záložníků, aby si plnil svoji obranné povinnosti, bylo před naší brankou horko až příliš často a Úročnici k tomu stačila jednoduchá a důrazná přímočará kopaná. Nepomohlo nám ani zranění Lukáše, ten sice zkusil ještě na nějaký čas naskočit, ale na plnohodnotný výkon to nebylo. Domácí se začali vrhat do útoku ve větším počtu, tím vznikalo více prostoru na jejich polovině. Naši útočníci ale dnes také neodehráli svůj nejlepší zápas a prosadit se ve druhém poločase nedokázali ani v těchto okamžicích, kdy měli více volného prostoru. Úročnice deset minut před koncem slepenými góly opět po našem nedůrazu před vlastní brankou strhla nakonec vedení na svoji stranu. Nevzdali jsme to, vytvořili si tlak a pět minut před koncem si po rohu dali domácí vlastní gól. Vyrovnat jsme už ale nestihli.

Poslední foto je od Luďka Rubliče a budiž pozvánkou do jeho alba z dnešního zápasu.

TD



16.4.2017

Nespeky - Bystřice/Maršovice 3:2 (0:2)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Pavel Rublič, Honza Myslivec - Vojta Gryc, Lukáš Doležal, Adam Jíša, Honza Cháb - Vašek Budík, Dan Vošický, střídající: Šimon Doležal

Po pátečním mistrovském utkání v Pravoníně nás hned v neděli čekal v Nespekách duel s Bystřicí/Maršovicemi. Papírově jsme byli v utkání jasným favoritem a i přes nepříliš přesvědčivý výkon, který zaostával za předvedenou hrou v minulém zápase, jsme od prvních minut měli územní převahu. Vzhledem ke spoustě nepřesností a špatným herním řešením se ale nejednalo o soustavný tlak. Hosté využívali některých našich chyb a po jedné takové naprosto zbytečně ztrátě v útočné fázi získali výhodu rohového kopu. Po jeho zahrání nízko letící míč proletěl k údivu přihlížejících až na střed vápna k nepokrytému hráči Bystřice/Maršovic a v 7. minutě jsme prohrávali. Naše neslaná nemastná hra pokračovala, snad jediný Adam ve středu pole snesl přísnější měřítko. Nepříliš jistě působícího brankáře hostů jsme příliš neprověřovali, naopak, po nenápadné střele ze střední vzdálenosti skončil za Honzovými zády míč podruhé. Na průběh utkání jsme zareagovali posunem Lukáše a Pavla směrem dopředu. Do konce první půle však ani tento přesun ke změně nuly na ukazateli skóre na straně domácích nevedl.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v ofenzivněji laděné sestavě a už ve 48. minutě se zpoza vápna krásně trefil do horního rohu branky Vašek. Jeho hra, jakožto i hra našich dalších hráčů šla postupně nahoru. Adam navázal na svůj kvalitní výkon z první půle. Výsledkem toho všeho byla naše sílící převaha. Zhruba prvních 20 minut po přestávce ještě hosté jakž takž odolávali a naše střely mířily až příliš často nad branku. Postupně jsme utahovali šrouby a tým Bystřice/Maršovic zůstával po dlouhé minuty zatlačen v blízkosti vlastní šestnáctky. Kopali jsme řadu rohů a zahrávali několik standardek v zajímavých místech. V 72. minutě se Adam postavil k přímému kopu pár metrů před velkým vápnem, jeho střelu brankář jen vyrazil a Pavel dorážkou vyrovnal. Náš sílící nápor, podpořený ještě lehce ofenzivněji hrajícím Davidem, vyústil v řadu dalších střel, do 83. minuty se ale žádná neujala. V této minutě jsme zahrávali další přímý kop, míče se chopil Adam a luxusní střelou otočil skóre v náš prospěch. Poslední minuty už změnu stavu nepřinesly a po špatné první půli jsme tak zlepšeným výkonem po přestávce nakonec kýženého vítězství dosáhli.

Poslední fotografie je opět od Luďka Rubliče a jeho dnešní fotogalerie je k nahlédnutí zde.

TD



14.4.2017

Pravonín/Čechtice - Nespeky 0:1 (0:0)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Pavel Rublič, Šimon Doležal - Tonda Rublič, Lukáš Doležal, Adam Jíša, Honza Cháb - Dan Vošický, Vašek Budík, střídající: Honza Myslivec, Vojta Gryc

První minuty dnešního duelu potvrdily náš předpoklad těžkého utkání. Při nástupu byla patrná výšková převaha domácího týmu. Vysocí hráči působili v hojném počtu v obraně a v počtu tří až čtyř se pečlivě věnovali našim útočníkům. Ti se jen obtížně prosazovali. Speciálně ze vzduchu se většina dlouhých míčů mířících do souboje vracela zase zpět na naši polovinu. I my jsme hráli spíše na jistotu, ze zabezpečené obrany. Oproti úvodu minulého zápasu poctivě, tým dobře pracoval a nebyl líný na krok. Do příležitostí se nedostával ani jeden celek a opticky měl možná trochu víc ze hry po znatelném větru hrající celek Pravonína/Čechtic. Po rychlém přenesení hry se asi v polovině prvního dějství dostali domácí do první velké příležitosti. Perfektním zákrokem nás od inkasování uchránil Honza. Další nebezpečnou situaci řešil na poslední chvíli Šimon a následně opět Honza odvážným vyběhnutím. V reakci na systém hry domácího týmu s jeho vysokou, početnou a pečlivě pracující obranou vozbou jsme se snažili už během druhé části prvního poločasu upravit náš přechod do útoku a více podržet míč na zemi, stále pokud možno s minimálním rizikem ztráty míče na vlastní polovině. A právě po takových akcích jsme začínali také hrozit. Asi největší šanci měl taktéž po rychlém přenesení hry zleva doprava Honza Cháb, jeho pěknou střelu vyrazil domácí brankář na roh. Tondovi v dobré pozici ve vápně skočil míč těsně před nohou na nerovnosti, takže se k pořádné střele nedostal. Poločas zápasu, kde oba týmy předváděly především v defenzivě takticky vyspělý výkon, tak branku nepřinesl.

Kvalitní hra pokračovala i po přestávce. V kabině jsme měli možnost sdělit hráčům více k taktice domácích a reagovat na ni. To se nám po opětovném nástupu na trávník dařilo a k vidění byla řada našich pěkných akcí. Tým působil nadále kompaktně a oproti první půli přidal i v ofenzivě. Více jsme hráli po zemi a to na domácí mnohdy platilo. Po šikovně rozehraném rohu se ocitnul v dobré pozici Dan, hlavičkoval lehce nad. Adam napálil břevno. V 61. minutě našel pěknou uličkou Dan Adama, jeho střelu brankář ještě vyrazil, ale dobíhající Vašek už síť rozvlnil a naše převaha v této části utkání tak byla korunována brankou. Domácí v druhé půli zlobili spíše z rychlých protiútoků. Jeden se jim povedl velmi dobře, mírně rozhozené obrany využil jeden z rychlonohých domácích hráčů a z mírného úhlu postupoval na brankáře, Honza dokázal míč vyrazit, v následné skrumáži dobíhající hráčů se míč nakonec odrazil tak, že letěl těsně podél naší brankové čáry, za ní jsme ho však nepustili. V závěrečných minutách už domácí hráli více na riziko, využít toho mohl Vašek po pěkné rychlé akci, kdy míč putoval z nohy na nohu mezi několika hráči, brankáře se mu však překonat nepodařilo. Do posledních sekund tak nebylo jisté, jak se dnes budou body rozdělovat. Závěr jsme sice zvládali takticky dobře a míč drželi většinou daleko od naší branky, nicméně domácí se svou vůlí ještě alespoň vyrovnat dokázali párkrát k naší šestnáctce protlačit. V poslední minutě si došli pro faul pár metrů před velkým vápnem, čímž drama vyvrcholilo. Střela z přímého kopu mířila vysoko nad branku, rozhodčí zápas ukončil a mohli jsme si oddechnout a radovat se ze zisku tří bodů z náročného zápasu.

Poslední fotografie je od Luďka Rubliče a zde je řada jeho dalších z dnešního zápasu.

TD



8.4.2017

Ostředek/Divišov - Nespeky 2:8 (2:4)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Pavel Rublič, Šimon Doležal - Tonda Rublič, Štěpán Hamajda, Adam Jíša, Honza Cháb - Lukáš Doležal, Dan Vošický, střídající: Vojta Gryc, Lukáš Tiefenbach

Zda byl náš katastrofální vstup do zápasu v Ostředku dílem očekávání hráčů, že na hřišti posledního to půjde samo, kratší doby na předzápasovou přípravu nebo něčeho jiného, je otázkou. Jasné i bez odpovědi na ni je to, že jsme dostali po dvou individuálních chybách na uvítanou gól hned v první minutě a po čtvrt hodině už to bylo 2:0 pro domácí. Na náš špatný výkon a neochotu bránit ve středu hřiště jsme reagovali přesunem Lukáše, který z důvodu absence Vaška nastoupil v útoku, na jeho obvyklý post defenzivního záložníka a náležitým komentářem k týmem předváděné hře. Až na pár výjimek byl totiž výkon většiny hráčů slabý. Naše hra se po těchto opatřeních začala pomalu zvedat a vynutili jsme si výraznou územní převahu. Mohli jsme i rychle snížit. Pěkná Vojtova hlavička ale skončila na břevnu. Za pár dalších minut přišla lahůdková akce kontrastující s první čtvrthodinou. Šimon se u lajny uvolnil přes protihráče, poslal přízemní míč do běhu aktivnímu Honzovi Chábovi, ten ho zatáhl až ke koncové lajně a předložil proti noze na malé vápno Tondovi, který placírkou do protipohybu brankáře zahájil nespeckou kanonádu. Našemu výkonu v této fázi utkání pomohlo i přesunutí Šimona do útoku, ke kterému jsme se během prví půle rozhodli. Netrvalo dlouho a náš tlak vyústil v další dvě branky. Za našeho jednobrankového vedení se krátce před poločasem povedla pěkná akce i domácím. Při ní nás podržel včasným a odvážným vyběhnutím Honza Kříž, navíc jsme obratem sami přidali čtvrtý gól.

První polovinu druhého poločasu domácí ještě vzdorovali a nám se trochu zadrhla koncovka. Přes vcelku jednoznačný průběh jsme přidali jen jeden gól a v jednom případě nám opět pomohl skokem pod nohy útočícího hráče Honza. Postupně však tým Ostředku/Divišova odpadal, hrálo se víceméně na jednu branku a množství našich šancí narůstalo. Tři z nich jsme proměnili a po bídném začátku nakonec vysoko zvítězili. Mezi střelce branek se dnes k Tondovi zařadili 3x Dan a 1x Honza Cháb, Adam, Štěpán a Pavel.

Dnes fotil i Luděk Rublič.

TD



1.4.2017

Sedlec-Prčice - Nespeky 1:6 (0:3)

Sestava: Honza Kříž - Tonda Rublič, David Straka, Pavel Rublič, Vojta Gryc - Adam Jíša, Lukáš Doležal, Štěpán Hamajda, Honza Cháb - Láďa Pešta, Vašek Budík, střídající: Honza Myslivec, Lukáš Tiefenbach, Šimon Doležal, Dan Vošický

Za slunečného a na roční období teplého počasí jsme se v prvním jarním mistrovském utkání střetli s týmem Sedlce-Prčice. Úvod zápasu nám vyšel. Už ve třetí minutě zaváhala domácí obrana, na dlouhý pas si naběhnul Vašek a sám před brankářem si přízemní střelou k tyči spolehlivě poradil. Domácí sice zvládali ve středu hřiště solidně kombinovat a být důrazní, takže jsme neměli nijak výraznou převahu, ale jakmile jsme se dostali do blízkosti jejich branky, gól visel ve vzduchu. A ve 12.minutě jsme udeřili podruhé. Naše nová akvizice, aktivně hrající Láďa, zatáhl šikovně míč podél lajny, přesně odcentroval a Honza Cháb ukázkovým koníčkem uklidil míč do sítě. Když po obléhání domácí branky v 19.minutě přidal přesnou přízemní střelou další gól Láďa, mohlo se zdát, že zápas už bude pouze otázkou skóre. Domácí se ale herně zvedli, naopak nám už se tolik nedařilo. Chyběla nám trpělivost, místo kombinace jsme volili zbrklé přihrávky s nejistým výsledkem a záloha zároveň ubrala na pohybu. Výsledkem byla mírná převaha domácích. Nevyústila sice v žádnou tutovku, ale několik střeleckých pozic si Sedlec-Prčice především po rychlých křídelních akcích připravil a několikrát nás jistými zákroky podržel Honza.

O přestávce jsme si ke zhoršenému výkonu v druhé části prvního dějství řekli svoje a od prvních minut druhé půle to bylo na hřišti znát. Nikam jsme se bezhlavě nehnali, podrželi míč a měli lepší načasování průnikových přihrávek. Tím jsme získali herní převahu a už po pár minutách Adamův roh skončil rovnou za zády překvapeného brankáře. V 59.minutě Vašek po skrumáži dorážel zblízka na 5:0 a v následující minutě utekl domácí obraně Lukáš, postupoval z úhlu na brankáře, udělal mu kličku a do prázdné branky přidal náš šestý gól. Na rozdíl od první půle jsme už Sedlci-Prčici nedovolili převzít iniciativu a hru po většinu času kontrolovali. Pár zajímavých akcí na obou stranách ještě k vidění bylo. Brankou, tentokrát v naší síti, skončila pouze střela ze střední vzdálenosti, která se od břevna odrazila za Honzova záda.

TD



10.3.2017

Jílové - Nespeky 7:3 (2:2)

Sestava: Honza Kříž - Tonda Rublič, David Straka, Pavel Rublič, Šimon Doležal - Honza Cháb, Lukáš Doležal, Adam Jíša, Vojta Gryc - Dan Vošický, Vašek Budík, střídající: Honza Myslivec

Přátelský zápas se soupeřem opět hrajícím o dvě třídy vyšší soutěž začal úvodním oťukáváním. Domácí volili na umělce většinou kombinační přechod do útoku, který se jim na vlastní polovině vesměs dařil, ovšem ve zhuštěném prostoru blíže naší branky už to bylo na úzkém hřišti horší. Poctivě jsme bránili a nedovolili Jílovému, aby se dostávalo do většího množství střeleckých příležitostí. Po zisku míče jsme se pokoušeli vysunout kolmými pasy naši dvojici útočníků. Trochu nás trápila přesnost přihrávky, míče byly leckdy na poměrně rychlém umělém povrchu nedostižné. Nicméně odskok překvapil po dlouhém výkopu Honzy i domácího gólmana, jeho podběhnutí míče využil důsledný Vašek a vedli jsme. Netrvalo dlouho a přes narůstající převahu Jílového jsme domácí zaskočili podruhé. Vaškovi se nepovedl centr takovým způsobem, že míč skončil až u vzdálenější tyče v síti. Pak už se přeci jen prosadili i domácí, zúročili svoji převahu a do poločasu vyrovnali.

V druhé půli už bylo Jílové produktivnější a především v první polovině druhého dějství nás přehrávalo a dokázalo se prosadit i gólově. K tomu nás několikrát zachránila branková konstrukce. Dostali jsme postupně tři branky. Po chybě v domácí rozehrávce ale nezaváhal Dan a snížil na 5:3. Naše hra se začala zvedat a opticky byl řadu minut zápas ve své závěrečné fázi vyrovnaný. Adamovi se dařilo ve středu hřiště s míčem na noze, Pavel jako prakticky po celý zápas kraloval ve vzduchu, Honza Cháb zaměstnával soupeře podél lajny a i většině ostatních se dařilo. Když se k tomu přidala kvalitní hra domácích, bylo se na co dívat. V posledních minutách jsme pak zbytečně po vlastních chybách dvakrát inkasovali, což pokazilo celkový výsledek. V porovnání s předchozím přípravným zápasem ve Voticích však byl v naší hře patrný pozitivní posun.

TD



4.3.2017

Votice - Nespeky 6:0 (4:0)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Přemek Pilař, Šimon Doležal - Tonda Rublič, Lukáš Doležal, Štěpán Hamajda, Adam Jíša - Vašek Budík, Milan Hubička, střídající: Honza Cháb, Honza Myslivec

Původně druhý plánovaný přípravný zápas jarní části sezóny byl vzhledem k odřeknutí předchozího plánovaného utkání Jílovým zápasem prvním. Na hřišti s umělou trávou jsme se museli vypořádat se třemi absencemi v kádru a také s tím, že někteří hráči mají zatím po zimě jen velmi málo odtrénováno. Po pár prvních minutách, kdy se míč pohyboval hlavně ve středu pole, se převaha pomalu, ale jistě přesouvala na kopačky hráčů Votic. Nebylo to překvapvé. Domácí hrají momentálně o dvě soutěže výše. Bránit jsme jakž takž zvládali, ovšem k útočení jsme se téměř nedostávali. V některých situacích jsme se uchylovali zbytečně k dlouhým nepříliš adresným nákopům. I když se už míč tu a tam k útočníkům dostal, tak ti byli dobře bráněni a nedokázali se prosadit. Vliv na to měla i menší podpora od záložní řady. Nejen u ní dnes chybělo v ofenzivní části více pohybu a nabízení se. Dvě větší šance Votic jsme přežili a tak ještě po půlhodině byl stav zápasu bezbrankový. Konec poločasu nám však hrubě nevyšel. Inkasovali jsme v krátkém sledu čtyři branky a byli rádi, že rozhodčí odpískal poločas.

Do druhého dějství jsme po přestávkovém zhodnocení a udělení pokynů, jak hru zlepšit, vstoupili solidně. Převaha Votic nebyla příliš výrazná a dokázali jsme se už dostat do nebezpečnějších pozic před domácího gólmana. V určitých fázích se nám dařilo i nějaký čas udržet míč na polovině soupeře. Nicméně ten nadále hrozil svými kolmými dobře načasovanými pasy. Zatímco v našem týmu často převládala snaha o individuální prosazení se, která byla pramálo úspěšná, votičtí hráči překonávali naši zálohu a obranu rychlýmy přihrávkami. A stejně jako v prvním poločase i ve druhém jsme už v závěru nestíhali a jedna šance domácích začala střídat druhou. Dvě skončily vstřelenými brankami a uzavřely konečné skóre na šestibrankovém rozdílu.

Fotografie ze zápasu od Luďka Rubliče.

TD



6.11.2016

Nespeky - Úročnice 0:2 (0:1)

Sestava: Honza Kříž - Přemek Pilař, David Straka, Pavel Rublič, Šimon Doležal - Tonda Rublič, Lukáš Doležal, Adam Jíša, Honza Cháb - Dan Vošický, Vašek Budík, střídající: Vojta Gryc, Honza Myslivec, Lukáš Tiefenbach

Po zkušenostech se zápasem v Úročnici jsme se připravovali na silové pojetí hry hostujícího celku. Jeho hráči dnes dorazili pouze v počtu devíti osob. Tato skutečnost dávala tušit, že nás dnes bude čekat dobývání obranného valu. S převahou dvou hráčů v poli nemělo být neřešitelnou úlohou si poradit a zvítězit. Bohužel jsme zápas nezvládli a v posledním utkání podzimní části prohráli. A prohru za konstelace, kdy jsme měli celou dobu o 2 hráče v poli víc, si za rámeček nedáme.

Krátce po zahájení utkání měl na noze gól Dan, jeho střela zblízka však mířila do dosahu brankáře. Po pár minutách následovala další střela z dobré pozice uvnitř pokutového území. Ani ta však v síti neskončila. Možná ukolébáni tímto začátkem a početní převahou jsme předváděli pěší pomalou kopanou bez momentu překvapení. Nesmyslně jsme se tlačili dopředu přehuštěným středem a nevyužívali dostatečně volnějších krajů hřiště. Úročnice byla celkem pochopitelně zatažená, na naší polovině nás nenapadala, ovšem jakmile jsme se přiblížili k vápnu, důrazně a účelně bránila a po dvou šancích z úvodu už nás do vyložených příležitostí nepouštěla. Střely ze střední a větší vzdálenosti likvidoval velmi dobře chytající brankář. Tomu po střele Tondy pomohlo i břevno. Když dvakrát Lukášovi střela velmi slušně sedla, hostující brankář ji pokaždé vyrazil, ale zcela v duchu mdlého výkonu nikdo nedobíhal a brankář spolu s obranou měli spoustu času na to, dostat míč do bezpečí. Hosté se při ojedinělých útočných pokusech omezovali prakticky jen na dlouhé nákopy, za kterými se vydával jeden z hráčů a v případě, že se situace pro hosty vyvíjela nadějně, doplnil ho jeden až dva další hráči. V 21. minutě jsme nepochopitelně nechali v poklusu přeběhnout hřiště před naším pokutovým územím jednoho z hráčů. Ačkoliv jsme měli v tu chvíli za míčem 4 obránce, z toho 2 v blízkosti tohoto hráče, pouze jsme přihlíželi, jak nevysokým tempem vede míč, následně si ho prostrkává do volnějšího prostoru, posílá prudký přízemní centr do vápna, kde ho pěkným volejem trefuje jeho spoluhráč do naší branky. První a poslední dotažený útok hostů v prvním poločase a gól v naší síti. Náš slabý výkon v prvním poločase neomlouvá ani absence Štěpána. V takovémto zápase bychom si měli poradit i bez něj.

Po přestávkovém pohovoru v kabině jsme nastoupili se třemi útočníky a v celkově ofenzivnějším rozestavení a především větším nasazením a chutí výsledek otočit na naši stranu. Naše hra už nepostrádala tempo a zatlačili jsme Úročnici do hlubokého obranného bloku. Do vápna létaly centry, ale chybělo jim více přesnosti a brankář je většinou pochytal. Stále chybělo více zatažení míče až k lajně a zpětné přihrávky do vápna. To se změnilo s posunutím Lukáše na kraj zálohy. Dařilo se mu v soubojích jeden na jednoho a dokázal se několikrát dostat z úhlu do vápna, ale ani to ke kýžené brance v síti Úročnice nevedlo. Po střele z větší vzdálenosti mířící do horního rohu branky se dalším výborným zákrokem blýskl brankář Úročnice. V 61. minutě po ztrátě míče na polovině hřiště se dostal jeden z hostujících hráčů do rychlého protiútoku. Nicméně kolem něj byli 3 naši hráči. Ti ho zbrzdili a když už to vypadalo, že nebezpečí je zažehnáno, jeden z nich odkopl míč přímo do hostujícího hráče, od kterého se míč odrazil za záda Honzy. První vážnější útok hostů v druhé půli a prohráváme 2:0. Zbytek utkání se nesl v duchu naší velké převahy. Nadšeně bojující a dnes bez excesů hrající hosté nás však do žádné tutovky nepustili. Nemalý podíl na tom má i řada nepřesností a špatně zvolených řešení z naší strany. Samotná snaha bez dostatečné kvality nestačila a znamená naši první a vzhledem k okolnostem utkání i dosti mrzutou prohru. Přes zimní přestávku bude rozhodně na čem pracovat.

TD



30.10.2016

Bystřice/Maršovice - Nespeky 0:2 (0:1)

Sestava: Honza Kříž - Přemek Pilař, David Straka, Pavel Rublič, Vojta Gryc - Tonda Rublič, Lukáš Doležal, Štěpán Hamajda, Honza Myslivec - Adam Jíša, Dan Vošický, střídající: Honza Cháb, Šimon Doležal

Sychravé podzimní počasí a nepříjemná důrazná hra domácích, to nás dnes čekalo v Bystřici. Zápas byl od prvních minut plný osobních soubojů. Pokud jsme nehráli míč rychle od nohy, hráči Bystřice/Maršovic nelenili a znepříjemňovali nám rozehrávku. Míč se pohyboval většinou ve středu hřiště. Více pod naší kontrolou, ale výraznější převahu jsme si nevypracovali. Šanci na úspěch měly přesné kolmé přihrávky do volnějších prostorů. Vzhledem k rychlému dostupování soupeře jsme se k nim však nedostávali příliš často. Zhruba v 10. minutě nám rychlá akce vyšla. Dan si položil brankáře, ale už ho nedokázal přehodit a vyražený míč Tonda dobře netrefil. Na druhé straně se povedla jedna rychlá akce i domácím. Skončila střelou vedle v nadějné pozici uvnitř vápna. To bylo ale to jediné, co jsme před naší brankou připustili. Obranná řada pracovala spolehlivě a včas likvidovala občasné útočné snahy Bystřice/Maršovic. Ve 22. minutě po dalším kolmém pasu šel z mírného úhlu na brankáře Honza Cháb a ranou pod břevno vstřelil první branku zápasu. Další dvě zajímavé situace před domácím gólmanem brankou neskončily a do kabin jsme odcházeli za jednobrankového vedení.

Ani v druhém poločase neustupovali domácí od svého nasazení a soubojového pojetí hry, jejíž kvalita příliš nekorespondovala s posledním místem v aktuální tabulce se ziskem pouhých 3 bodů. Ve 49. minutě to však přehnali a po faulu uvnitř pokutového území jsme kopali penaltu. Štěpán ji přízemní střelou proměnil. V dalším průběhu se míč podobně jako v první půli pohyboval převážně ve středu hřiště. Rychlé napadání domácího týmu a někdy pomalejší práce s míčem nám komplikovala kombinaci. Nepříliš pohledná kopaná, kdy si ani jeden celek nevypracoval déledobou převahu, provázela zápas až do jeho konce. Zisk tří bodů jsme museli odmakat, což se nám podařilo. Vyloženou příležitost si už nevypracoval ani jeden tým. Náznak šance Bystřice/Maršovic zlikvidoval včasným vyběhnutím Honza a na druhé straně po naší hlavičce zasáhl dobře domácí brankář.

TD



28.10.2016

Pravonín/Čechtce - Nespeky 1:3 (0:1)

Sestava: Honza Kříž - Tonda Rublič, David Straka, Pavel Rublič, Šimon Doležal - Honza Cháb, Lukáš Doležal, Štěpán Hamajda, Adam Jíša - Dan Vošický, Vašek Budík, střídající: Přemek Pilař, Vojta Gryc, Honza Myslivec, Lukáš Tiefenbach

Od prvních minut zápasu jsme měli míč častěji v držení a vytvořili jsme si znatelnou územní převahu. V okamžiku, kdy jsme hráli míč včas a přesně od nohy, se nám dařilo pronikat po předfinálních kolmých pasech za záda obrany domácích. Zajímavé pozice ve vápně jsme ale v prvních minutách zápasu zužitkovat nedokázali. Chybělo více důrazu a přímočarosti v zakončení. Pěkná střela Štěpána asi z 20 metrů skončila na břevně. V 10. minutě vybojoval ve skluzu na polovině hřiště míč Lukáš, přesnou přihrávkou našel rozběhnutého Dana, ten vrátil míč před branku Štěpánovi a nekompromisní zakončení pod břevno znamenalo naše vedení. Domácí kromě pár jednoduchých centrů a jedné střely z dálky naši branku nijak neohrozili. Naše územní převaha však vyzněla brankově do ztracena. Několik dobrých pozic jsme prováhali, něco pochytal pozorný brankář a po další střele Štěpána míč směřoval opět do břevna, od něj se odrazil do brankáře, od kterého putoval na tyč, od které se odrazil zpět do pole a tam už balón brankář Pravonína/Čechtic zpacifikoval ve svých rukavicích.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. My jsme leckdy předržovali balón ve středu hřiště, a byť jsme většinou prokázali šikovnost s míčem, nebyla to nejlepší cesta, jak překonat defenzívu Pravonína/Čechtic. Po překonání jednoho hráče nastoupil druhý, třetí a ve většině případů byla naše akce zastavena. Úbytku naší přímočarosti domácí tým využil a v prvních minutách druhého dějství byl nebezpečnější. Na rozdíl od první půle musel vážněji zasahovat i Honza. Nám se postupem času podařilo dvakrát utéct v rychlém protiútoku. V prvním případě byl zastaven těsně před vápnem Vašek podezřelým zákrokem, který ještě domácímu hráči prošel. O chvíli později běžel Vašek znovu po rychlém kontru na brankáře a těsně před vápnem ho poslal k zemi jeden z bránících hráčů. Následovala žlutá karta a přímý kop. K tomu se postavil Štěpán a technickou střelou přidal svůj druhý dnešní gól. Nadšení domácích poněkud opadlo a hra už byla spíše pod naší kontrolou. Bohužel, v 70. min vyrazil centrovaný míč Honza do místa, kde byli jen domácí a ti pohodlně snížili a opět ožili. Ve snaze o vyrovnání však otvírali obranu a naši útočníci měli více prostoru. Naše první přečíslení do rozhozené obrany jsme překombinovali. Při druhém postupoval Dan sám na brankáře, chytře ho přehazoval, ale míč proletěl těsně nad břevnem. V 78. minutě šel Dan opět sám na brankáře a tentokrát ho už přízemní střelou překonal. Díky tomu jsme mohli odehrát závěr utkání v relativním klidu.

TD



16.10.2016

Nespeky - Sedlec-Prčice 4:2 (1:1)

Sestava: Honza Kříž - Tonda Rublič, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Honza Cháb, Lukáš Doležal, Štěpán Hamajda, Honza Myslivec - Pavel Rublič, Dan Vošický, střídající: Lukáš Tiefenbach

Na horším terénu byla zejména v prvním poločase vidět v našem podání horší hra než v minulých zápasech. Mírnou územní převahu jsme si sice vytvořili, ale naše hra byla provázena větším množstvím nepřesností, nedařilo se nám delší dobu kombinovat, být klidnější na míči a místo trpělivější hry jsme řadu akcí uspěchali. Soupeř se prezentoval konsolidovaným a zodpovědným výkonem. Nedával nám mnoho prostoru, dopředu se příliš nehnal. Vyústěním výše uvedeného byla v úvodní čtvrthodině nepříliš pěkná podívaná. V 16. minutě se nám přeci jen podařilo dotáhnout jednu z akcí až do finále. Pavel našel milimetrovou přihrávkou rozběhnutého Dana a ten sám před brankářem bezpečně proměnil. Následovalo několik závarů v šestnáctce Sedlce-Prčice, k přímému ohrožení branky však nedošlo. Po jednom z rohů následně trefil Štěpán z voleje břevno. Ke konci poločasu naše hra opět začala mírně upadat, hosté toho využili a začali být také nebezpeční. Nejprve míč po rohu proletěl napříč malým vápnem, aniž by ho někdo zasáhnul. Střela z 10 metrů naštěstí mířila na Honzu a ten si s ní poradil. Ve 42. minutě jsme už inkasovali. Po špatném odkopu se míč vrátil zpět k našemu vápnu, hosté našli volného hráče a ten svou příležitostí nepohrdnul. Do kabin jsme šli po matném výkonu za nerozhodného stavu.

O poločase jsme si řekli k naší hře svoje. Omluvou nemohlo být ani to, že nám dnes chyběli 3 hráči základního kádru. Výsledky se dostavily záhy. Vysokým napadáním jsme vnesli zmatek do hostující rozehrávky, získávali míče už na polovině soupeře a brankové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. První dvě jsme ještě neproměnili. V 53. minutě už Pavel korunoval naši zlepšenou hru. Pumelicí z úhlu prostřelil brankáře a vedli jsme. Nadále jsme byli aktivní, hráli s chutí, nebyli líní na krok a za další 2 minuty se prosadil opět Pavel, dnes mimořádně hrající v útoku. Další Pavlova střela skončila na tyči. Po tomto náporu jsme trochu zvolnili a soupeř začal opět zlobit. Svou aktivitou si vypracoval sérii rohů a po jednom z nich si nešťastně v souboji v chumlu hráčů srazil Honza míč do vlastní branky. Pro závěrečné minuty jsme udělali mírné posuny v sestavě. Na hřišti dnes hodně viditelný Tifi, který nastoupil poprvé za dorost a svým výkonem si do dalších utkání nasadil laťku slušně vysoko, se posunul do útoku a Pavel posílil obranné řady. Dal se očekávat závěrečný nápor hostujícího celku a snaha o vyrovnání. Posledních 15 minut jsme ale odehráli velmi dobře a Sedlec-Prčici k žádnému náporu nepustili. Naopak jsme drželi míč na vlastních kopačkách převážně na polovině soupeře a sami si vypracovali 2 pěkné příležitosti. Ty ještě brankou neskončily. Když však Tifi posadil míč z rohu přímo na hlavu Štěpána, ten už si se zakončením věděl rady a vedli jsme 4:2. A jelikož v další příležitosti Dana vychytal brankář a Štěpánova střela ze střední vzdálenosti skončila na tyči, byl to i poslední gól zápasu, který jsme rozhodli zlepšeným pracovitým výkonem v druhém poločase, i když se herně nedařilo tolik, jako obvykle.

TD



9.10.2016

Nespeky - Pravonín/Čechtice 5:1 (3:1)

Sestava: Honza Kříž - Přemek Pilař, David Straka, Pavel Rublič, Šimon Doležal - Honza Cháb, Lukáš Doležal, Štěpán Hamajda, Adam Jíša - Vašek Budík, Dan Vošický, střídající: Honza Myslivec

Úvodní minuty v sychravém počasí byly ve znamení vzájemného oťukávání. Oba týmy hrály disciplinovaně, držely si svoje posty a protivníka do nebezpečné blízkosti vlastní branky nepouštěly. Postupně se začala projevovat naše převaha v kombinační hře a v práci s míčem. Rychlostně dnešní soupeř stíhal a dařilo se mu většinou v předbrankovém prostoru naše akce přerušovat. K první brance tak vedla hrubá chyba hráče Pravonína/Čechtic, který stál dlouho nad míčem v těsné blízkosti vlastní branky, čehož hbitě využil Vašek, míč mu sebral, byl faulován a kopali jsme penaltu. Tu zahrával Štěpán. Jeho střelu gólman vyrazil, ovšem jen před Štěpána a dorážka už v síti skončila. Během dalších minut jsme si vynutili znatelnou územní převahu a míč jsme hostům příliš nepůjčovali. Stále jsme však museli být ve střehu, protože hosté byli schopni dobře rozběhnout rychlý protiútok. Naše obrana dirigovaná Davidem však pracovala výborně a všechny takové ojedinělé akce spolehlivě likvidovala dřív, než by mohlo dojít k ohrožení naší branky. V 36. minutě si naběhl středem hřiště Lukáš, Adam ho našel přesnou přihrávkou, Lukáš si míč posunul přímo do vápna, přehodil padajícího brankáře a zvýšil na 2:0. Chvíli poté napřáhl Štěpán z velké dálky, střela mu sedla a zapadla pěkně pod břevno. V poslední minutě první půle jsme vedli další z útoků za podpory většího množství hráčů. Míč jsme tentokrát ztratili, nestačili se včas vrátit a hostující tým toho dokázal využít. Po centru se prosadil hlavičkou a snížil na dvoubrankový rozdíl.

Druhý poločas jsme zahájili velmi dobře. Nejprve Dan postupoval z mírného úhlu sám na brankáře a trefil tyčku. Ve 48. minutě přišla druhá velká chyba hostů ve vlastním vápně. Jeden z hráčů místo odvrácení míče balón pouze zpracoval pro Štěpána a ten s jistotou skóroval. Následně si s míčem při rozehrávce trochu více zalaškoval Honza Kříž, při kličce dotírajícímu hráči uklouznul, nakonec ale dokázal situaci s vypětím sil vyřešit, aniž bychom inkasovali. V 54. minutě neudržel nervy na uzdě do té doby s velkým nasazením hrající Adam. Po opakovaném faulu na svoji osobu oplácel, dostal červenou kartu, což znamenalo odehrát většinu druhého poločasu v deseti. S touto situací jsme se vyrovnali velmi dobře. Dnes výborně hrající střed zálohy nadále přehrával soupeře. Štěpán svým klidem a technikou podržel míč, přesně rozehrál, Lukáš ke své tradiční poctivé a běhavé defenzivní práci byl dnes hodně vidět i při hře dopředu. I ostatní nezmatkovali, hráli svoji hru a přestože oslabeni o jednoho hráče, jsme zápas kontrolovali a hosty nepustili do jediné šance. Naopak sami jsme byli nadále v útočné fázi nebezpeční. V 60. minutě napřáhl z 25 metrů Lukáš, jeho tvrdou střelu gólman pouze vyrazil, Vašek byl tam, kde měl být a míč dorazil zblízka za záda brankáře. Nedlouho poté střílel opět Lukáš, brankář zase jen vyrážel, ale k dorážce už jsme se nedostali. Po další povedené akci Danovu pěknou střelu z otočky brankář vyrazil na roh. Skóre už zůstalo beze změny a na konto si připisujeme další tři body.

TD



25.9.2016

Nespeky - Ostředek/Divišov 6:0 (2:0)

Sestava: Honza Kříž - Tonda Rublič, David Straka, Pavel Rublič, Šimon Doležal - Honza Cháb, Lukáš Doležal, Štěpán Hamajda, Honza Myslivec - Dan Vošický, Vašek Budík, střídající: Vojta Gryc, Přemek Pilař, Adam Jíša

Na rozdíl od minulého zápasu v Ostředku dnes soupeř kladl větší odpor. Hned jeho první akce naznačila, kudy se bude snažit dostat k naší brance. Rychlý posun míče na naši obrannou levou stranu a tam se pokusit něco vytvořit. Jinak byla hra hostí postavena na defenzivě převážně na vlastní polovině. Do většího napadání se hráči Ostředku/Divišova nepouštěli a na nás bylo dobývat obranný val. Na rozdíl od posledního domácího zápasu  ve zhuštěnějším prostoru kombinace leckdy vázla a přes územní převahu jsme se mnohokrát v první čtvrthodině k zakončení nedostali. Hosté, když se zmocnili míče, hráli jednoduše, zpravidla dlouhým míčem na naši levou stranu. Tato útočná snaha sice za celý zápas nevedla k vytvoření žádné brankové příležitosti, ale museli jsme se mít na pozoru a pečlivě hlídat především jednoho šikovného hráče Ostředku/Divišova, který dovedl u lajny zazlobit. V 16. minutě našel Lukáš přesným pasem Dana, ten využil mezery v obraně hostujícího celku, postupoval sám na brankáře a v dobré pozici se nezmýlil - 1:0. Nedlouho poté jsme našli další skulinu v obraně a Lukášova střela z 16 metrů těsně minula pravou tyč. V podobné pozici se ocitl i Vašek, jeho střela skončila přímo na tyči a podél brankové čáry se odrazila do hřiště. Naše sílící převaha vyústila v pohlednou rychlou akci a po ose Honza Myslivec - Honza Cháb - Vašek Budík, po hlavičce posledně jmenovaného, skončil míč v síti hostujícího gólmana. Do přestávky jsme další branku nepřidali. I proto, protože jsme málo přenášeli hru a někdy se zbytečně pouštěli do akcí ve zhuštěném prostoru.

V druhé půli pokračovala naše převaha. Měli jsme dost času na kombinační rozehrávku od vlastní branky a po většinu poločasu míč v držení. Nesmělé a nepočetné ofenzivní pokusy hostů obrana s přehledem a bez potíží zavčasu likvidovala, přičemž si počínala s velkým přehledem. Míče pouze neodvracela, ale často se jich zmocnila a konstruktivně a trpělivě rozehrávala. Začínaly také přibývat útočné standardní situace a po jedné z nich, konkrétně rohu, jsme v 54. minutě udeřili. Míč si ve vzduchu těsně před brankou našel Štěpán a zvýšil náš náskok. V 61. minutě po podobné pohledné rychlé akci, z jaké padl druhý gól, přidal čtvrtou branku opět Vašek. V poměrně krátkém sledu jsme mohli přidat další branky. Zakončení už ale nebylo tak dobré a skóre zůstávalo beze změny. Až v 78. minutě se prosadil dobře mířenou střelou Dan a tentýž hráč v 89. minutě uzavřel skóre na konečných 6:0.

TD



18.9.2016

Úročnice - Nespeky 1:5 (0:3)

Sestava: Honza Kříž - Tonda Rublič, David Straka, Pavel Rublič, Šimon Doležal - Honza Cháb, Lukáš Doležal, Štěpán Hamajda, Adam Jíša - Vašek Budík, Dan Vošický, střídající: Honza Myslivec, Vojta Gryc

První dojmy z fotbalového areálu v Úročnici byly v podobě pěkného nového zázemí a nepěkného zápachu obsahu žumpy, který nás provázel i část prvního poločasu. Po chvilce dojem z pěkného zázemí pokazil i pohled na hrací plochu. Ta je široká pouhých 50 metrů (pro porovnání, na našem domácím hřišti 67 metrů), navíc se značně nekvalitním povrchem. Ani jedno, ani druhé, není dobrá zpráva pro naši kombinační hru. Při závěrečné předzápasové přípravě tato zjištění nebyla opomenuta a taktiku jsme přizpůsobili místním podmínkám. K těm bylo ještě potřeba připočíst vyšší průměrný věk domácích. Ti si s přípravou na zápas příliš hlavu nelámali, někteří hráči dorazili až chvíli před výkopem a nakonec se sešli pouze v počtu 10 hráčů.

První minuty utkání dávaly tušit, že moc pěkného fotbalu k vidění nebude. Úročnice předváděla jednoduchou hru postavenou na silovém a soubojovém pojetí. Na úzkém a nerovném hřišti jsme měli málo místa i času pro kombinace. Domácí se do nich ani příliš nepouštěli. Hru bylo mnohdy třeba zjednodušit a dávat míč rychle od nohy. A to nejen z výše uvedených důvodů, ale i proto, že domácí neměli daleko pro ostrý zákrok. Rozhodčí jim tuto hru mnohdy toleroval. Výsledkem byla neurovnaná kopaná od vápna po vápno. Fotbalové dovednosti byly sice na naší straně, ale důrazná silová hra s prvky úpolových sportů na malém nekvalitním hřišti domácím stačila k tomu, aby se míč většinou pohyboval kolem středového kruhu. Našly se však okamžiky, kdy se nám podařilo najít volný prostor a rychlou kolmou akcí na malý počet dotyků překonat obranu domácího týmu. První taková akce přišla v 17. minutě. Štěpán dostal na středu spoustu místa, přesným pasem vysunul Dana, který ve sprintu našel před brankou Vaška a ten ve skluzu umístil míč mimo dosah brankáře do sítě. Ve 24. minutě jsme využili úzkého hřiště. Aut letěl do vápna, míč přizvedl Vašek přímo k Danovi a ten s přehledem zvýšil na 2:0. Naši skvělou efektivitu dovršil v 30. minutě Vašek. Výtečně si zpracoval dlouhý pas, udělal si tělem místo a přímo z otočky z hranice vápna umístěnou tvrdou ranou přidal naši třetí branku. Domácí se v první půli k žádné větší šanci nedostali. Pár přihrávek do vápna pochytal Honza a jedna střela z dálky šla vedle. Na druhé straně směřoval Lukášův volej zpoza vápna vedle tyče. Před koncem poločasu ještě předvedl jeden z domácích hráčů úmyslný ostrý zákrok bez snahy hrát míč, pouze s cílem zasáhnout protihráče, po kterém skončil Tonda otřesený na zemi. Rozhodčí ho však neviděl jako zákrok na červenou, ale pouze na žlutou kartu. Atmosféra zápasu se tak ještě o něco více vyostřila.

Jelikož jsme nechtěli, aby někdo z našeho týmu při stylu hry Úročnice skončil na benešovské chirurgii, jsme do druhého dějství přidali pokyny, jak toto nebezpečí co nejvíce snížit. Zároveň došlo pravděpodobně i v kabině domácích k uklidnění a v druhém poločase jsme už neviděli takový exces, jako na konci první půle. I tak byla hra rozdrobena množstvím faulů, přičemž řadu z nich směřujících na naše hráče, hlavní arbitr neviděl, nebo vidět nechtěl. Úročnice se dostala více do hry a prvním varováním byla po hlavičce nastřelená tyč. Byli jsme až příliš pasivní a nedokázali udržet míč dále od naší branky. V 60. minutě ještě střelu po průniku středem hřiště Honza výborně vyrazil, ale z následného dohrání akce jsme inkasovali. Domácí ucítili šanci a tlačili se za dalším gólem. Vzepětí domácích se nám podařilo ustát a hra se opět přesunula více ke středu hřiště. V rámci možností jsme více podrželi balón a opět začali hrozit rychlými kolmými průniky. V tomto ohledu dnes skvělou práci odvedli oba útočníci. Neúnavně odjezdili celý zápas, pomohli i s bráněním a také si dnes oba věděli rady v koncovce. V 77. minutě to předvedl Dan. Dostal se k němu odražený míč, následovalo jeho posunutí do vápna a přízemní střela, která skončila až v síti. Tříbrankový rozdíl znamenal více klidu a zápas jsme už s přehledem a bez komplikací dohráli. Navíc v 83. minutě navýšil po přímočarém průniku skóre na konečných 5:1 přesnou střelou k tyči Vašek. Celý tým dnes zaslouží pochvalu za to, jak se vyrovnal s pojetím hry domácích a i v náročných podmínkách si zachoval svou tvář a dovedl zápas do vítězného konce.

TD



11.9.2016

Nespeky - Bystřice/Maršovice 5:1 (2:1)

Sestava: Honza Kříž - Vojta Gryc, David Straka, Pavel Rublič, Tonda Rublič - Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Štěpán Hamajda, Adam Jíša - Dan Vošický, Vašek Budík, střídající: Přemek Pilař, Šimon Doležal

Od prvních minut jsme předváděli kombinační hru, kterou jsme se prezentovali v minulých zápasech. Zlepšení oproti prvnímu zápasu v Sedleci bylo viditelné v tom, že se do ní zapojovali prakticky všichni hráči. Počínaje konstruktivní rozehrávkou Davida, který dnešní zápas odehrál s velkým přehledem, přes zodpovědnou hru Pavla na velkém prostoru, neúnavného Tondu, který makal od první do poslední minuty, Štěpána, který byl velmi silný ve hře jeden na jednoho a prosazoval se i ve vápně až po řadu dalších hráčů, kteří dnes předváděli vyspělý výkon na velmi slušné úrovni. Oba útočníci zle zatápěli hostům, svým pohybem a chutí nedali obraně Bystřice/Maršovic příliš vydechnout. Jen naše koncovka v prvním poločase nebyla nejlepší. V začátku zápasu i hosté předvedli jednu pěknou rychlou akci a prvních 5 minut nenasvědčovalo tomu, že v dalším průběhu Bystřici/Maršovice tak výrazně přehrajeme. Ostatně i na základě předchozích výsledků jsme čekali vyrovnaný zápas. Jenže tato akce soupeře byla na dlouhou dobu jediným vážnějším ohrožením naší branky. V 7. minutě po ostře zahraném rohu brankář míč pouze posunul k Štěpánovi, který zblízka snadno hlavou zavěsil. Naše převaha byla výrazná a hrálo se téměř na jednu branku. Bohužel jsme v koncovce selhávali a hosté zuby nehty bránili přijatelný výsledek. Dokonce ve 23. minutě po našem nedorozumění a ojedinělé chybě v defenzivě jsme hostům připravili šanci. První střelu ještě Honza vyrazil, ale proti dorážce byl bezmocný. Nijak to však s námi neotřáslo, dále jsme útočili a po dalším rohu opět Štěpán, tentokrát v těžké pozici efektní patičkou, přidal naši druhou branku. Tak skončil poločas, který jsme vzhledem k vývoji zápasu mohli klidně vyhrát o mnohem více branek. Takhle byl hostující tým stále ve hře.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první a tentokrát už jsme předvedli i lepší zakončení. V 56. minutě se prosadil Vašek a za další 3 minuty Dan. Oba z předbrankového prostoru. Tým Bystřice/Maršovice s výjimkou krátkého vzepětí v závěru s ničím nebezpečným nepřišel, respektive jsme ho k ničemu nebezpečnému nepustili. V horku už tempo defacto rozhodnutého zápasu v poslední čtvrtině trochu polevilo. Několik zajímavých akcí se nám i tak povedlo a naše vítězství korunoval krásným volejem z hranice vápna Vašek.

TD


 
3.9.2016

Ostředek/Divišov - Nespeky 0:15 (0:7)

Sestava: Honza Kříž - Přemek Pilař, David Straka, Pavel Rublič, Šimon Doležal - Honza Cháb, Tonda Rublič, Štěpán Hamajda, Adam Jíša - Vašek Budík, Dan Vošický, střídající: Honza Myslivec, Vojta Gryc

Druhé naše vystoupení nás zaválo na útulný stadionek do Ostředka. Tentokrát se nám postavil soupeř zcela neznámý, neboť je nově utvořen z dorostenců Ostředka a Divišova. Úvodní oťukávání jsme tentokrát přeskočili a hned od první minuty jsme začali praktikovat naší technickou a kombinační hru korunovanou přesným prostrčením míče na naše dva rychlé útočníky. Šance na sebe nenechaly dlouho čekat a už v 8. minutě Dan zužitkoval "českou uličku“ od Štěpána. V 17. minutě už to bylo o další gól veselejší, když se po sóle z půlky hřiště prosadil Vašek. V tu dobu už jsme na hřišti doslova kralovali. Do konce poločasu se ještě trefil Vašek 4 krát a Dan jednou. Do druhého poločasu jsme vlétli se stejným nadšením a přikovali domácí v jejich pokutovém území. Po krásných akcí se trefili a skoré dovršili na konečných 0 :15 ještě Dan čtyřikrát, Adam dvakrát, Štěpán jednou a Vašek jednou. V 80. minutě se rozhodčímu zželelo domácích a zápas ukončil. Je třeba celý tým za předvedený výkon i v době, kdy bylo o výsledku rozhodnuto, pochválit.

JM



27.8.2016

Sedlec-Prčice - Nespeky 2:3 (1:2)

Sestava: Honza Kříž - Přemek Pilař, David Straka, Pavel Rublič, Šimon Doležal - Antonín Rublič, Lukáš Doležal, Adam Jíša, Vojta Gryc - Štěpán Hamajda, Dan Vošický, střídající: Honza Myslivec, Honza Cháb

Za slunečného a teplého počasí jsme vstoupili do prvního mistrovského zápasu sezóny 2016/2017 velmi dobře. Už v 5. minutě po rychlé a efektivní kombinaci ve středu hřiště přišla kolmice na nabíhajícího Štěpána. Ten postupoval z mírného úhlu sám na brankáře a přízemní střelou na vzdálenější tyč svou příležitost bezpečně proměnil. Doba držení míče byla v úvodu zápasu na obou stranách podobná. Domácí hráli více do šířky, na vlastní polovině se dokázali udržet na míči, ale směrem dopředu se téměř neprosazovali. Hráli jsme kompaktně a Sedlec-Prčici do žádné šance nepustili. Na naší straně byl lepší přechod do útoku. Pomáhali jsme si šikovnými narážečkami a snažili se z nich navázat přihrávkami za obranu, kam střídavě sbíhali útočníci i záložníci. Povedlo se nám i několik rychlých křídelních akcí. Po jedné z nich dostal Honza Myslivec míč na penaltě přímo proti noze. Jeho střela z první měla přesnost, šla po zemi k tyči, ale chyběla razance a brankář míč chytil. V 15. minutě akce jak přes kopírák podobná gólové akci z 5. minuty. Tentokrát šikovně zakombinoval Adam se Štěpánem a kolmice směřovala na Lukáše, který si sběhl z pozice defenzivního záložníka až do vápna domácích. Využil volnosti, kterou dostal a stejně, jako Štěpán před ním, postupoval z mírného úhlu sám na brankáře. Volil zakončení technickým obstřelem na zadní tyč do horní poloviny branky, gólman míč jen lízl konečky prstů, jeho cestě do sítě nezabránil a vedli jsme 2:0. Utkání jsme měli nadále pod kontrolou. K třetí brance bylo blízko při dalekonosné pumelici z kopačky Pavla, která rozezvučela břevno domácí branky. Ani žádná z našich dalších útočných akcí se neujala a naopak domácí velmi lacino snížili v 34. minutě na jednobrankový rozdíl. Honza nepřesně a krátce vykopl přímo na osamoceného hráče soupeře, který ho obratem šikovně přehodil. To domácí tým povzbudilo a v závěru poločasu už bylo občas živěji i před naší brankou.

Do druhého dějství bylo třeba vstoupit rázně a s minimálně stejnou kvalitou jako do dějství prvního. To se nám vcelku podařilo, náznak domácího náporu z posledních 10 minut prvního poločasu byl pryč. Hra probíhala v naší režii. Sedlec-Prčice už si sice dával větší pozor na naše kolmice a několikrát nás vystavil do ofsajdu, přesto jsme se dostali do několika slibných šancí. Dana vychytal brankář, Adamova střela zpoza vápna také v síti neskončila. Lukáš se v dobré pozici rozhodl pro zpracování a už byl zblokován a ani pěkný průnik Honzy Chába gólem neskončil. Rychlou branku se nám tak dát nepodařilo a výsledek byl nadále otevřený. Na naší levé straně začínal zlobit jeden z rychlonohých hráčů domácího týmu, který se dokázal opakovaně dostat až k lajně a centrovat. Dobrá příležitost spadla domácím do klína po přísném posouzení dlouhého držení míče brankářem před výkopem a nařízení nepřímého volného kopu uvnitř našeho velkého vápna. Standardní situace vyústila v tvrdou ránu, která šla naštěstí do dosahu Honzy, který ji bezpečně vyrazil. V 66. minutě jsme se konečně dočkali. Prudký přízemní míč ze strany do vápna z první přesně uklidil k tyči Dan a opět jsme vedli o 2 branky. Dlouho jsme se ale neradovali, protože v 72. minutě jsme nechali trestuhodně postupovat středem hřiště domácího fotbalistu. Akce pokračovala centrem do našeho vápna, střelou z bezprostřední blízkosti pod břevno a opětovně bylo sníženo na jednobrankový rozdíl. V této části zápasu bylo třeba přidat v defenzivní práci ofenzivněji laděných hráčů. K určitému zlepšení došlo, ale nebylo to pořád ono a výsledkem byl dramatický závěr utkání. Domácí si vytvořili mírnou územní převahu, my jsme hrozili z brejků, ale nebylo jich už tolik, jako na začátku druhého poločasu. V blízkosti našeho vápna a v něm jsme ale vše odmakali, nedopustili se žádné vážnější chyby a vítězství už udrželi.

TD



20.8.2016

Čerčany - Nespeky 4:5 (0:2, 0:5)

Sestava: Honza Kříž - Přemek Pilař, David Straka, Pavel Rublič, Šimon Doležal - Antonín Rublič, Lukáš Doležal, Adam Jíša, Honza Myslivec - Štěpán Hamajda, Vašek Budík, střídající: Vojta Gryc, Dan Vošický

Po našem příjezdu do Čerčan to nevypadalo s plánovaným přátelským zápasem moc dobře. Domácí se sešli pouze v počtu 5 hráčů a nikdo další nepřicházel. Nakonec se za vydatného přispění Jardy Myslivce a jeho obvolávání našich hráčů z minulé sezóny podařilo poskládat mix team Čerčan, kde se krom dorostenců objevilo i pár mladších a starších hráčů a po doplnění jedním naším hráčem se nakonec podařilo odehrát utkání v plném počtu fotbalistů na obou stranách. V rámci střídání našich hráčů v čerčanskému týmu a možnosti rozložit ho na více osob jsme zápas odehráli ve formátu 3x 30 minut. V dresu soupeře se postupně objevili Vojta, Honza, Vašek a Šimon.

Na to, že se jednalo o první utkání týmu dorostu, jsme začali poměrně dobře. Hráči si poctivě plnili svoje úkoly. David na stoperu navázal na svoje kvalitní výkony z týmu starších žáků. Spolupráce s Pavlem na předstoperu fungovala, krajní beci hráli spolehlivě, pomáhala i záloha a domácí jsme k ničemu nebezpečnému nepustili. Vytvořili jsme si územní převahu a míč byl většinou na našich kopačkách. V 10. minutě sebral aktivně hrající Vašek míč domácímu obránci, předložil ho před branku Štěpánovi a ten pohodlně vstřelil náš první gól. Dalších našich několik dobrých průniků a šancí se na skóre neprojevilo, až zhruba ve 20. minutě Štěpán chytře přeloboval z dálky brankáře, chybujícího v rozehrávce.

I v druhé třetině jsme byli aktivnějším týmem, dokázali lépe kombinovat a korunovali to i třetí brankou z kopačky Dana Vošického. Pak jsme polevili především v ofenzivní hře zálohy. Útočnící se snažili, ale často zůstávali osamoceni bez podpory dalších hráčů a za nimi zůstával volný prostor, který mohli domácí po zisku míče využít k bezproblémovému přechodu do útoku. Defenziva však zůstávála nadále pevná a kromě 2 slabých střel Čerčanům nic většího nepovolila. V závěru druhé třetiny jsme zase přidali a na hře to bylo hned vidět. Několik parádních akcí s rychlým založením útoku a přesnou kombinací až do koncovky vedlo ke dvěma pěkným gólům, o které se postaral Dan a Adam. Stav po druhé třetině tím narostl na 5:0 v náš prospěch.

Do posledního dějství jsme nastoupili v duchu předchozího průběhu. Jednu velkou šanci promarnili nastřelením brankáře, další střela skončila na tyči. Postupně jsme ale polevili, záloha se přestala vracet a i domácí se začali dostávat do zakončení. 2x dokázal ještě výborně zakročit Honza a vytěsnit nebezpečné střely na roh. Další akce už skončila gólem v naší síti, což Čerčany povzbudilo a my jsme hráli nadále až příliš bohorovně. Místo toho, abychom v teplém počasí podrželi v klidu míč, nehnali se do nejistých akcí, jsme odevzdávali jeden lehký balón za druhým, přestali běhat a nechávali domácí hrát. Ti toho náležitě využili a 3 brankami v závěru ještě utkání zdramatizovali. Náš náskok byl naštěstí takový, že na víc to nestačilo a přípravný zápas skončil naší výhrou. Nebýt pokaženého závěru, dalo by se říct po velmi solidním výkonu. Koncovka utkání budiž ponaučením do budoucna.

TD