zpět na hlavní stránku

11. 10. 2020

Soběhrdy – Nespeky/Pyšely 1:2 (1:0)

Sestava: Dušan Židlík - Adam Lukeš, Šimon Doležal, Pavel Šiňor, Honza Myslivec - Patrik Kulhavý, Vojta Gryc, Jáchym Križko, Adam Kulhavý, David Müller - Lukáš Bareš, střídající: Marek Jirásek, Pepa Jára, Filip Kordík, Mikuláš Čížek

Tým Soběhrd před dnešním zápasem neztratil ve stávající sezóně ani bod. Do utkání jsme tak vstupovali s patřičným respektem. Zároveň nám chyběl v útoku gólový Šimon Bouša a ve středu zálohy Ondra Svoboda. Na nastalou situaci jsme reagovali posílením středu zálohy o jednoho defenzivního hráče a oproti většině zápasů hrou na jednoho klasického útočníka.

V první minutě jsme to s kombinací na rozbitém soběhrdském hřišti trochu přehnali, ale nakonec jsme plamínky počínajícího požáru před vlastní brankou včas uhasili. Ve středu hřiště byla hra v zásadě vyrovnaná. Přechod do útoku se nám však příliš nedařil. Domácí na tom byli v tomto ohledu o něco lépe a po střílených centrech dvakrát proletěl balón nebezpečně naším pokutovým územím. Jednou se rychlonohému útočníkovi domácích podařilo uniknout naší obraně. Výborným zákrokem nás však podržel Dušan. V 29. minutě jsme se špatně domluvili při odehrávání míče a tentokrát už domácí svou šanci proměnili a ujali se vedení. V první půlhodině Soběhrdy hrozily především po rychlých akcích do otevřeného prostoru. Pokud jsme byli dobře zformováni, v naprosté většině případů jsme útočné pokusy soupeře včas likvidovali. Rozhodli jsme se tak přejít na hru se dvěma útočníky a Vojta se přestěhoval ze zálohy na hrot. V poslední čtvrthodině jsme také zlepšili přechod do útoku a dostali se do dvou dobrých střeleckých pozic. Gólem ani jedna zúročena nebyla a přímý kop v našem provedení mířil do vnější strany tyče domácí branky. Na druhé straně po závaru před naší brankou skončil míč na břevně.

Kvalita naší hry stoupala i po přestávce. Po vyrovnané první čtvrthodině jsme postupně získali územní převahu a byli jsme nebezpečnějším celkem. Soběhrdy jsme ve druhé půli pustili pouze k několika střelám ze střední a větší vzdálenosti, s kterými si Dušan spolehlivě poradil. Vysoké nasazení a odhodlání se o výsledek ještě poprat jsme více a více doplňovali i fotbalovou kvalitou. Přesto jsme se ale do vyložených šancí v této části zápasu nedostávali. Příležitostí pro skórování mohly být standardní situace. Z jedné z nich trefil Patrik břevno. V 77. minutě pak tentýž hráč překvapil brankáře Soběhrd střelou z přímého kopu na bližší tyč a bylo vyrovnáno. Chvíli poté domácí chybovali v rozehrávce a Lukáš Bareš sám před brankářem nezaváhal. Přízemní střelou podél gólmana otočil skóre na 2:1 v náš prospěch. V závěru zápasu se domácí sice snažili o vyrovnání, ale jedinou nebezpečnější situací byla povedená střela z větší vzdálenosti, kterou zkrotil Dušan. Po obratu v druhém dějství jsme si tak po náročném zápase mohli vychutnat vítězný pokřik.

TD

4. 10. 2020

Mnichovice/Senohraby – Nespeky/Pyšely 4:4 (1:1)

Sestava: Dušan Židlík - Adam Lukeš, Šimon Doležal, Pavel Šiňor, Honza Myslivec - Marek Jirásek, Ondra Svoboda, Adam Kulhavý, Pepa Jára - Šimon Bouša, Lukáš Bareš, střídající: Jakub Ebenstreit, Patrik Kulhavý, Jáchym Križko, Jakub Jezbera

Po vcelku vyrovnaném úvodu zápasu se nám povedla rychlá přímočará akce, kterou zakončil Šimon Bouša přesnou střelou na zadní tyč. Vedení jsme mohli zvýšit po dvou dalších pěkných útocích, kdy Šimon Bouša zatáhl míč po křídle a vracel ho do vápna proti noze spoluhráčům. V prvním případě mířila střela do břevna, v druhém letěla mimo. Nebezpeční jsme byli také po rozích. Dostávali jsme se k hlavičkám, vstřelením branky však žádná neskončila. To domácí skórovali hned ze své první příležitosti a nepokrytý hráč v našem pokutovém území vyrovnal v 32. minutě na 1:1. V této části utkání tým Mnichovic/Senohrab využíval naší horší defenzivní práce ve středu pole a měl míč častěji na svých kopačkách. K nebezpečným zakončením se však nedostával a na nerozhodném stavu se do přestávky nic nezměnilo.

V druhé půli jsme zlepšili obrannou činnost záložní řady a dobrým přechodem do útoku jsme se dostávali do zajímavých situací. A hned v 47. minutě jsme se ujali vedení. Jakub Ebenstreit přešel přes dva hráče a dílo dokonal přesnou střelou Adam Kulhavý. V další šanci jsme pálili vedle a po rohu jsme hlavičkou nasměrovali míč opět do břevna. Domácí útočili v poměrně velkém počtu a spoléhali se hlavně na rychlost svých hráčů v křídelních prostorech. Postupně hru vyrovnali a v 60. minutě po vydařené střele asi z 20 metrů, která skončila v horním rohu naší branky, opět vyrovnali. O pět minut později však otevřenější obrany Mnichovic/Senohrab využil Šimon Bouša a znovu jsme vedli. Tentýž hráč se pak trefil z docela velké dálky v minutě 75. a zvýšil naše vedení na 4:2. Domácím se však v 81. minutě podařilo dotáhnout do gólového konce jednu z křídelních akcí a dostat se na dostřel. Několik posledních minut zápasu jsme drželi míč daleko od naší branky. Jenže v 89. minutě přeci jen celek Mnichovic/Senohrab dostal míč do našeho pokutového území a v nastalé mlýnici na několik pokusů díky svému důrazu protlačil míč do naší branky. Z dobře rozehraného zápasu tak nakonec bereme pouze jeden bod.

TD

13. 9. 2020

Nespeky/Pyšely – Bystřice 3:2 (1:1)

Sestava: Dušan Židlík - Adam Lukeš, Šimon Doležal, Pavel Šiňor, Honza Myslivec - Pepa Jára, Lukáš Bareš, Adam Kulhavý, Patrik Kulhavý, David Müller - Filip Kordík, střídající: Jakub Ebenstreit, Mikuláš Čížek, Ondra Svoboda

Do dnešního zápasu jsme vstupovali s četnými absencemi. Na druhé straně však měl náš soupeř k dispozici pouze deset hráčů. Hra nabrala brzy podobu, která přetrvávala po téměř celou dobu utkání. Míč snad v 80 procentech času na našich kopačkách, dobývání obranného valu Bystřice a ojedinělé rychlé kontry hostů. V prvním poločase se nám příliš často překonat obranu soupeře nedařilo. Výrazná územní převaha mnoho šancí nepřinášela. Chybělo nám více pohybu, lepší zpracování a přihrávky postrádaly více přesnosti. Dobrou efektivitu ukázala Bystřice, první dotažený rychlý útok, při kterém jsme nezachytili náběh na zpětnou přihrávku, skončil v 13. minutě vstřelenou brankou. Na obrazu hry se nic zásadního nezměnilo a náš tlak v 20. minutě střelou do protipohybu brankáře zúročil Filip Kordík a vyrovnal. Přes několik zajímavých možností jsme další branku do poločasu nepřidali a v kabině bylo o čem povídat.

Po přestávce jsme náš herní projev zlepšili a v rychlém sledu jsme si připravovali brankové příležitosti. Koncovka však byla špatná a jedna střela za druhou mířila nad břevno. To Bystřici stačila zase jediná příležitost – přímý kop – a v 50. minutě šla opět do vedení. V minutě 59. konečně někdo z našich hráčů sklopil mířidla. Lukáš Bareš tvrdě vypálil z hranice pokutového území a vyrovnal na 2:2. Chvilku před tím se akorát dostal na hrací plochu Ondra Svoboda, který nebyl pro dnešní zápas k dispozici od začátku. V 67. minutě se proměněným pokutovým kopem po faulu v šestnáctce zapsal také mezi střelce a otočil stav utkání na 3:2. Přes řadu dalších příležitostí jsme náš náskok nezvýšili a Bystřice tak byla do poslední minuty ve hře o body. Naše obrana však pracovala jistě a s přehledem. Hosty do žádné větší šance nepustila. Míč jsme v závěru drželi jen s malými přestávkami na svých kopačkách a utkání jsme nakonec docela bezpečně dovedli do vítězného konce.

TD

4. 9. 2020

Poříčí nad Sázavou/Čerčany – Nespeky/Pyšely 1:1 (0:0)

Sestava: Dušan Židlík - Adam Lukeš, Šimon Doležal, Pavel Šiňor, Honza Myslivec - Lukáš Bareš, David Müller, Ondra Svoboda, Pepa Jára - Šimon Bouša, Filip Kordík, střídající: Marek Jirásek, Jakub Ebenstreit

Domácí do utkání vlétli ve vysokém tempu. Zařadili jsme stejný rychlostní stupeň a kromě fyzického nasazení jsme se pokoušeli také o kombinační přechod do útoku, ovšem poměrně často jsme byli nepřesní. Svůj podíl na tom měla i aktivita týmu Poříčí/Čerčan. Hráči soupeře nám na docela úzkém hříšti nenechávali svým pohybem a důrazem mnoho času ani prostoru. Diváci tak mohli sledovat jeden osobní souboj za druhým. Domácí v nich byli tvrdí a neústupní. Rozhodčí ponechával hře poměrně volný průběh, tak jsme se i my postupem času nastavené laťce přizpůsobili. Ač si celek Poříčí/Čerčan v obraně situaci pokud možno nekomplikoval a klidně zahrál míč na jistotu do lesa či na silnici, dostali jsme se v prvním poločase do třech nadějných situací. Šimon Bouša tvrdě pálil z úhlu, brankář jeho střelu nohou vyrazil. Hlavička Baryho letěla vedle a Ondra Svoboda střílel na zadní tyči z voleje těsně nad. Na druhé straně nám zatrnulo, když hlavička soupeře zatancovala na břevně naší branky. Žádnou další větší příležitost si domácí nevypracovali, ovšem párkrát bylo při závarech v našem pokutovém území živo a museli jsme se činit, abychom míč dostali do bezpečnějších míst.

V druhé půli se na obrazu hry příliš nezměnilo. Oba celky se obtížně prosazovaly zahuštěným prostorem. Obranná činnost dominovala nad útočnou. Nasazení ani na jedné straně nepolevovalo a míč často střídal majitele. Nebezpečných situací před oběma brankami bylo jako šafránu. V jedné z nich pálil po průniku do vápna Bary do tyče. Na druhé straně k tyči mířící střelu z přímého kopu lapil Dušan. Zvrat v opticky vyrovnaném průběhu druhého poločasu nastal v 77. minutě. V ní po nepovedeném výkopu jinak spolehlivě chytajícího Dušana poslal míč z dálky do naší branky domácí Lukáš Samko. Nešťastný gól nás nepoložil. Naopak jsme si vytvořili územní převahu a svůj tlak stupňovali. Hnali jsme se za vyrovnáním. V závěrečných minutách jsme tým Poříčí/Čerčan přišpendlili před jeho branku a v 88. minutě jsme se dočkali. Centrovaný míč brankář jen posunul do chumlu hráčů, z kterého hlavou dotlačil míč za brankovou čáru Ondra Svoboda. Ze zápasu, který byl spíše bitvou než oku lahodícím představením, si tak odnášejí oba týmy po bodu.

TD

30. 8. 2020

Nespeky/Pyšely – Jankov/Ratměřice 6:1 (0:0)

Sestava: Dušan Židlík - Adam Lukeš, Vojta Gryc, Pavel Šiňor, Honza Myslivec - Marek Jirásek, Šimon Doležal, Ondra Svoboda, David Müller - Šimon Bouša, Filip Kordík, střídající: Lukáš Bareš, Pepa Jára, Jakub Ebenstreit, Mikuláš Čížek

Hned první minuta předznamenává průběh první půle. Dostáváme se do šance, brankář střelu vyráží, dorážíme a míč se od spodní strany břevna odráží někam k brankové čáře a letí zpět do hřiště. Z naší převahy se rodí celá řada dobrých příležitostí, nejsme však schopni žádnou proměnit. Soupeř tu a tam zahrozí po rychlém jednoduchém protiútoku. A jelikož naše obrana dnes v první půli nepůsobí vždy jistě, pár dobrých možností ke vstřelení branky si tým Jankova/Ratměřic také vypracuje. Stejně jako my však gól nedává. Ač je k vidění celá řada brankových příležitostí – a to především v našem podání – na světelné tabuli setrvává v poločase stav 0:0.

Pro druhé dějství jsme přichystali pár změn v obsazení některých postů, abychom lépe čelili občasným brejkům hostujícího týmu. A v druhé pětačtyřicetiminutovce se už celek Jankova/Ratměřic do žádné vyložené šance nedostal. Navíc jsme hned svou první příležitost ve druhém poločase proměnili. Šimon Bouša nedal brankáři střelou do jeho protipohybu šanci a v 46. minutě jsme se ujali vedení. Za dalších pět minut se trefil i Ondra Svoboda, kterého bylo plné hřiště a s jehož zastavením si hostující hráči nejednou nevěděli rady. Do branky se za stavu 2:0 postavil Miky a nedlouho po jeho příchodu na hřiště přidal Ondra v 62. minutě další gól. Hru jsme v druhém poločase ovládali a hosté se jen ojediněle dostávali k našemu pokutovému území. V 80. minutě však střela ze střední vzdálenosti zapadla pod břevno naší branky a tým Jankova/Ratměřic snížil na 3:1. Naše odpověď byla rychlá a rázná. 81. minuta – Šimon Bouša, 4:1. 84. minuta – rohový kop, hlavička Ondřeje Svobody, 5:1. 87. minuta – nekompromisní rána Ondřeje Svobody, 6:1. Po zlepšení koncovky v druhém poločase tak naše herní převaha nakonec vyústila ve vysokou výhru.

TD

22. 8. 2020

Maršovice – Nespeky/Pyšely 1:7 (1:4)

Sestava: Dušan Židlík - Pavel Šiňor, Ondra Svoboda, Vojta Gryc, Honza Myslivec - Adam Lukeš, Šimon Doležal, Lukáš Bareš, Filip Kordík - Šimon Bouša, Adam Kulhavý, střídající: Pepa Jára, David Müller, Patrik Kulhavý

Úvodní čtrvrthodina prvního mistrovského zápasu nové sezóny byla z naší strany hodně syrová a neurovnaná. Maršovice měly míč častěji pod svou kontrolou, nicméně do žádné větší příležitosti se nedostaly. Postupně začalo ubývat našich zbytečných ztrát a hra se vyrovnala. V první nebezpečnější situaci utkání stáhl jeden z domácích hráčů Adama Kulhavého v pokutovém území rukama k zemi. Nařízenou penaltu v 19. minutě proměnil přízemní střelou Šimon Bouša. A hned za minutu po střele téhož hráče dorážel Lukáš Bareš a rázem jsme vedli 2:0. Po dalších třech minutách však domácí po centru a umístění míče mimo dosah Dušana Židlíka snížili. Ze snížení se však dlouho neradovali. Po ruce ve vápně jsme kopali v 32. minutě další pokutový kop. Z něj poslal míč přesně k tyči Ondra Svoboda a opět jsme vedli o dva góly. Obraně domácích dělal svými rychlými výpady starosti Šimon Bouša. Ve 43. minutě jeden z nich zastavit nedokázala a díky tomu jsme v poločase vedli 4:1.

Druhé dějství začalo tak, jak první skončilo. Šimon Bouša se opět prosadil a v 47. minutě zvýšil na 5:1. Domácí se podobně jako v prvním poločase snažili, v držení míče za námi nezaostávali, nicméně zásadní rozdíl byl před oběma brankami. Naše defenziva domácí téměř do žádných větších šancí nepouštěla. Oproti tomu námi vedené útočné akce byly výrazně nebezpečnější. Míč se ve druhém poločase většinou pohyboval kolem středu hřiště a gólové příležitosti se rodily především po našich rychlých výpadech. Zápas ještě mohli domácí trochu zdramatizovat, protože i oni zahrávali pokutový kop. Míč mířící k tyči však bravurním zákrokem Dušan vytěsnil mimo branku. Závěr zápasu už byl v naší režii. A přestože už tempo v teplém počasí poněkud opadlo, jsme ještě dvakrát skórovali. Lukášem Barešem v 80. minutě a po individuální akci vedené více jak přes polovinu hřiště v poslední minutě Vojtou Grycem.