Reportáže z utkání 2017/2018

 zpět na hlavní stránku


17.6.2018

Čerčany - Nespeky 0:12 (0:9)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Honza Cháb - Dan Vošický, Martin Tůma, střídající: Matěj Pavlíček

Na poslední zápas soutěžního ročníku 2017/2018 se přes z hlediska životosprávy náročnou předcházející celoklubovou akci uzavírající sezónu dostavili všichni, s kterými jsme počítali. Obzvlášť u některých těžko hovořit o nějaké velké svěžesti, nicméně tu opravdu poslední tečku za sezónou, kterou dnešní zápas dorostu byl, jsme zvládli. V 15 minutě jsme nad domácím týmem Čerčan, který nastoupil jen s deseti hráči, vedli už 3:0. Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Domácí hráli s hodně vysunutou obranou a snažili se nás vystavovat do ofsajdu. Leckdy se jim to i dařilo. Ovšem jakmile některý z našich hráčů dobře načasoval náběh a přihrávka přišla včas, hnali jsme se do velké příležitosti. K vidění byla také pěkná gólová hlavička Vojty Kuželky po rohovém kopu. Vydařila se též pumelice Tifiho, po které se míč od tyče odrazil do sítě za záda čerčanského brankáře. A řada dalších akcí skončila taktéž míčem uklizeným do sítě domácí branky. Jednoznačný průběh první půle rezultoval v naše vysoké devítibrankové vedení.

Do druhé půle nastoupili někteří hráči na pro ně neobvyklých postech. V teplém počasí a při jistém stupni zmoženosti po včerejších a u některých patrně až dnešních oslavách, se nelze divit tomu, že tempo zápasu po přestávce z naší strany trochu opadlo. Domácí se sice snažili o vstřelení alespoň jedné branky, ale víc než jednu dobrou příležitost jsme jim nedovolili. Střelu z ní svým zákrokem zneškodnil Honza Kříž. To na druhé straně bylo živěji. Několik velkých šancí jsme neproměnili, nicméně ještě třikrát jsme skóre v náš prospěch posunuli. Za zmínku stojí např. Tifiho sólo, kdy z pozice stopera prošel sám středem až před domácího gólmana, kterému udělal kličku a vstřelil svůj druhý dnešní gól.

Střelecky se dnes vedlo Vojtovi Kuželkovi, který dal hned čtyři branky. Další dva góly - stejně jako Tifi - přidal Dan a po jednom gólovém úspěchu zaznamenali Martin, Vojta Gryc, Lukáš Doležal a Honza Cháb.

TD10.6.2018

Nespeky - Mukařov 2:5 (0:2)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Přemek Pilař - Matěj Pavlíček, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Honza Myslivec - Martin Tůma, Dan Vošický, střídající: Šimon Doležal

V zápase s Mukařovem jsme stejně jako v Kunicích nezačali dobře a tentokrát jsme se ani v dalším průběhu utkání k výrazněji lepšímu výkonu nerozehráli. Přísnější měřítko sneslo jen pár hráčů, ostatní více či méně zaostávali za svým standardem a podle toho se odvíjela i naše hra. Na podzim jsme v Mukařově zvítězili 3:0. V tabulce jsme před dnešním zápasem byli výše než celek Mukařova. I po něm jsme výše zůstali, ale po našem špatném výkonu si tentokrát odvezli všechny tři body hosté.

Hráči Mukařova vstřelili v 36. a 37. minutě dvě rychle po sobě následující branky a v poločase jsme tak odcházeli z hřiště s dvoubrankovou ztrátou. Naše obrana neměla obvyklou pevnost a v útoku jsme toho moc nepředváděli. Chvíli po zahájení druhého poločasu jsme inkasovali potřetí a v 59. minutě počtvrté. Skóre pak již jen korigoval v průběhu druhého dějství v sestavě dopředu posunutý David a po inkasování další branky ještě Dan.

TD3.6.2018

Kunice - Nespeky 6:1 (2:0)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Matěj Pavlíček, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Martin Tůma, Honza Cháb - Dan Vošický, střídající: Honza Myslivec

První poločas zápasu s Kunicemi, v jejichž sestavě se objevili oproti podzimnímu vzájemnému klání někteří noví hráči, se nám nevydařil. Domácí oproti tomu navázali na svoje zlepšené jarní výkony a po 45 minutách vedli o dvě branky. Takový stav odpovídal dění na hřišti. V útoku jsme se nedokázali prosadit a v obraně jsme se nevyvarovali chyb.

Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem lépe a vytvořili jsme si územní převahu. Kunice však trpělivě čekaly na příležitosti k brejkům. Díky svým rychlým hráčům v nich byli domácí nebezpeční a v 58. minutě přidali třetí gól do naší branky. I náš ofenzivně laděný výkon v druhém poločase vyústil ve vstřelenou branku. Krátce poté, co jsme inkasovali potřetí, se přesně k tyči trefil Dan. Další dobrou příležitost jsme neproměnili. Místo toho nešťastnou tečí jeden z našich hráčů nasměroval míč na druhou stranu, než na kterou pro balón mířil Honza. Tedy nikoliv snížení ztráty na jeden gól, ale opět jsme prohrávali o tři branky. Scénář změny směru míče naším hráčem mimo dosah vlastního brankáře se v dnešním zápase udál hned dvakrát a i vzhledem k tomu přes náš zlepšený výkon ve druhém poločase narostlo skóre do podoby, na kterou se nám pěkně nedívá.

TD20.5.2018

Úvaly - Nespeky 1:2 (0:0)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Honza Cháb - Dan Vošický, Martin Tůma

Vzhledem k postavení v tabulce a posledním výsledkům jsme do dnešního zápasu v Úvalech vstupovali jako favorit. Průběh hry tomu od prvních minut odpovídal. Domácí se soustředili na obranu. Na vlastní polovině jsme měli dost času a prostoru na rozehrávku, čehož jsme využívali k přesunu těžiště hry. Ovšem míč putoval ze strany na stranu nejednou příliš pomalu a někdy jsme prováhali možnost kolmé přihrávky do otevřenějšího prostoru. A tak, přestože jsme měli míč na kopačkách možná 75 procent času, jsme jen obtížně překonávali soustředěnou úvalskou obranu. Soupeř hrál navíc velmi důrazně, skluz střídal skluz a příliš času na práci s míčem nám na své polovině nedopřával. K tomu jsme vyprodukovali řadu vlastních nepřesností. Přesto jsme si několik dobrých střeleckých pozic připravili, ovšem naše koncovka byla špatná. Míče létaly mimo branku a domácího brankáře jsme pořádně ani neprověřili. Když už se Martin z přímého kopu trefil lépe, rozezvučel pouze tyč úvalské branky. Do útoku se domácí dostávali jen ojediněle a v malém počtu hráčů. Kromě jedné povedené křídelní akce, z které vzešel nebezpečný centr, s kterým si však Honza Kříž poradil, se před naší brankou nic moc nebezpečného nedělo.

Po bezbrankovém poločase jsme provedli pár přesunů na některých postech s cílem zvýšit naši útočnou efektivitu. V první zhruba čtvrthodině druhé půle jsme pak předváděli náš dnes nejlepší výkon. Křídelní akce jedna za druhou, míče létaly do šestnáctky, jen ta koncovka... V 50. minutě jsme se konečně trefili. Honza Cháb postupující středem vstříc brankáři nás poslal do vedení. Další šance však zůstaly neproměněny, přičemž jednou domácí opět zachránila branková konstrukce. Úvaly se postupně odhodlávaly k četnějším útokům a naše herní dominance už nebyla taková, jako na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky. I tak naše převaha pokračovala. Začínalo ale opět přibývat našich nepřesností. Když se moc nedařilo kombinačně, poslal v 74. minutě Šimon dlouhý a přesný pas přímo do běhu Danovi a ten se sám před brankářem nemýlil. Jenže o šest minut později změnila po teči střela z úhlu jednoho z domácích hráčů směr mimo Honzův dosah. Místo klidného závěru jsme museli čelit snaze o vyrovnání vstřelenou brankou nabuzených domácích hráčů. Jejich zvýšenou útočnou aktivitou se zároveň otevřel prostor pro naše brejky. Žádný z nich jsme ale nedotáhli do gólového konce a na druhé straně střela z úhlu skončila na tyči Honzovy branky. V úplném závěru už jsme udrželi míč na soupeřově polovině a tři body si pohlídali.

TD13.5.2018

Nespeky - Týnec nad Sázavou 1:1 (1:1)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Martin Tůma, Honza Cháb - Matěj Pavlíček, Dan Vošický, střídající: Vojta Kuželka, Lukáš Kulhavý

Hned několik hráčů dnes obětavě nastoupilo s jistými omezeními danými jejich aktuálním zdravotním stavem. Marodka nás nadále sužuje a v pátek jsme napočítali pro dnešní zápas osm zdravých a připravených hráčů. Začátek zápasu se nám moc nepovedl. V naší hře bylo mnoho nepřesností a málo pohybu. Ani naše obranná činnost nebyla nejlepší a hosté toho už ve 13. minutě využili, když se k centrovanému míči dostal zcela nekrytý hráč, který pohodlně skóroval. V naší hře byly občasné záblesky kvality, při kterých jsme si dokázali dobře přihrát, naběhnout si a nedržet míč zbytečně dlouho u nohy. V takových případech jsme se dostávali na dostřel týnecké branky. Martinova rána z 19. minuty trefila břevno, u odraženého míče byl první Dan a jeho dorážka rozvlnila síň za zády hostujícího brankáře. Takových akcí však bylo z naší strany k vidění málo a o něco více nebezpečných situací bylo před naší brankou. Na skóre se však v úvodní pětačtyřicetiminutovce už nic nezměnilo.

Po přestávkovém pohovoru v kabině jsme nastoupili s viditelně odlišnou hrou. V souladu s vydanými pokyny míč rychle putoval z nohy na nohu a obrana Týnce měla co dělat. Přes naši územní převahu a několik zajímavých situací jsme se ale do nějakého tutového zakončení nedostali. Postupem času začali hosté vyrážet do velmi nebezpečných brejků. Využívali rychlých náběhů za obranu a několikrát to před naší brankou hořelo. Zejména v situaci, kdy na Honzu postupoval sám útočící hráč, jeho střelu náš brankář vyrazil, k dorážce se však dostal opět hráč Týnce, ovšem Honza - byť v poloze ležmo - opět zakročil. Na druhé straně měl po špatné rozehrávce Týnce na noze gól jeden z našich hráčů, brankáře však neobstřelil. Naše územní převaha z úvodu druhého dějství se postupně vytratila. Držení míče obou týmů bylo srovnatelné. Oba celky se ještě několikrát dostaly do nebezpečných prostorů s míčem na noze, vstřelenou brankou však již žádná akce neskončila. V závěru zápasu běžel rychle za dlouhým míčem jeden z hostujících hráčů. Namířil si to přímo vstříc vybíhajícímu Honzovi, který pro míč skočil a šanci zlikvidoval. Jenže hráč Týnce se již nestačil našemu brankáři vyhnout a v plné rychlosti se s ním čelně srazil. Tato nešťastná a nepříjemná událost znamenala konec zápasu. Další minuty na hrací ploše patřily záchranářům, kteří následně vážně zraněného hostujícího hráče transportovali do nemocnice a stav našeho brankáře prověřili na místě. Nechť medicínský zákrok dobře dopadne.

TD8.5.2018

Nespeky - Bílkovice 1:0 (1:0)

Sestava: Pepa Chaban - Lukáš Tiefenbach, Vojta Kuželka, Přemek Pilař, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Martin Tůma, Honza Cháb - Dan Vošický, Matěj Pavlíček, střídající: Vojta Gryc

Opět za teplého a slunečného počasí, opět s Pepou v brance a Vojtou Kuželkou na stoperu, opět drama až do posledního hvizdu. Tentokrát jsme však dohrávali v jedenácti a vůlí a bojovností výhru udrželi. Na posledních zhruba 20 minut do zápasu zasáhnul i Vojta Gryc, který se po nedělním střetu s brankářem Teplýšovic dal do kupy natolik, aby týmu mohl v závěrečných minutách pomoci.

Očekávání silového, soubojového a přímočarého fotbalu v podání Bílkovic se naplnilo. Žádná dlouhá kombinace, míč letí dopředu a typicky následuje série soubojů o míč, protože i když první míč Bílkovice nezískají, jsou jejich hráči důslední a nedávají soupeři příliš klidu a prostoru na protiútok. Náš tým tentokrát od prvních minut dobře dodržoval stanovenou taktiku. Od vlastní branky jsme se nejednou dostali přízemní kombinací a útočné akce zakládali až z pozic blíže středu hřiště. Pozorné obrany na obou stranách nepřipouštěly ani na jedné straně nějaké větší příležitosti. Míč se pohyboval většinou mezi šestnáctkami. Nicméně o trochu nebezpečnější byly naše útočné pokusy. V 25. minutě jsme se opět přízemní kombinací vymanili z dosahu napadajících hráčů Bílkovic a Martin se nadechnul k velkému sólu. Z vlastní poloviny vyrazil v ten okamžik výjimečně opuštěným středem hřiště přímo na branku Bílkovic. Jeho počínáním možná i trochu překvapení obránci se k němu nestačili stáhnout a Martin byl najednou sám před brankářem. Míč poslal precizně k tyči a mohli jsme se radovat z vedoucího gólu. Našim jednobrankovým vedením skončila i první půle.

V druhém dějství se obraz hry příliš nezměnil. Nic moc pohledného. Usilovný boj o míč a obtížné překonávání obran. Ta naše s Vojtou Kuželkou na stoperu pracovala opět spolehlivě a obranné úkoly si poctivě plnili i další hráči. Dvakrát se nám přeci jen podařilo překonat bílkovickou obranu. Ani jedna velmi dobrá příležitost však druhou brankou v síti Bílkovic neskončila. Pepa v naší brance neměl mnoho těžké práce. Spolehlivě sbíral dlouhé míče a v klidu pokryl nepříliš nebezpečnou střelu z dálky. V poslední zhruba čtvrthodině se vrhli hosté do útočení s ještě větší vervou a vytvořili si územní převahu. Jejich tlak v posledních minutách sílil a vedl ke dvěma nebezpečným střelám z dobrých pozic, které však naši branku minuly. Srdnatým výkonem jsme hosty do dalších příležitostí nepustili a vydřeli v zápase se soupeřem, který je momentálně v tabulce o několik míst nad námi, tři body.

TD6.5.2018

Nespeky - Teplýšovice 1:1 (0:0)

Sestava: Pepa Chaban - Přemek Pilař, Vojta Kuželka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Martin Tůma, Honza Cháb - Matěj Pavlíček, Dan Vošický

V dnešním zápase jsme opět neměli na střídání ani jednoho hráče a stejně jako minulý týden v Jílovém jsme zápas po zranění Vojty Gryce dohrávali v deseti. Místo zraněného Honzy Kříže mezi třemi tyčemi zaskočil Pepa Chaban ze žákovského týmu. Ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit ani David Straka. Místo něj dnes hrál na postu stopera Vojta Kuželka. Jak Pepa, tak Vojta se svých rolí zhostili velmi dobře. Pomáhala jim i důsledná a zodpovědná defenzivní hra dalších hráčů. Trochu tím trpěl náš útok. Některé situace jsme řešili raději jistějším způsobem s minimálním rizikem pro naši branku. I tak to byl náš tým, který si vytvořil největší příležitost první půle. Aktivní Dan obral o míč jednoho z hráčů soupeře a z mírného úhlu postupoval sám na gólmana, míč však poslal nad branku Teplýšovic. Hosté zahrozili jednou nebezpečnou hlavičkou a to bylo z hlediska větších příležitostí v první půli vše. Míč se pohyboval především kolem středu hřiště. Na kopačkách ho měli o něco častěji hosté, my jsme se pokoušeli spíše o rychlé protiútoky.

Po přestávkovém rozboru prvního dějství jsme se ve druhém poločase začali pouštět i do odvážnějších útočných akcí a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. V 53. minutě jsme se po ukázkové přímočaré akci dostali až do pokutového území Teplýšovic. V něm uháněl z úhlu na brankáře s míčem u nohy Lukáš a technickou střelou na zadní tyč rozvlnil síť za jeho zády - 1:0. Posíleni vstřelenou brankou jsme si vytvořili územní převahu a několikrát bylo před brankou Teplýšovic živo. Zhruba v polovině druhého poločasu po střetu s hostujícím brankářem musel opustit hrací plochu Vojta Gryc. Po chvíli se ještě zkusil vrátit, ale nešlo to a vzhledem k tomu, že jsme z různých důvodů neměli nikoho na střídání, jsme zápas dohrávali v početním oslabení. Chvíli to ještě nebylo příliš poznat a pokračovali jsme v aktivní hře. Postupně však začali přebírat iniciativu hosté. Nebezpečné byly zejména jejich standardní situace. V 77. minutě se jim po jedné z nich podařilo dopravit míč do naší branky a vyrovnat. V závěrečných minutách si hostující tým vytvořil tlak, kterému všichni naši hráči čelili s velkým odhodláním. Přečkali jsme i dvě velké příležitosti Teplýšovic a alespoň jeden bod uhájili.

TD29.4.2018

Jílové - Nespeky 7:2 (3:1)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Matěj Pavlíček, Martin Tůma, Honza Cháb - Dan Vošický

Pokud jsme před minulým zápasem řešili prořídlou soupisku, tak dnes jsme na tom s počtem hráčů připravených k utkání byli ještě hůře. Nakonec jsme v jedenácti začali, ale nevydrželi ani jeden celý poločas... Navíc opět v teplém počasí červencového rázu a na půdě favorizovaného Jílového.

Úvod zápasu nám vyšel a v první čtvrthodině jsme hráli s domácími minimálně vyrovnanou partii. Už v 8. minutě se před pokutovým územím domácích hezky uvolnil Martin, technickou střelou obstřelil brankáře a naši útočnou aktivitu korunoval vstřelením první branky. Ve 22. a 27. minutě po dvou pěkných akcích jak přes kopírák - jen zrcadlově obrácených - Jílové skóre otočilo. Postupně získávalo mírnou územní převahu, ovšem v počtu velkých příležitostí obou týmů velký rozdíl nebyl. Nadále jsme byli v rychlých kontrech nebezpeční. Matěj a Martin se po našich povedených přímočarých akcích ocitli sami před domácím gólmanem, překonat se jim ho však nepodařilo. V 37. udeřilo na druhé straně. Ve skrumáži po rohu se od jednoho z našich hráčů odrazil míč k noze jednoho ze soupeřů, který snadno upravil na 3:1. Chvíli poté sice zlikvidoval Honza Kříž velkou příležitost Jílového, ale při zákroku se zranil a musel střídat. Tedy střídat... Jaksi nebylo koho. Do branky se postavil Martin Tůma a zbytek zápasu jsme hráli bez standardního brankáře a v deseti.

V druhém poločase jsme sice rychle inkasovali, ale nerezignovali a pokračovali v sympatickém výkonu. Po hodině hry se David nadechl k parádnímu sólu téměř přes celé hřiště. Nabral takovou rychlost, že ho domácí dokázali zastavit až faulem před vlastní šestnáctkou. K míči se postavil Dan a šikovnou střelou přes zeď snížil na dvoubrankový rozdíl. Jak hrací doba pokračovala, přeci jen začínala být více znát početní převaha Jílového. Míč se pohyboval především na naší polovině a už jsme se soustředili více na obranu než na útok. Sil nám sice ubývalo, ale zápas jsme nevypustili a dohráli ho přes tři další inkasované branky důstojně a to včetně Martina v roli brankáře. Přes nepříznivý výsledek patřil výkon všech, kdo do utkání nastoupili a nenechali se zlomit nepříznivými okolnostmi provázejícími dnešní utkání, k těm lepším.

TD22.4.2018

Nespeky - Jesenice 0:5 (0:3)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Doležal, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Matěj Pavlíček, Vojta Kuželka, Martin Tůma, Honza Cháb, Honza Myslivec - Dan Vošický, střídající: Pepa Chaban

Za tepla a slunečného počasí, za které by se nemusel stydět ani červenec, jsme se dnes museli vyrovnat s poněkud prořídlou soupiskou. Absence byly takového rázu, že jsme byli nuceni nasadit některé hráče na pro mě nepříliš obvyklé posty a na střídání jsme měli k dispozici pouze Pepu Chabana z týmu starších žáků. K tomu nás čekal jeden z předních celků soutěže - tým Jesenice. A od prvních minut se začalo projevovat očekávatelné. Hosté hráli s přehledem, dobře kombinovali, nikam se bezhlavě nehnali a nás čekaly dlouhé minuty běhání bez míče. Sice jsme už v 7. minutě inkasovali po dorážce zblízka, ale v dalších minutách se nám dařilo solidně plnit taktické pokyny a přes jasnou územní převahu Jesenice jsme hosty do velkých šancí příliš často nepouštěli. Naopak se nám zhruba v polovině prvního dějství vydařil ojedinělý rychlý protiútok, Dan se šikovně uvolnil, ale jeho střela z velmi dobré pozice mířila mimo branku. Hosté se pak v 35. minutě po další dorážce prosadili gólově podruhé a ve 40. minutě se jim povedla pěkná rychlá akce, které jsme nedokázali zabránit a prohrávali jsme už o tři branky. V závěru první půle ještě po rohu zakončoval z voleje z malého vápna Dan, ale střela branku opět minula.

I v druhém poločase Jesenice herně dominovala. Oproti nám měla lepší pohyb, hráči se po zisku míče nabízeli do volných prostorů a míč putoval z nohy na nohu. Za trpělivé kombinace Jesenice čekala na vhodnou příležitost, jak po zemi prostrčit míč nabíhajícím spoluhráčům do prostorů před naší brankou a dostat se do zakončení. Přes nepříznivé skóre jsme se nadále ve většině případů snažili o zodpovědnou hru a hodně těchto pokusů dříve či později likvidovali, přičemž střelba ze střední vzdálenosti nečinila Honzovi větší potíže. Ovšem v útoku jsme se dostali v druhé pětačtyřicetiminutovce jen do jedné příležitosti. Střelu Honzy Chába a jeho následnou dorážku brankář Jesenice zneškodnil. Před naší brankou bylo podstatně živěji. Některé akce Jesenice dotáhla až do koncovky, tak jako v 62. minutě, kdy jsme inkasovali počtvrté. A v dnešním zápase poslední gól jsme si dali  v 74. minutě tak trochu sami, když jsme hrubě chybovali při rozehrávce u vlastní branky a hostům nabídli tutovku, kterou nepohrdli.

TD14.4.2018

Votice - Nespeky 3:0 (1:0)

Sestava: Honza Kříž - Přemek Pilař, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Matěj Pavlíček, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Martin Tůma, Honza Cháb - Dan Vošický, střídající: Honza Myslivec

Začátek zápasu na umělé trávě ve Voticích nám vyšel. Byli jsme aktivní a během prvních minut jsme si připravili několik zajímavých situací v blízkosti domácí branky. Nebezpečné byly také naše standardky. Po jedné z nich Martinem dobře nacentrovaný míč proletěl podél branky kousek před nabíhajícími hráči nejprve z jedné strany na druhou a následně ještě zpět. Nikdo ho však nezasáhnul tak, aby skončil v síti za zády domácího gólmana. Proti votickému favoritovi jsme se prezentovali velmi dobrým výkonem a v první čtvrthodině jsme byli nebezpečnějším týmem. Jenže v 17. minutě domácí využili menšího zaváhání v naší obraně, přesný centr našel hlavu jednoho z votických hráčů a rázem jsme prohrávali. Přesto jsme pokračovali v hře, která snesla přísnější měřítko, a nadále zaměstnávali domácí obranu. Ovšem i Votice začínaly více hrozit především po kolmých pasech za naši obranu. Vyrovnat mohl Martin. Jeho střela z velmi dobré pozice uvnitř šestnáctky však pouze orazítkovala tyč. Votickou příležitost na druhé straně zlikvidoval dobrým zákrokem Honza. V závěru první půle si mírnou převahu vytvořili domácí, skóre však zůstalo beze změny.

Po v celkovém součtu vyrovnané hře v první půli jsme mohli zcela reálně pomýšlet na bodový zisk. V druhé půli jsme se však už dostávali k zakončení obtížněji. Nebezpečí pro domácí branku tak znamenaly především naše občasné standardní situace. Žádná z nich se ale gólově neujala. Naopak Votice postupem času dokázaly na delší dobu podržet míč a vynutit si územní převahu. S postupnými útoky jsme si většinou bez větších potíží poradili. Složitější už to bylo, pokud se domácím povedl přesný kolmý pas a rychlý náběh do správného prostoru. Jednou nás zachránilo břevno a po nařízené penaltě Honza, který přízemní střelu z pokutového kopu bravurním zákrokem vytěsnil na roh. Při další šanci domácích míč líznul břevno z horní strany. Stále jsme tak prohrávali jen o jeden gól a živili naději alespoň na vyrovnání. V 76. minutě jsme už ale nedokázali zastavit rychlý protiútok Votic a inkasovali podruhé. V závěru jsme se ještě snažili výsledek korigovat, jednu příležitost si vypracovali, ale neproměnili ji. Naopak na druhé straně po dalším rychlém protiútoku přidaly Votice v 85. minutě třetí branku, kterou stanovily konečný výsledek.

TD8.4.2018

Nespeky - Sedlec-Prčice 2:1 (2:0)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Přemek Pilař - Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Honza Cháb - Dan Vošický, Martin Tůma, střídající: Matěj Pavlíček, Šimon Doležal

První poločas se nesl v duchu poměrně neurovnané hry. Většinou se nám nedařilo držet delší dobu míč pod kontrolou. Ovšem pokud jsme dostali míč do útoku na Dana, znamenalo to pro nepříliš jistě působící zadáky Sedlce-Prčice zpravidla pernou práci. První příležitost ještě dokázali na poslední chvíli neutralizovat. Ve 14. minutě už zasáhnout nedokázali. Martin poslal přesný centr z přímého kopu přímo k Danovi, který z voleje překonal hostujícího brankáře. Tým Sedlce-Prčice se prezentoval poměrně ofenzivní hrou a nejednou jejich rychlonozí hráči unikali po stranách hřiště a vytvářeli nebezpečné situace před naší brankou. Honza Kříž nás zachránil od inkasování skvělým zákrokem, při kterém lapil přízemní střelu při velké šanci hostů a několika dalšími zákroky, když se hráči Sedlce-Prčice dostali ke střelbě ze slibných pozic. Při našem rychlém protiútoku zase po zakončení Vojty Kuželky zachránilo hosty břevno. V 38. minutě za sebe propustil jeden z bránících hráčů Sedlce-Prčice dlouhý míč a Dan postupoval sám na brankáře. Míč s přehledem uklidil do sítě a do kabin jsme mohli jít za příznivého stavu 2:0.

Již po dvou minutách druhé půle mohlo být téměř rozhodnuto, ale tentokrát Dan ani jednu ze dvou velkých příležitostí neproměnil. Zbytek zápasu pak byl z naší strany spíše trápením a bojem o udržení vítězství. Hosté měli míč častěji na svých kopačkách a dostávali se až před naši branku. Tam jsme několikrát hasili hrozící nebezpečí na poslední chvíli a tak jako v první půli nás také držel svými zákroky Honza Kříž. Při jedné z příležitostí Sedlce-Prčice mu pomohlo i břevno. V 64. minutě už ale nedosáhl na střelu směřující k zadní tyči. Hosté snížili a hnali se za vyrovnáním. Náš celek už se zaměřil hlavně na obranu. Povedených ofenzivních akcí jsme už mnoho nepředvedli. Tlak hostů jsme však přečkali a postupem času jsme přeci jen dokázali držet Sedlec-Prčici dále od naší branky. I tak byli hosté nadále aktivnější a oddychnout jsme si mohli až se závěrečným hvizdem rozhodčího.

TD1.4.2018

Zeleneč - Nespeky 2:1 (1:1)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Matěj Pavlíček, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Honza Cháb - Martin Tůma, Dan Vošický, střídající: Honza Myslivec

V Zelenči nás čekal zápas s týmem, který v dosavadním průběhu soutěže na domácím hřišti neztratil ani bod a je na prvním místě tabulky. Sílu soupeře jsme respektovali, rozhodně jsme však nepřijeli zápas odevzdat. V minulém utkání s favorizovaným Kostelcem jsme tři čtvrtiny utkání byli hostům minimálně vyrovnaným protivníkem. Dnešní zápas pro nás nezačal nejšťastněji. Už v jeho úvodu dnes jinak výborný David neviděl dobře míč, ten mu sjel po noze a vzniklá situace vyústila v penaltový zákrok. Po úspěšné exekuci pokutového kopu šla Zeleneč už v 7. minutě do vedení. Kdo by snad po takovém úvodu čekal spuštění brankostroje domácích, tak by se mýlil. Téměř celý první poločas jsme se sice bránili, ovšem jednalo se v naprosté většině o útoky postupné, s velkým počtem přihrávek daleko od naší branky. Před Honzou zase tak často živo nebylo. Nejnebezpečnější byly kolmé prudké pasy na hráče nabíhající po stranách za obranu. Tímto způsobem si domácí vytvořili několik dobrých příležitostí, ale velmi dobře chytajícího Honzu nepřekonali. Nám se v útoku nedařilo tak jako obvykle. Na obou útočnících bylo znát, že do utkání nastoupili zdravotně ne zcela v pořádku. Přesto jsme dokázali vyrovnat. Na náš první roh v 30. minutě si naběhl z obrany Vojta Gryc a míč, který mu na hlavu od rohového praporku posadil Martin, poslal do branky domácích. Do konce poločasu se už skóre nezměnilo.

V druhé půli jsme pokračovali v zodpovědném výkonu. Záloha ještě trochu přidala na důrazu a často zvládala rozmělňovat akce domácích daleko před naší šestnáctkou. Územní převaha Zelenče byla sice výrazná, ovšem prvních 20 minut druhého poločasu nevedla k větším šancím. Nám se proti sílícímu větru jen s obtížemi a ojediněle dařilo dostat míč na soupeřovu polovinu a udržet ho tam. V 66. minutě se však domácím povedla pěkná akce, na jejímž konci se po přesné přihrávce ocitnul útočící hráč sám před Honzou a Zeleneč šla znovu do vedení. V dalším průběhu druhé půle se nám přeci jen začínalo dařit více zaměstnávat i obranu domácích. Ti měli nadále častěji míč na svých kopačkách, ale přeci jen se museli více věnovat i obraně. Sami pak nadále hrozili rychlými průniky po stranách a několikrát se po nich vyznamenal Honza v naší brance. Do konce zápasu jsme tak hráli o bodový zisk. Posledních 10 minut na tři obránce, Vojta Gryc se posunul do útoku, ale přes veškerou snahu jsme konsolidovanou a zodpovědně hrající obranu Zelenče nepřekonali. A jelikož domácí nevyužili žádnou ze svých akcí do otevřenější obrany, výsledek 2:1 po našem poctivém a solidním výkonu zůstal beze změny.

TD25.3.2018

Nespeky - Kostelec u Křížků 1:4 (1:1)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Honza Cháb - Dan Vošický, Martin Tůma, střídající: Matěj Pavlíček, Lukáš Kulhavý

Po dvou odložených zápasech, kdy stav hrací plochy fotbalu nepřál, zavítal na naše domácí hřiště celek Kostelce u Křížků. Nečekalo nás nic snadného. Kostelec u Křížků je tým z horních pater tabulky. Když jsme s ním hráli na podzim, praktikoval důraznou přímočarou  hru s fyzicky vyspělými hráči. Stejně tomu bylo i dnes. Úvod jsme zachytili. Ani jeden z týmů si během něj nevytvořil trvalejší převahu, ani větší příležitost ke skórování. Nakonec byl vyrovnaný celý první poločas. Nám se vcelku dobře dařilo přecházet do útoku. I na těžším terénu jsme byli schopni solidně kombinovat. Hosté hrozili především rychlými protiútoky. Jakmile se rozběhli s míčem u nohy do volnějšího prostoru a blížili se k naší brance, znamenalo to pro naši obrannou vozbu vysoký stupeň pohotovosti. Postupně se začaly objevovat zajímavé šance na obou stranách. První gól nakonec nepadl po vypracované akci. V 33. minutě hráč hostí na hranici šestnáctky nezasáhnul dobře míč, který následně skončil přímo na noze Martina. Ten tváří v tvář brankáři přízemní střelou k tyči vstřelil první branku utkání. Krátce před poločasovou přestávku hosté vyrovnali. Po rychlé křídelní akci ještě Honza zasáhl, ale dorážka už skončila za jeho zády.

Jestli jsme vstoupili do zápasu dobře, tak do druhého poločasu jsme vstoupili výborně. Ovládli jsme hru, měli územní převahu a na dlouhé minuty jsme Kostelec nepustili do nebezpečnější akce. Několikrát jsme se dostali do dobrých pozic před brankářem hostí. Bohužel, i když párkrát situace volala po střele, jsme volili přihrávku a akce vyzněla do ztracena. Zhruba v polovině druhého poločasu hosté vyrazili do rychlého protiútoku. Ten jsme zastavili faulem a byť si Honza na střelu z přímého kopu sáhl, míč skončil v síti. Místo abychom korunovali naši převahu gólem, jsme z ojedinělé akce soupeře inkasovali. Kostelec se po vstřelené brance dostal více do hry a průběh utkání se začal vyrovnávat. Na naše kopačky se začala vkrádat nepřesnost a už se nám nedařilo tak často pronikat k hostující brance. V závěru utkání jsme zariskovali, posunuli Davida z pozice stopera do středu pole a snažili se minimálně vyrovnat. Jenže Kostelec dokázal téměř obratem využít změny v našem rozestavení a po rychlé akci přidal třetí a těsně před koncem čtvrtý gól. Vzhledem k průběhu zápasu a hře, kterou jsme po většinu utkání předváděli, tak po posledním hvizdu rozhodčího svítil na tabuli docela krutý výsledek.

TD4.3.2018

Nespeky - Úročnice 5:3 (1:2)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Přemek Pilař, Šimon Doležal - Matěj Pavlíček, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Honza Cháb - Martin Tůma, Lukáš Kulhavý, střídající: Vašek Budík, Pepa Chaban

První a zároveň poslední přípravné utkání před jarní částí sezóny jsme sehráli ve Voticích na místní umělé trávě proti aktuálně o bod druhému týmu benešovského okresního přeboru - Úročnici. Sněhové mantinely zapadaly do koloritu posledních mrazivých dní, byť už dnešní teplota byla přeci jen o něco vyšší. Prvních deset minut bylo vyrovnaných s nepřesnostmi na obou stranách, nikoliv však fatálními. Postupem času přebírala iniciativu Úročnice. Nebezpečné byly zejména její rychlé křídelní výpady, kdy se po pár šikovných přihrávkách a nábězích dostávali hráči soupeře do blízkosti naší šestnáctky. Měli jsme co dělat, abychom atakům odolávali. Ve 25. minutě vyústila jedna taková situace ve faul v pokutovém území. Penalta byla proměněna a prohrávali jsme. Nikoliv dlouho. Když předvedl hrubici brankář Úročnice, Vašek mu nepřesnou rozehrávku vrátil z voleje za záda do brankové sítě. Naše útočné pokusy však nebyly až na několik výjimek příliš povedené. Chyběl především pohyb do volných prostorů a včasná přihrávka místo dlouhého a neúčelného držení míče jedním hráčem. Nebezpečnější zůstávala Úročnice a do konce poločasu přidala po vyhraném souboji na hranici velkého vápna ještě jednu branku.

Druhému poločasu předcházela promluva s cílem poukázat na některá principiálně špatná řešení situací a s návodem, jak je řešit lépe. Náš nástup do druhé půle byl opravdu lepší. Místo neadresných dlouhých nákopů jsme častěji podrželi míč na zemi, přibylo pohybu do volného prostoru a tím i možností kam přihrát. Po pár minutách se dostal do dobré střelecké pozice kousek za velkým vápnem Vojta Kuželka a přesnou ranou vyrovnal.  Někdy kolem 60. minuty, když se Úročnice znovu trochu nadechovala, přišel dlouhý pas na Vaška, hráči soupeře v domnění, že se jedná o ofsajd, přestali hrát a Vašek snadno skóroval - 3:2. Naše hra nebyla sice exkluzivní, ale už ani ne tak syrová, jako v první půli. Přeci jen jsme se dostávali do zápasového rytmu. I Úročnice se snažila a nadále dokázala být nebezpečná. Když jsme deset minut před koncem zahrávali roh, náš soupeř po jeho zahrání získal míč, dokázal využít otevřeného prostoru a vyrovnal. Úročnice se motivovala k otočení výsledku, ale nakonec to byl náš tým, kdo se z vítězství radoval. V 85. minutě jsme dobře posunuli míč do volného prostoru Šimonovi, ten mohl neatakován z pozice krajního obránce postupovat až na nějakých 25 metrů od branky Úročnice, tam napřáhl a jeho utěšená střela pod břevno skončila za zády gólmana. A když v 89. minutě předvedl podobný kousek v podobě střely zpoza vápna Martin, míč skončil opět pod břevnem a v brance Úročnice. Bylo rozhodnuto. Dvě vydařené střely v závěru tak rozhodly o našem vítězství v jinak celkem vyrovnaném a užitečném přípravném zápase.

TD19.11.2017

Nespeky - Čerčany 14:0 (6:0)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Přemek Pilař, Vojta Kuželka, Honza Cháb - Dan Vošický, Martin Tůma, střídající: Lukáš Kulhavý, Lukáš Doležal

V posledním podzimním zápase této sezóny jsme přivítali na domácím hřišti tým z blízkých Čerčan. Prvních pár minut se míč pohyboval většinou v blízkosti středu hrací plochy. Do první příležitosti se dostali hosté. Po rohovém kopu propadnul míč v našem vápně až na zem. V jeho poslání do sítě jsme však Čerčanům zabránili. Následně jsme více a více přebírali iniciativu a začali si vytvářet dobré střelecké příležitosti. První ještě zůstaly nevyužity. V 17. minutě se už Dan nemýlil a vstřelil první branku utkání. Po dalších sedmi minutách se prosadil podruhé. Tou dobou už jsme viditelně ovládli hru. Hosté se k naší brance dostávali jen sporadicky a pouze jedna z jejich útočných akcí vedla k vážnějšímu ohrožení našeho gólmana. To na druhé straně jsme spustili v 32. minutě brankostroj a během šesti minut skórovali hned třikrát. V závěru prvního dějství jsme přidali ještě jeden gól a do kabin šli s vysokým šestibrankovým náskokem.

V druhé půli jsme si už v klidu za podpory aplaudujících diváků užívali fotbalu. V pohodě jsme kombinovali a vytvářeli si poměrně snadno brankové příležitosti. Hosté postupně odpadali a skóre narůstalo až do nefotbalových rozměrů. Nakonec se počet námi vstřelených branek zastavil na čísle 14. Rekordní výhrou této sezóny, navíc podpořenou nulou v kolonce obdržených branek a dobrým zodpovědným výkonem, jsme se tak s koncem podzimní části soutěže posunuli do první poloviny tabulky. Branku dnes vstřelil Dan 6x, Vojta Kuželka 3x, Martin Tůma 2x, jednou se trefil Honza Cháb a Lukáš Kulhavý a bezpečně proměněnou penaltou se zapsal mezi střelce i brankář Honza Kříž.

TD12.11.2017

Mukařov - Nespeky 0:3 (0:2)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Lukáš Kulhavý, Přemek Pilař, Vojta Kuželka, Honza Cháb - Martin Tůma, Dan Vošický, střídající: Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Pepa Chaban

Proti domácímu Mukařovu, který nastoupil jen v deseti hráčích, jsme vstoupili do utkání dobře. V úvodní čtvrthodině jsme si vytvořili tři příležitosti, při kterých byli naši hráči sami před brankářem. Gólem skončila jen jedna, když Dan předkládal po rychlé kolmé akci míč před odkrytou branku Martinovi, který takovou nabídkou nepohrdnul. Obrana Mukařova hrála hodně vysoko a poměrně často jsme se dostávali za její záda. S postupem času ale začala solidně držet ofsajdovou linii a naše akce mnohokrát končily zdvihnutým praporkem pomezního rozhodčího. Na bahnitém drnovišti bylo obtížné kombinovat, stejně tak jako pracovat cizelérsky s míčem. Leckdy bylo obtížné i rychle změnit směr pohybu. Nouze tak nebyla ani o kuriózní situace typu, kdy hráč jednoho týmu chtěl odehrát míč, ale ještě před tím mu podklouzla noha a skácel se do bahna, na což chtěl zaregovat soupeř, ale i on při reakci na nenadálou změnu situace skončil na zemi. Přes obtížné podmínky jsme se ještě několikrát dostali do dobrých příležitostí. Proměnili jsme až tu v 35. minutě. Martin postupoval sám na brankáře a elegantním obloučkem ho přehodil. Naše obrana byla jistá a v naprosté většině případů správně vyhodnocovala, kdy na špatném terénu jít do kombinace a kdy raději míč odehrát jednoduše. Mukařov se na dostřel dostal jen párkrát a vážněji Honzu neohrozil. K nebezpečnější střele se dostal jen jednou, ale tu jsme zblokovali a míč se k Honzovi ani nedostal.

V druhém poločase se dlouhé minuty hrálo prakticky jen na polovině domácích. Ti byli zatažení, poctivě bránili a náš tým si už nevytvářel tolik příležitostí jako v prvním dějství. V rámci terénních možností jsme se snažili přenášet hru po zemi z jedné strany na druhou. Kontrola míče však nebyla na hrbolatém hřišti snadná, což někdy přinášelo nepřesnosti. Když David na polovině hřiště podklouznul, zmocnil se balonu jeden z mukařovských fotbalistů a běžel s ním sám na Honzu. David ale rychle vstal a dokázal se domácímu hráči ještě přiblížit a výtečným skluzem na poslední chvíli jeho střelu zblokovat. Po tomto krátkém intermezu pokračovala naše převaha, kterou jsme přeci jen přetavili v ještě jeden gól. Honza Cháb naservíroval míč Danovi, který si v dobré pozici uprostřed pokutového území poradil a uzavřel skóre na konečných 3:0 pro Nespeky.

TD4.11.2017

Nespeky - Kunice 3:2 (2:1)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Honza Cháb - Dan Vošický, Martin Tůma, střídající: Lukáš Kulhavý

Hosté se v úvodních minutách prezentovali útočnou hrou. Ve větším počtu hráčů vyráželi vstříc k naší brance a dokázali udržet míč na svých kopačkách déle než my. Na druhou stranu ofenzivně hrající záloha Kunic v případě ztráty míče zůstávala při našich rychlých protiútocích nejednou za míčem a my jsme především v křídelních prostorech měli hodně místa. Toho jsme využívali, dostali se k řadě centrů nebo zpětných přihrávek, na které jsme měli dost času, ale chyběla u nich přesnost a v některých případech i více hráčů dobíhajících do vápna. V 17. minutě postupoval Honza Cháb z mírného úhlu rovnou do vápna a střelou pod břevno nás poslal do vedení. To netrvalo dlouho, protože po nešťastném zásahu jednoho z našich hráčů na vlastní polovině se ve 20. minutě míč nečekaně odrazil do běhu hostujícímu hráči, který následně servíroval před prázdnou branku a Kunice srovnaly skóre na 1:1. Další minuty utkání byly vyrovnané a oba celky se dostaly do několika nadějných pozic. Pouze jedna z nich skončila brankou, když se po pěkném individuálním průniku Martina pohotovou střelou prosadil Dan.

Druhý poločas už se odehrával v naší režii. Přestože náš výkon měl především v ofenzivě do ideálu daleko, jsme si vynutili výraznou územní převahu. Obrana pracovala jistě a Kunice jsme k ničemu nebezpečnějšímu nepouštěli. I když jsme nedokázali využívat více naší rychlostní převahy a často se zbytečně snažili pronikat zhuštěným prostorem, jsme si vypracovali řadu brankových příležitostí. Jednu za druhou jsme však zahazovali. V 73. minutě jsme přeci jen třetí gól přidali. Po utěšené kombinaci, kdy míč putoval napříč hřištěm rychle z nohy na nohu tentokrát Dan svoji šanci umístěnou střelou k tyči zužitkoval. Pojistku v podobě čtvrtého gólu jsme už nepřidali. Naopak ze svojí první větší příležitosti v druhém poločase Kunice v 88. minutě snížily a zdramatizovaly závěr zápasu. Ten jsme na rozdíl od minulého zápasu v Týnci nekontrolovali, nicméně skóre už zůstalo beze změny a tři body v Nespekách.

TD14.10.2017

Týnec nad Sázavou - Nespeky 2:4 (1:1)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Honza Cháb - Martin Tůma, Dan Vošický, střídající: Přemek Pilař, Lukáš Kulhavý

Na prostorném hřišti v Týnci nad Sázavou působila na začátku naše obrana nezvykle průchozím dojmem. Ještě že si David udržel svůj vysoký standard a řadu nebezpečných situací dokázal v blízkosti naší branky zachránit. A vzhledem k tomu, že Honza dobře chytal a domácí ne vždy vyřešili svou příležitost s patřičnou kvalitou, jsme v první dvacetiminutovce inkasovali jen jednou po skrumáži v našem pokutovém území. To už však bylo v době, kdy jsme vedli 1:0. Dan přesně vysunul Martina, který šikovně přehodil vybíhajícího brankáře. Ani obrana Týnce nepůsobila nejjistěji, ale ani my jsme nedokázali dát v úvodu více než jednu branku. Náš výkon v první půli pokračoval podobně jako v Teplýšovicích festivalem nepřesností. Personálním přesunem jsme posílili střed obrany, což vedlo alespoň k většímu klidu před naší brankou, nicméně nebezpečné nákopy za obranu na nabíhající útočící hráče nás nadále dost zaměstnávaly. Další branka už během úvodních 45 minut nepadla. V kabině jsme si řekli, že takhle tedy ne. Podávali jsme výkon daleko za svými možnostmi. Jasným cílem do druhého poločasu bylo domácí tým přehrát a získat tři body.

A naše hra se hned od začátku druhého dějství výrazně zlepšila. Především jsme zvýšili aktivitu, napadali Týnec už na jeho vlastní polovině a díky tomu ho zatlačili před vlastní branku. Ve 49. minutě opět Dan našel dobře načasovanou přihrávkou Martina, který tentokrát z těžší pozice znovu skóroval. Další příležitosti jsme do gólového konce nedotáhli a tak vlastně z první nebezpečné situace po přestávce Týnec v 69. minutě po rychlém brejku vyrovnal. Náš tlak však pokračoval a hned v následující minutě Danovu střelu zblízka ještě domácí brankář vyrazil, ale proti dorážce téhož hráče už byl bezmocný. V 76. minutě Dan střelou tentokrát ze střední vzdálenosti pod břevno zvýšil na 4:2. Domácí v závěru přidali a tlačili se před naši branku. V 85. minutě jsme toho využili k nadějnému protiútoku do otevřené obrany, jenže místo zvýšení náskoku jsme zbytečně přišli o míč, Týnec rychle přenesl hru a na Honzu postupoval sám domácí hráč. Nasadil ke kličce a Honza zasáhl jeho nohy. Penalta. Drama se ale v posledních minutách nekonalo, protože Honza nepříliš povedený kop chytil a poslední minuty už jsme si pohlídali.

TD27.10.2017

Teplýšovice - Nespeky 3:1 (1:0)

Sestava: Honza Kříž - Přemek Pilař, David Straka, Vojta Gryc, Lukáš Doležal - Honza Myslivec, Vojta Kuželka, Martin Tůma, Lukáš Kulhavý - Honza Cháb, Dan Vošický, střídající: Šimon Doležal

Víc jak polovina prvního poločasu byla ve znamení vyrovnané hry, kdy měl zpravidla několik minut míč více v držení jeden a následně druhý celek. Obrany na obou stranách pracovaly solidně a brankáři tak neměli mnoho práce. A to ani při dvou velkých šancích. Každý celek měl jednou ke gólu blízko. Honza Cháb po pěkné akci Martina hlavičkoval před opuštěnou brankou, ale míč měl o trochu výš, než by potřeboval a nedokázal ho už usměrnit pod břevno. Na druhé straně se ocitl sám pár metrů před brankou jeden z teplýšovických hráčů, ale prudší přihrávku dobře netrefil. Ve 27. minutě šikovný domácí fotbalista po individuální akci technickou střelou překonal Honzu. Následně se domácí zaměřili především na obranu. Už od začátku zápasu naši hru provázelo dost nepřesností a při hře do plných bylo množství nevynuceně pokažených přihrávek ještě vyšší. Neurovnaná hra už nepřinesla žádné větší nebezpečí ani před jednou brankou.

Krátce po začátku druhé půle vystřídal vyčerpaného, krátce po nemoci hrajícího, Lukáše Kulhavého Šimon a tím naše možnosti střídání skončily. Domácí naopak posílali na hřiště jednoho čerstvého hráče za druhým. Obraz hry se však příliš neměnil. Teplýšovice poctivě bránily a čekaly na brejky. My se sice snažili dopředu dostat, ale spoustou nepřesností jsme se sami zbavovali šance vytvořit si nějaký tlak. K vidění tak nebylo mnoho pohledného. Míč často uprostřed hřiště střídal svého majitele a vidět více po sobě jdoucích přesných přihrávek od jednoho nebo druhého celku bylo vzácností. Domácí hráli jednoduše, byli lepší ve vzdušných soubojích a nám se nedařilo pronikat do přijatelných palebných pozic. Soupeři se jedna pěkná akce v 69. minutě povedla a po průniku do vápna a šikovné přihrávce dávali domácí do prázdné branky na 2:0. Po přeskládání sestavy za účelem zvýšení nebezpečnosti v útoku jsme se přes přetrvávající velké množství špatných přihrávek přeci jen v závěru zápasu začali dostávat na dostřel a vytvořili si mírnou územní převahu. Domácí tím ale zase měli více prostoru po brejky. Po jednom z nich nás zachránilo břevno. V 81. minutě se Martin s míčem na noze dostal do vápna, přihrál pod sebe Danovi a ten se prudkou ranou do horní části branky postaral o zdramatizování závěru. Do žádné další velké šance se nám už ale dostat nepodařilo. Naopak v 87. minutě se prosadil při akci jeden na jednoho do naší již otevřenější obrany tentýž hráč, který vstřelil první branku Teplýšovic a sám před brankářem přesnou střelou definitivně rozhodl o tom, že si z dnešního zápasu do tabulky další body nepřipíšeme.

TD1.10.2017

Nespeky - Jílové 2:2 (0:2)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Martin Tůma, Lukáš Kulhavý - Dan Vošický, Honza Cháb, střídající: Pepa Chaban, Přemek Pilař

Posledním ze třech mistrovských utkání hraných ve čtyřech dnech bylo dnešní klání s ambiciózním celkem Jílového. Bezprostředně po Voticích jsme tak přivítali dalšího aspiranta na nejvyšší příčky. Na hřiště dnes nastoupil Honza Cháb, Vojta Kuželka s Vaškem zůstali nadále mimo hru. Oproti sobotnímu zápasu se tím pádem v nasazení jednotlivých hráčů příliš nezměnilo. Z taktického hlediska jsme byli připraveni na některé odlišné aspekty hry Jílového oproti stylu Votic. I dnes jsme v prvním poločase hráli kompaktně, drželi se pokynů a snažili se zahustit střed hřiště především v prostoru před vlastním vápnem. Tentokrát však naši hru provázelo o něco více nevynucených nepřesností. I tak jsme solidně odolávali četným útočným pokusům hostujícího týmu. Kolmé přihrávky středem jsme buď nepropouštěli, nebo ty delší spolehlivě sbíral Honza. Ten asi po čtvrt hodině stál po rychlém přenesení hry Jílového z jedné strany na druhou na správném místě a prudkou ránu z blízkosti utlumil v náručí. Ke gólu jsme nakonec hostům pomohli sami tím, že jsme si nepohlídali rychlou rozehrávku, která zamířila do nepřipravené obrany. Hostující hráč střílel přesně a hosté se ujali vedení. Největší nebezpečí pro nás znamenaly křídelní úniky s využitím volnějších prostorů po stranách hřiště. Několik ošemetných situací jsme však dokázali vyřešit a některé další skončily nepřesným zakončením hráčů Jílového. David s Vojtou nadále zodpovědně hlídali kritický prostor před naší brankou. Jednou se přeci jen Jílové prokombinovalo k pěkné střele z dobré pozice, Honza byl ale včas na zemi a vyrazil míč vedle pravé tyče. A tak i za druhou inkasovanou brankou stála naše zbytečná chyba. Tentokrát velmi špatná rozehrávka na vlastní polovině přímo na kopačky soupeře, který nepohrdl možností útoku do nezformované obrany. Tím stanovil tým Jílového v 37. minutě poločasové skóre 0:2. Sami jsme si při převaze hostujícího týmu žádnou větší příležitost nevypracovali.

V kabině jsme si řekli svoje k některým zbytečným chybám. Zároveň jsme ale podpořili odhodlání nadále bojovat o co nejlepší výsledek. Druhou půli jsme zahájili o něco lépe. V naší hře ubylo nepřesností a více jsme se osmělovali i při útočení. Dvakrát jsme využili podcenění situace hostujícími hráči a brankář Jílového měl práci. Na druhé straně v dobré pozici hosté přestřelili a jejich občasné pokusy z větší vzdálenosti končily buď mimo, nebo byly snadnou záležitostí pro našeho brankáře. V 66. minutě si naběhl Dan mezi obránce, dobře převzal přesnou přihrávku a umístěnou střelou k tyči snížil naši ztrátu na jeden gól. Ve hře hostujícího týmu přibývalo chyb a nám se podařilo hru postupně vyrovnat. S blížícím se koncem zápasu jsme ještě trochu posílili útok. A přestože jsme od konce sobotního utkání k dnešnímu výkopu měli na odpočinek jen 20 hodin, jsme byli aktivnějším celkem. Jílové se více a více omezovalo na bránění hubeného náskoku. V 85. minutě si Dan opět naběhl šikovně mezi obránce a i svoji druhou šanci chladnokrevně proměnil. Bylo vyrovnáno. Dramatický závěr vyvrcholil v 89. minutě. Jílové zahrávalo přímý kop z dobré pozice před naším vápnem. Pěkná střela už se stáčela za zeď do horního rohu naší branky. Honza však na poslední chvíli skvělým zákrokem posunul míč na tyč. Od té se balon odrazil a letěl podél naší branky na její druhou stranu, kde dokázal zabránit jednomu z dobíhajících hráčů soupeře ve skórování David. Infarktové okamžiky jsme tak zvládli a v zápase s favorizovaným celkem Jílového, ve kterém jsme ukázali dobrý týmový duch a morálku, získali bod.

TD30.9.2017

Nespeky - Votice 1:6 (0:2)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Přemek Pilař, Martin Tůma, Lukáš Doležal - Lukáš Kulhavý, Dan Vošický, střídající: Pepa Chaban

Po čtvrtečním zápase jsme hned v sobotu v netradičních 12:30 hod nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání. Proti kvalitnímu soupeři z Votic nebyl pro dohrávku šestého kola stále k dispozici Vojta Kuželka, Vašek Budík a tentokrát ani Honza Cháb. Po dopoledním zápase za starší žáky přijel Pepa Chaban, abychom měli alespoň jednoho hráče na střídání. Na hřiště se dostal už ve 24. minutě, kdy ze zdravotních důvodů odstoupil Přemek. Tou dobou jsme prohrávali po rychlé brance z úvodu 1:0. Hosté od začátku ukazovali své fotbalové dovednosti. Rychlost, důraz a důslednost v soubojích, šikovnost při práci s míčem. Praktikovali především přímočarou hru s kolmými přihrávkami, občas se pokusili o sólovou akci. Nám se i v sestavě bez několika hráčů typické základní sestavy dařilo vcelku obstojně těmto snahám odolávat. Hru jsme kouskovali, ve složitých situacích hráli jednoduše a především poctivě přistupovali ke svým úkolům. Votice tak sice měly převahu, ale nejednalo se o soustavný tlak a trvalou hru v blízkosti naší branky. K ohrožení soupeřova gólmana jsme se mnohokrát nedostali. Nicméně po povedeném průniku Dana byl blízko k vyrovnání Pepa. Za již překonaným brankářem se mu však nepodařilo procpat míč přes obránce do sítě. Votice v 36. minutě po zpětné přihrávce na neobsazeného hráče přidaly druhý gól a do konce prvního dějství se už stav nezměnil.

Po přestávce jsme navázali na solidní a pracovitý výkon z prvních 45 minut. Ve velmi dobrém světle se předváděli oba krajní beci, Tifi s Šimonem. Byli aktivní a nebáli se hrát při zisku míče konstruktivně. David odvedl hodně dobré práce při bránění na stoperském postu. Dan, přestože to měl dnes v útoku těžké, dokázal zaměstnávat a udržovat ve střehu obranu Votic. I další hráči díky svému přístupu nepřipustili ani ve druhém poločase soustavný tlak hostů, který by vedl ve větší množství jeho gólových příležitostí. Přesto Votice prokazovaly svou fotbalovou vyspělost. V dnešním utkání byly lepším celkem a v 55. minutě přidaly třetí branku. Mezi 75. a 80. minutou, kdy jsme poněkud vypadli z role, pak navýšily svůj náskok dalšími třemi brankami. Nakonec se i nám povedlo jednu akci dotáhnout až do gólového konce, když Martin překonal hostujícího gólmana přízemní střelou asi z 20 metrů.

TD28.9.2017

Nespeky - Úvaly 9:0 (2:0)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Přemek Pilař, Martin Tůma, Lukáš Doležal - Dan Vošický, Honza Cháb, střídající: Lukáš Kulhavý, Pepa Chaban

Ještě krátce před utkáním jsme řešili dnešní sestavu. Neměli jsme k dispozici Vaška a Vojtu Kuželku, zároveň jsme ale měli mimo jiné k dispozici postřehy z minulého zápasu našeho dnešního soupeře v Čerčanech. To vše spolu s dalšími obvyklými faktory mělo vliv na volbu rozestavení, taktiky a obsazení jednotlivých postů. Honza Cháb se tak například objevil na nepříliš obvyklém místě v útoku a podobně jako řada dalších hráčů dnes předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů za poslední dobu. Po úvodní opatrné hře jsme postupem času získávali mírnou převahu. Dvakrát jsme byli v dobrých příležitostech, gólem neskončila ani jedna. Úvaly zahrozily jednou, když jsme dali až příliš prostoru jednomu z jejich hráčů, Honza si však s jeho střelou poradil. Ve 21. minutě se trefil ze střední vzdálenosti luxusně do šibenice Martin - 1:0. To už jsme hosty viditelně přehrávali, vytvářeli si šance, ale neproměňovali je. Z ojedinělého nebezpečného protiútoku mohly Úvaly vyrovnat, střelu zblízka a následný pokus o dorážku Honza výborně zlikvidoval. S blížícím se koncem poločasu hosté zabrali a začínalo být živo i před naší brankou. Naší odpovědí byl důležitý gól do šatny, který po rychlé kolmé akci vstřelil Honza Cháb.

A tak, jak jsme skončili v první půli, jsme začali ve druhé. 47. minuta, Honza Cháb uniká po křídle, centruje, na přední tyči se prosazuje Dan a vedeme o tři branky. Za další dvě minuty uvolňuje Martin přesnou kolmicí Lukáše Doležala, ten postupuje z mírného úhlu sám na brankáře, dělá mu kličku a uklízí míč do branky. Vedeme 4:0 a o dělbě bodů začíná být rozhodnuto. Hosté se sice ještě tu a tam snaží se zápasem něco udělat, ale na náš dnešní výkon to nestačí. Obrana, záloha i útok šlape a když zvyšujeme v 63. minutě na 5:0 hlavičkou Lukáše Kulhavého, hosté přestávají klást větší odpor a závěr zápasu se mění v naši exhibici. Leckdy hluboko na polovině soupeře útočí i obránci a po pohledných akcích přidáváme další branky. Jejich počet se zastavuje na čísle devět. V uvolněném závěru se i Úvaly dostávají do pár slibných pozic, ovšem dnes výborný Honza jistými zákroky vše pochytá.

O střelbu posledních čtyř gólů se postaral Dan dvěma zásahy a jednou se ještě trefili Lukáš Kulhavý s Honzou Chábem.

TD24.9.2017

Jesenice - Nespeky 6:2 (2:0)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Přemek Pilař, Šimon Doležal - Dan Vošický, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Honza Cháb - Martin Tůma, střídající: Lukáš Kulhavý, Honza Myslivec

V sychravém počasí jsme proti Jesenici nezačali špatně. O fotbalové kvalitě našeho dnešního soupeře jsme věděli, na jeho kombinační hru se připravovali a v úvodních minutách zápasu jsme stanovenou taktiku víceméně dodržovali. Jesenice byla výrazně častěji v držení míče. Převážně však na své polovině nebo ve středu hřiště. Do šancí jsme domácí nepouštěli. Naopak sami jsme několikrát ohrozili branku domácích po rychlých protiútocích. V největší šanci byl Martin, který sice přehodil vybíhajícího gólmana, ale míč letěl vedle branky. Domácí se na druhé straně propracovali k několika rohům. Po nacvičeném sehrání jednoho z nich se dostal do nebezpečné palebné pozice jeden z jesenických hráčů, branku však také minul. O pár minut později následovaly dva rychlé rohy po sobě. Při prvním jsme ještě závar ustáli, ale nedokázali jsme se včas zformovat a rychle zahraný další roh už skončil vedoucím gólem Jesenice. Další minuty první půle probíhaly v témže duchu jako úvod zápasu. Domácí se pokoušeli dostat kombinačně za naši obranu a my jsme spoléhali na rychlé protiútoky. Hned několikrát stačilo dát přesnější finální přihrávku a využít trochu více rozestoupené obrany. Přesnost v této fázi nám dnes ale často chyběla a ani zakončení nebylo ideální. Naopak Jesenice po poměrně šťastné brance zvýšila ve 37. minutě svůj náskok.

Ve druhé půli jsme stále mohli pomýšlet na bodový zisk. Během prvního dějství byly zajímavé možnosti rozloženy na obou stranách v podobném množství a naděje na zvrat v utkání žila. Lehkým posunem v sestavě jsme posílili ofenzivu a v prvních cca 20 minutách se nám dařilo narušovat kombinaci domácích a zaměstnávat jejich obranu v delších časových úsecích. Na druhou stranu tím vznikalo poněkud více prostoru na naší polovině, čehož Jesenice využívala k rychlým výpadům. Po jednom takovém se za Honzou Křížem rozezvučelo břevno. Naše střely, vysílané většinou ze střední vzdálenosti, létaly buď vedle, nebo si s nimi poradil domácí brankář. O zápasu pak rozhodla 67. a 70. minuta, kdy jsme během chvíle dvakrát inkasovali. Ve zbytku zápasu už jsme nebránili tak důsledně a k vidění byla poměrně divoká hra nahoru dolů, během které oba celky vstřelily po dvou gólech. Za náš tým skóroval Vojta Kuželka a Dan, který zužitkoval přihrávku Davida. Ten před ní předvedl málo vídaný průnik s míčem u nohy od vlastní branky přes celé hřiště a několik hráčů až na velké vápno Jesenice.

TD10.9.2017

Sedlec-Prčice - Nespeky 5:8 (3:1)

Sestava: Vojta Gryc - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Kuželka, Lukáš Doležal, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Martin Tůma, Vašek Budík, Honza Cháb - Dan Vošický

Aby nebylo brankářských komplikací málo, onemocněl před dnešním zápasem Pepa, věkově spadající ještě do starších žáků a zaskakující za zraněného Honzu Kříže. Brankářský post tak dnes okusil po pátečním rychlokurzu Vojta Gryc. Chyběl i Přemek a na utkání jsme přijeli akorát s 11 hráči. Nic to neměnilo na naší ambici získat první body v krajské soutěži. Začátek se nám povedl, Dan se uvolnil těsně před pokutovým územím a střelou k tyči, která ještě před brankářem na mokrém trávníku skočila, trefil přesně spodní roh branky domácích. V desáté minutě bylo vyrovnáno, hlavička po centru mířila mimo Vojtův dosah. Následně jsme si vypracovali tři slibné příležitosti včetně samostatného úniku na brankáře, bohužel se nám nepodařilo ani z jedné z nich dostat míč do soupeřovy branky. Naše hra začala následně upadat, především ve středu hřiště jsme nehráli dobře. Tým Sedlce-Prčice toho také ve zbytku poločasu mnoho nepředvedl, dokázal však být efektivní a dvě slibné situace proměnit v góly.

V našich silách bylo utkání otočit. Při navázání na výkon z minulého týdne jsme měli reálnou šanci dostávat se skrz nikoliv neprostupnou obranu domácích. Zároveň bylo třeba počítat s tím, že i tým Sedlce-Prčice dovede především svými rychlými ofenzivními hráči potrápit naši obranu. O přestávce jsme provedli pár posunů v sestavě s cílem posílit útočnou fázi. A brzy po začátku druhého dějství jsme skutečně zápas otočili. Podařilo se nám získat převahu ve středu hřiště a obrana domácích nevěděla, kam dřív skočit. V 50. minutě Martin utekl po levé straně, dostal se až do vápna, jeho střelu brankář vyrazil a Dan s přehledem dorazil vyražený míč do sítě. Další dorážka aktivního Dana v 52. minutě znamenala vyrovnání a za další čtyři minuty napřáhnul Honza Cháb z dálky a tečovaná střela skončila opět v síti domácího týmu. Náš skvělý vstup do druhého poločasu na chvíli přibrzdilo vyrovnání, kdy se po centru prosadil zblízka jeden z domácích hráčů. Nicméně převaha ve středu hřiště byla nadále na naší straně a s náběhy Martina a Dana, do kterých dostávali od spoluhráčů šikovné přihrávky, si leckdy domácí nevěděli rady. Martin po jednom z úniků trefil chytrým lobem tyč. V 70. minutě už jsme se po rohu dočkali. Ve skrumáži střílel Honza Cháb a opět jsme vedli. V 76. a 77. minutě přidal rychlé dvě branky Martin, když jednou proměnil samostatný únik a podruhé dorazil vlastní střelu do tyče. Tentýž hráč v 86. minutě korunoval svůj kvalitní výkon třetí brankou poté, co Dan parádně utekl po křídle a předložil lahůdku před branku Vaškovi a Martinovi. Domácí v závěru už jen korigovali skóre, když Vojtovi proklouzla do sítě střela ze střední vzdálenosti. Zlepšeným výkonem ve druhé půli se nám tak podařilo utkání otočit a získat kýžené tři body.

TD3.9.2017

Nespeky - Zeleneč 2:4 (2:2)

Sestava: Pepa Chaban - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Přemek Pilař, Šimon Doležal - Vašek Budík, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Honza Cháb - Martin Tůma, střídající: Honza Myslivec, Michal Gorol

Po nevydařeném vystoupení v Bílkovicích jsme provedli před zápasem se Zelenčí, která loni 1.A krajskou třídu vyhrála a v stávající soutěži je zatím bez ztráty bodu, změnu v našem rozestavení. Při vědomí příliš velkého počtu obdržených branek jsme posílili střed obrany a změnili jsme i ofenzivní systém. Bez ohledu na to bylo pro solidní výsledek potřeba odehrát zápas s řádným nasazením a zodpovědným přístupem na všech postech. V druhé minutě sice prošla přihrávka hostů až na hranici našeho velkého vápna do dobré pozice hráči, který si míč ještě posunul a s přehledem překonal Pepu, ale hned v další minutě neudržel brankář Zelenče centrovaný míč, který v následné skrumáži protlačil do branky Vojta Kuželka. Tedy žádné úvodní oťukávání, ale góly v prvních minutách na obou stranách. Poctivě jsme dodržovali stanovenou taktiku a podávali výrazně lepší výkon než ve středu. Hosté sice častěji drželi míč, v hloubi pole si dokázali přesně přihrát, ale jakmile se přiblížili do zahuštěného prostoru před naší šestnáctkou, dařilo se nám jejich akce přerušovat. Tentokrát jsme byli oproti zápasu v Bílkovicích mnohem úspěšnější při získávání vysokých a odražených míčů a z rychlých protiútoků jsme se do pár slibných pozic dostali, ale v blízkosti branky se nám vedlo podobně jako Zelenči a do větší šance jsme se nedostali. V 18. minutě si Vojta Kuželka šikovně na hranici velkého vápna posunul míč před sebe, byl faulován a sám bezpečně přízemní střelou k tyči nařízenou penaltu proměnil. Celý tým dnes pracoval velmi dobře, nebyli jsme líní na krok, běhali poctivě se soupeřem a když už nám rychlonozí hosté utekli, zaskočil další hráč. Po rohovém kopu však Pepa neudržel míč, ten se odrazil od břevna přímo k hostujícímu hráči a ten už snadno vyrovnal.

V druhé půli brzy zahrozila Zeleneč. Po pěkné rychlé křídelní akci střílel jeden z hráčů do tyče naší branky. Utkání pokračovalo v duchu první půle. Hosté měli častěji míč na svých kopačkách, ale do větších šancí jsme je nepouštěli a jejich střely z dálky nebyly příliš nebezpečné. Nám se také žádný protiútok nepodařilo dotáhnout do nějakého nebezpečnějšího konce. V 58. minutě byl za nesportovní chování vyloučen hostující hráč. V následujících minutách se hra vyrovnala a hned několikrát jsme měli možnost postupovat v dobrém počtu do otevřenější obrany Zelenče. Bohužel jsme volili nepříliš vhodná řešení situací a připravili se tak o možnost vážněji ohrozit branku našeho dnešního soupeře. Ten naopak po jednom z křídelních průniků poslal přízemní prudký centr tak, že si ho Pepa srazil za svoje záda a v 78. minutě po přesném centru do náběhu a hlavičce skóroval ještě jednou. Nic ještě nebylo ztraceno, se zápasem jsme chtěli ještě něco udělat, posílili útočnou řadu, ale střídající Michal volejem trefil jen střed branky a Honza ve velmi dobré palebné pozici přestřelil. Nakonec jsme tedy opět prohráli, ale tentonkrát po mnohem lepším výkonu, na který bychom měli navázat v dalším zápase.

TD30.8.2017

Bílkovice - Nespeky 5:1 (2:0)

Sestava: Pepa Chaban - Honza Myslivec, David Straka, Přemek Pilař, Lukáš Tiefenbach - Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Martin Tůma, Honza Cháb - Vašek Budík, Dan Vošický, střídající: Šimon Doležal

Celých 70 metrů široké bílkovické hřiště bylo dějištěm našeho druhého, v teplý podvečer hraného, mistrovského zápasu této sezóny. Úvod byl představením mnoha nepřesností na obou stranách. Jelikož se nám dařilo dostávat míč alespoň na soupeřovu polovinu, měli jsme po chybách v rozehrávce domácích hned několik příležitostí postupovat do rozhozené obrany. Ty jsme ale s výjimkou jednoho případu zazdívali jednu za druhou ještě dřív, než jsme se dostali k zakončení. Naopak hned po první vážnější akci hostů v 16. minutě skončil míč po centru a hlavičce v naší síti. Naše hra upadala v dalších minutách ještě více. Útok jako kdyby nebyl. Alespoň krajní záložníci jevili směrem dopředu viditelnou snahu a prezentovali se početnými rychlými náběhy. Jenže Honza Cháb míče často ztrácel a Lukáš se přihrávky do náběhů téměř nedočkal. Tristní podívaná na nepřesnosti a špatná řešení herních situací pokračovala. Domácí se na rozdíl od našeho týmu aspoň trochu zlepšovali a díky svému důrazu a nasazení vyhrávali většinu hlavičkových soubojů. Tím hru vyrovnali a ke konci prvního dějství získali i mírnou územní převahu. Kromě jedné nebezpečné střely z úhlu Bílkovic nebyla k vidění žádná větší příležitost. Přesto jsme krátce před odchodem do šaten inkasovali podruhé, když se po nenápadném nízkém centru v nepřehledné situaci na přední tyči odrazil míč od jednoho z hráčů do naší branky.

Burcování v kabině spolu s přesunem Martina ze zálohy do útoku mělo přinést výrazně lepší výkon a branky v síti Bílkovic. Jenže hned ve 47. minutě jsme opět nedokázali uklidit míč do bezpečí a dostali další gól. Přesto bylo určité zlepšení naší hry patrné. Na několik minut jsme domácí sevřeli před jejich brankou. Když už to vypadalo, že i my se dočkáme gólu, netrefil Vašek poté, co udělal kličku brankáři, prázdnou branku. V 64. minutě jsme konečně svůj tlak zúročili také gólově. Přesnou hlavičkou se prezentoval Vojta Kuželka. Tím však náš střelecký zápis skončil. Martin sám před brankářem střelou doprostřed neuspěl a dalších pár pokusů nemělo takovou razanci a přesnost, aby skončilo v bílkovické síti. Domácí obětavě bránili, bojovali a čekali na brejky, z kterých přidali další dvě branky. V prvním případě jsme nechali trestuhodné množství času a prostoru domácímu hráči v našem vápně a ve druhém se nevyhnul chybě ani Pepa. Někteří hráči Bílkovic pak sice končili utkání v křečích, avšak s vysokou výhrou na svém kontě.

TD26.8.2017

Kostelec u Křížků - Nespeky 8:3 (3:3)

Sestava: Pepa Chaban - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Honza Cháb - Martin Tůma, Dan Vošický, střídající: Přemek Pilař

Začátek premiérového zápasu sezóny v krajské soutěži byl divoký. Útočná hra obou týmů byla lepší než obrany a během prvních 26 minut mohli diváci vidět šest branek. První se radovali domácí, po kolmici do našeho vápna následovala krátká přesná přihrávka a přesné zakončení z velmi dobré pozice. Za tři minuty ale bylo vyrovnáno. I my jsme předvedli rychlou akci, při které centr ze strany našel Dana a ten míč poslal mírně akrobaticky z voleje k vzdálenější tyči. Hned o minutu později ovšem domácí opět vedli. Důrazní útočníci Kostelce se činili, a i když jsme byli na svých pozicích, měli jsme leckdy potíže s tím, abychom zastavili jejich akce. V 19. minutě se nám to opět nepovedlo a inkasovali jsme potřetí. Do úzkých jsme však dostávali i obranu domácích. Dan sice z úhlu a větší vzdálenosti opuštěnou branku netrefil, ale Martin samostatný postup na gólmana zužitkoval v náš druhý gól. Krátce po rozehrání trefil pár kroků za vápnem Vojta Kuželka báječně z výšky padající míč po odkopu domácích a tvrdou ranou ho odrazem o tyč poslal do kostelecké sítě. Vyrovnáno. S postupem času začínaly po strhujícím úvodu v teplém slunečném počasí hráčům možná trochu ubývat síly. Míč se pohyboval více ve středu hřiště, přičemž si ani jeden z celků nevytvořil znatelnější územní převahu. Hra se zklidnila, příležitostí ke vstřelení branky už mnoho nebylo. Nejblíže k vstřelení gólu byl asi Dan, jehož střela ze střední vzdálenosti lízla břevno. První půle okořeněná krom gólů i řadou tvrdých osobních soubojů tak skončila remízou.

V druhém poločase jsme chtěli od začátku zpevnit obranu a pokud možno zastavovat akce dřív, než se míč dostane v blízkosti naší branky pod kontrolu nebezpečných domácích útočníků. To se nám vcelku dařilo. Domácí sice měli v tomto časovém úseku míč častěji v držení, ale většinou spíše kolem středu hřiště. Uprostřed operoval neúnavně Vojta Kuželka, za ním oproti první půli přitvrdil Lukáš, oba krajní beci si dobře hlídali svoje prostory. Přesto se domácím jedna z akcí povedla a skončila čtvrtou brankou v naší síti. Domácí byli velmi efektivní a hned za minutu si svým důrazem došli pro další branku. Vyčerpaného Honzu Myslivce vystřídal Přemek Pilař a stále jsme byli ve hře. K brance Kostelce jsme se sice nedostávali příliš často, ale když už, tak z toho byly hned několikrát dobré příležitosti. Dvakrát naši hráči postupovali přímo na brankáře, ale v jednom případě dokázal akci neutralizovat rychle se vracející obránce a v druhém nás zradil poslední dotyk před zakončením. Střelu Dana z pozice někde mezi malým a velkým vápnem vytáhl domácí gólman na břevno. Naproti tomu akce domácích následující bezprostředně po našich šancích skončila v 67. minutě další brankou v naší síti. Ke konci zápasu už byla na některých hráčích znát únava a naše hra už neměla takové parametry, jako v jeho prvních třech čtvrtinách. Domácí už si hlídali výsledek a nadále byli produktivní a ještě dvakrát překonali Pepu Chabana, který v brance zastoupil po pátečním tréninku zraněného Honzu Kříže. Výsledek tak nakonec vzhledem k celkovému průběhu zápasu nabral pro nás možná až příliš krutou podobu. Hlavním rozdílem mezi oběma týmy byla schopnost prosadit se v předbrankovém prostoru. Tam dnes byli domácí lepší.

TD