Reportáže z utkání 2018/2019

 zpět na hlavní stránku

 

14. 6. 2019

Psáry/Vestec – Nespeky/Pyšely 4:1 (2:0)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Matěj Pavlíček, Martin Kačírek, Jakub Kumpošt, Adam Kulhavý - Šimon Bouša, Dan Vošický, střídající: Lukáš Svoboda, Patrik Kulhavý

Již v prvních minutách zápasu byl viditelný jarní herní i výsledkový vzestup domácího týmu. Když k tomu přičteme náš špatný vstup do zápasu, výsledkem byla herní převaha soupeře. Po prvním kombinačním nezdaru jsme se začali uchylovat buď k často nepřesným dlouhým nákopům nebo riskantnímu kličkování na pětníku. V 15. minutě tým Psár/Vestce svou převahu zúročil první brankou zápasu. Domácí hráli typicky s několika hráči v blízkosti ofsajdové linie a mnohdy se jim dařilo dobře načasovat přesnou přihrávku do rychlého náběhu. Našemu týmu se naopak přechod do útoku nedařil. V dalším průběhu prvního dějství jsme se sice párkrát na dostřel domácí branky s míčem na noze dostali, ale kromě jedné nevyužité příležitosti, jsme příliš nebezpeční nebyli. Domácí naopak v 38. minutě hlavičkou zvýšili na 2:0.

Po dosti intenzivní poločasové promluvě najednou do druhého poločasu nastoupil tým a nikoliv jedenáct samostatných jednotek. Navíc tým odhodlaný se o body ještě poprat. Obraz hry se výrazně změnil. Tentokrát to byli domácí, kteří začali ztrácet půdu pod nohama. Celek Psár/Vestce jsme začali ve středu hřiště přehrávat a střel na domácí branku docela rychle přibývalo. Podobně jako v posledním venkovním utkání jsme však nedokázali zamířit tak, abychom skórovali. Dvakrát jsme šli dokonce středem hřiště sami na brankáře, ani to nám však ke vstřelení branky nestačilo. V době našeho sílícího tlaku se domácím vydařil rychlý kontr a po pěkné akci a zpětné přihrávce na rozdíl od nás stříleli v 67. minutě přesně a zvýšili svůj náskok. Nerezignovali jsme a o tři minuty později zakončil parádní akci několika hráčů Dan Vošický přízemní střelou k tyči a snížil na 3:1. S blížícím se koncem zápasu byl jeho průběh docela divoký. Nadále jsme měli územní převahu, vytvářeli si střelecké pozice, ale hosté měli na druhé straně dost prostoru pro brejky. Po jednom z nich míč již mířící do opuštěné branky odkopl Vojta Gryc za pomoci břevna zpět do pole. Další šanci zlikvidoval Honza Kříž a jednou nás zachránila tyčka. Na druhé straně naše střelecké trápení dokumentoval neproměněný pokutový kop. Jeho exekutor branku přestřelil. V poslední minutě domácí po další rychlé akci na několikrát procpali míč do naší branky a dali výsledku konečnou podobu.

TD9. 6. 2019

Nespeky/Pyšely – Mezno 3:2 (2:0)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Adam Kulhavý, Martin Kačírek, Jakub Kumpošt, Patrik Kulhavý - Lukáš Svoboda, Šimon Bouša

Opět jsme měli pro zápas k dispozici právě jedenáct hráčů a podruhé za sebou jsme tak hráli bez střídání. Hra se po několika minutách usadila v podobě, kdy jsme převážně drželi míč na svých kopačkách. Kombinovali jsme však většinou na vlastní polovině nebo v blízkosti středu hřiště. Blíže k brance Mezna nám už většinou chyběl moment překvapení či přesnost přihrávky. V první půlhodině tak byli nebezpečnější hosté, kterým cca 30% doba držení míče stačila k tomu, aby podnikali nebezpečné rychlé výpady. První zakončili slabou střelou doprostřed branky, u dalších dvou už musel Honza Kříž rychle na zem, aby střely mířící k tyči vytěsnil na roh. Z naší strany zahrozil Šimon Bouša, ale byl už v složitější situaci blízko brankáře a nepovedlo se mu míč nasměrovat mimo brankáře. A po Vojtově povedeném přímém kopu se míč hned dvakrát odrazil od břevna do země. Dle rozhodčího brankovou čáru nepřešel a skóre tak zůstávalo bezbrankové. V 36. minutě se nám povedla pěkná rychlá křídelní akce, na jejímž konci Šimon Bouša obešel obránce, z úhlu postupoval sám na brankáře, těsně před ním míč ještě posunul k Lukáši Svobodovi a ten ho uklidil do opuštěné branky. Ve 42. minutě využil Šimon Bouša špatně zahranou malou domů spojenou se zaváháním brankáře Mezna a vedli jsme 2:0. Za takový výsledek jsme po průběhu první půle mohli být rádi.

Druhý poločas jsme zahájili dobře, kombinace se nám dařila nejen na vlastní, ale i na soupeřově polovině. Opět jsme dominovali v držení míče a v 56. minutě po jedné z pohledných akcí Lukáš Svoboda sám před brankářem přízemní střelou k tyči s přehledem zvýšil na 3:0. V této fázi zápasu se mohlo zdát, že v klidu dohrajeme zápas do vítězného konce. Bohužel jen zdát. Mezno opět začínalo zlobit z brejků a kvalita naší hry šla dolů. V 60. minutě hosté snížili, my viditelně vypadli z role a na naši branku se valil jeden útok za druhým. Jen díky dvěma zákrokům Honzy Kříže v brance a zákrokům Davida Straky a Šimona Doležala, kteří hasili na poslední chvíli úniky Mezna, jsme neinkasovali další gól. V 73. minutě se ale hosté dočkali. Po nepovedené střele se dostal míč u zadní tyče k jednomu z hostujících hráčů, který šancí nepohrdl, a vedli jsme už jen o jednu branku. V kritických okamžicích jsme přeci jen zabrali a postupně opět převzali iniciativu. Dvě příležitosti, při kterých jsme byli sami před brankářem, jsme však neproměnili a zisk tří bodů tak byl v ohrožení až do závěrečného hvizdu. Posledních deset minut jsme Meznu míč příliš nepůjčovali, přesto nám ještě jednou hosté utekli do dobré střelecké příležitosti. Tu zlikvidoval Honza Kříž. Naše dvě střely ze zajímavých pozic letěly mimo. Stav se tak nezměnil a tři body jsme nakonec uhájili.

TD1. 6. 2019

Ostředek/Sázava – Nespeky/Pyšely 1:0 (1:0)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Patrik Kulhavý, Matěj Pavlíček, Martin Kačírek, Lukáš Svoboda - Šimon Bouša, Pavel Šiňor

I bez čtyřech hráčů nastupujících obvykle v základní sestavě jsme na pěkně připraveném sázavském hřišti měli dobře nakročeno k bodovému zisku. Jenže ve fotbale o výsledku nerozhoduje umělecký dojem ani množství šancí, ale počet vstřelených a inkasovaných gólů. A jelikož v zakončení jsme dnes byli špatní a neproměnili ani tzv. tutovky, nevezeme domů ani bod.

Od prvních minut mohli diváci sledovat zápas solidní úrovně. Útoky se střídaly na obou stranách a oba týmy se dostaly do několika zajímavých střeleckých pozic. Domácí obraně dělal značné starosti aktivitou hýřící Šimon Bouša. První samostatný únik z úhlu na brankáře zakončil střelou do boční sítě. Další dva na poslední chvíli hasili hráči Ostředku/Sázavy jen za cenu žlutých karet. Během herně víceméně vyrovnaného prvního poločasu spoléhali domácí spíše na postupný útok a my na rychlé brejky. Na obou stranách hřiště se bylo na co dívat, ale skóre zůstávalo bezbrankové. Až ve 41. minutě se po zpětné přihrávce přízemní střelou k tyči gólově prosadili domácí.

Během pár minut po začátku druhé půle jsme mohli vést. Stačilo úspěšně zakončit dva samostatné úniky na brankáře. Jenže naše koncovka byla v tomto utkání kapitolou sama pro sebe. Buď jsme trefovali brankáře nebo stříleli mimo, a když už střela jakž takž přijatelným směrem letěla, brankář dobře zakročil. Zhruba do poloviny druhého dějství občas zazlobili i hráči Ostředku/Sázavy. I oni měli dvě velké příležitosti, ve kterých nás podržel Honza Kříž. Byť jsme neměli nikoho na střídání, postupně jsme získali převahu a aktivní hrou jsme si začali vytvářet jednu příležitost za druhou. Ještě několikrát někdo z našich hráčů postupoval sám na brankáře, po zmatku v pokutovém území jsme stříleli zblízka, gól jsme však nebyli schopni dát z žádné z četných šancí. Po střele z větší vzdálenosti se pak brankářem vyražený míč prokutálel těsně kolem tyče. Jako kdyby pro nás dnes branka soupeře byla zakletá. Až na zakončení, v kterém jsme dnes vyhořeli, jsme především v druhém poločase předvedli velmi dobrý výkon. Za něj se však body neudělují a tak jsme dnes prohráli.

TD26. 5. 2019

Nespeky/Pyšely – Týnec nad Sázavou B 8:2 (2:0)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Matěj Pavlíček, Šimon Doležal - Pavel Šiňor, Jakub Kumpošt, Martin Kačírek, Lukáš Svoboda - Dan Vošický, Šimon Bouša, střídající: Patrik Kulhavý, Jakub Ebenstreit

První zhruba čtvrthodina byla poměrně vyrovnaná. Týnečtí, kteří nastoupili s deseti hráči, se nebáli kombinační hry a tímto způsobem se jim podařilo nejednou přejít přes střed hřiště. Ovšem tam většinou jejich úspěchy končily. Náš tým se pokoušel překonat poměrně vysunutou obranu soupeře především kolmými přihrávkami do náběhu, ale vesměs nás zastavovala nepřesnost provedení nebo odmávaný ofsajd. V dalším průběhu prvního poločasu už se několik takových akcí ujalo. Ve 23. a 25. minutě jsme naši větší nebezpečnost v předbrankovém prostoru zúročili dvěma góly Dana Vošického. Další příležitosti jsme během prvních 45 minut neproměnili a hosté Honzu Kříže vážněji nezaměstnali.

Hlavním poselstvím pro druhý poločas bylo nespěchat za každou cenu s finální přihrávkou a při přechodu do útoku více využívat kombinační hru. Hned v minutě 47. několik hráčů předvedlo při ťukesu z obrany až před branku hostí, jak takový účelný a zároveň pohledný útok může vypadat. Zakončení vyšlo na Šimona Boušu. Ten střelou k tyči zvýšil naše vedení a za čtyři minuty přidal další branku. Soupeř se sice za chvíli prezentoval pěknou střelou ze střední vzdálenosti a snížil, ovšem hru jsme již měli v této fázi pod kontrolou. Divákům jsme předvedli ještě řadu pěkných akcí a díky čtyřem brankám Martina Kačírka jsme v klidu vysoko zvítězili.

TD19. 5. 2019

Hradištko – Nespeky/Pyšely 0:3 (kontumace)

Aktualizováno

Proti neoprávněnému startu dvou hráčů Hradištka věkově patřících do kategorie mužů, kteří proti nám nastoupili v týmu dorostu, jsme podali protest. Utkání bylo následně kontumováno v náš prospěch. Nečestný přístup tak nakonec domácím tři body nepřinesl.

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Adam Kulhavý, Jakub Kumpošt, Martin Kačírek, Lukáš Svoboda - Šimon Bouša, Dan Vošický, střídající: Pavel Šiňor

Pokud bychom dnes chtěli vyhrát a ani se nenadřít, vyhráli bychom 3:0, protože zápas by byl kontumován v náš prospěch. Již před zápasem jsme totiž věděli, že minimálně jeden z hráčů domácích není tím, kdo je uveden v zápise a na hřišti nemá co dělat. Ale na rozdíl od Hradištka jsme se chtěli utkat ve férovém zápase a ne si připsat tři body administrativní cestou. Ještě před výkopem jsme tak upozornili domácí realizační tým, aby hráče č. 5 (na první fotografii) stáhli a místo něj nasadili někoho jiného než na černo nastupujícího fotbalistu. Otrlí domácí však nechali hráče s číslem 5 hrát a až po našich opakovaných upozorněních ho někdy kolem 15. minuty vystřídali. To ale nebylo všechno. Ono se dorostencům na ofenzivních postech, kde hrál např. Šimon Bouša – ročník 2003 nebo Pavel Šiňor – ročník 2004, nehraje snadno přes stopera, který věkově patří mezi muže, nikoliv dorostence. Hráč. č 4 (na druhé fotografii) nebyl o přestávce schopen prokázat svou totožnost, nicméně se dušoval, že je opravdu tím, kdo je uveden na soupisce. Že se jedná o někoho jiného, navíc věkově staršího, jsme bohužel zjistili až po zápase. Tolik tedy o tom, jak dělají fotbal v Hradištku.

Samotný zápas byl v první polovině v držení míče vyrovnaný, před brankou soupeře byli o něco nebezpečnější domácí. Jednu příležitost proměnili a ujali se vedení. Krátce po začátku druhé půle se zranil David Straka, dopadem čehož bylo posunutí Dana Vošického a Martina Kačírka směrem vzad. Přesto jsme si vytvořili územní převahu a Pavel Šiňor díky svému důrazu dokázal v 61. minutě procpat míč do sítě a vyrovnat. Zbytek utkání se pak odehrával především na polovině domácích, kteří občas kontrovali nebezpečným brejkem. Nám se územní převahu dařilo jen těžko přetavit ve větší šance. Naopak domácím se jeden rychlý protiútok povedl – 2:1. V závěru, když jsme se nadále pokoušeli výsledek upravit v náš prospěch a obléhali pokutové území Hradištka, domácí tým využil volnějšího prostoru na naší polovině a ještě dvakrát se gólově prosadil. Otázkou je, jak moc upřímnou radost z takového vítězství mohou v Hradištku mít.

TD12. 5. 2019

Nespeky/Pyšely – Zvole/Vrané 1:3 (1:1)

Sestava: Pepa Chaban - Honza Myslivec, David Straka, Matěj Pavlíček, Šimon Doležal - Adam Kulhavý, Jakub Kumpošt, Martin Kačírek, Pavel Šiňor - Dan Vošický, Šimon Bouša, střídající: Lukáš Svoboda, Honza Kříž

Zápas s momentálně prvním celkem soutěže mohl zavdávat předpoklad zajímavé a kvalitní fotbalové podívané. Obojího se dnes diváci opravdu dočkali. V poměrně vyrovnané úvodní čtvrthodině působili v blízkosti branky soupeře o něco nebezpečněji hosté. Vypracovali si také jednu dobrou střeleckou příležitost. S přízemní střelou si však Pepa poradil. Na druhé straně střílel v nadějné pozici Dan vedle. V minutě 22. hosté ve vápně protlačili míč před branku a důraz v zakončení vyústil v první gól dnešního klání. Tým Vraného/Zvole postupně přebral iniciativu a byl častěji u míče. Nicméně naše dobře pracující obrana pustila v této části zápasu hosty pouze do jedné větší příležitosti. Při ní se blýskl povedeným zákrokem Pepa. Přestože se v druhé polovině prvního dějství míč pohyboval spíše na naší polovině, průběžně jsme z rychlých protiútoků zaměstnávali také hostující obranu. Ve 41. minutě se okolo obránce šikovně obtočil Dan a dobře umístěnou střelou do spodního rohu branky vyrovnal. V závěru poločasu hosty ještě jednou vychytal Pepa a do kabin týmy odcházely za nerozhodného stavu.

První čtvrthodina druhé půle byla vyrovnaná a bez větších příležitostí. Minuty následující de facto rozhodly zápas. V 61. minutě našla přesná přihrávka hostů jednoho z hráčů na velkém vápně a ten překonal střelou do protipohybu Honzu Kříže, který ve druhém poločase nahradil po dohrání soupeřem v závěru prvního poločasu trochu pošramoceného Pepu. A hned za minutu po rychlé akci a přesné kombinaci přidali hosté další gól. Za pár minut po ruce v našem vápně následovala penalta. Tu ale její exekutor neproměnil. Zamířil vedle naší branky. Od tohoto okamžiku jsme postupně přebírali iniciativu a získávali územní převahu, která se s blížícím se koncem zápasu stupňovala. Kubovu střelu z dobré pozice vyrazil brankář na roh. Dvakrát nám při dobrých centrech chyběl kousek k zakončení v bezprostřední blízkosti branky. Dařil se nám rychlý kombinační přechod do útoku a po jedné takové akci už mohl postupovat Šimon Bouša z úhlu do vápna. Hostující hráč však ještě před ním za cenu tmavě žluté karty jeho únik zastavil. Tým Vraného/Zvole se ubránil a v oboustranně kvalitním zápase především díky větší úspěšnosti ve finální fázi zvítězil. Přesto patřil náš dnešní výkon k tomu lepšímu, čím jsme se v této sezóně prezentovali.

TD5. 5. 2019

Nespeky/Pyšely – Čerčany 8:2 (4:1)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Adam Kulhavý, Jakub Kumpošt, Martin Kačírek, Pavel Šiňor - Šimon Bouša, Dan Vošický, střídající: Pepa Chaban, Lukáš Svoboda

Již během prvních minut nabralo dnešní utkání převládající podobu našeho překonávání ofsajdové linie hostujícího týmu. Po kombinaci na vlastní polovině jsme se pokoušeli najít některého z hráčů v náběhu tak, aby se dostal za záda vysoko hrajících obránců Čerčan. Někdy to vyšlo, někdy nikoliv. V první čtvrthodině běželi naši hráči hned třikrát přímo na brankáře, ovšem nepřekonali ho ani jednou. V 17. minutě jsme se opět dostali za hostující obránce hrající v jedné linii a Dan měl sám před brankářem spoustu času k přemýšlení, jak zakončit. Tentokrát míč v síti skončil – 1:0. Za tři minuty z křídelního prostoru pláchnul vstříc brance Lukáš Svoboda a i on svou příležitost přízemní střelou k tyči proměnil. Za další dvě minuty hosté sice střelou z velké vzdálenosti, která se obloukem snesla za záda našeho brankáře, snížili, na obrazu hry se však nic nezměnilo. Čerčany jsme s míčem pod kontrolou k naší brance téměř nepouštěli a naopak na druhé straně přibývalo našich šancí. V první půli po jedné proměnili ještě Šimon Bouša a Dan Vošický.

Po přestávce jsme se chtěli prezentovat pestřejším přechodem do útoku, což se nám také zhruba do 60. minuty dařilo a i díky tomu jsme zvýšili brankami Dana a Kuby naše vedení na 6:1. Hra byla jednoznačně v naší režii a v 71. minutě přidal Šimon Bouša další gól. To už jsme ale začali trochu zvolňovat. V závěru utkání se k několika nebezpečnějším útokům dostali také hosté a v 84. minutě snížili. Tečku za zápasem pak udělal v poslední minutě David Straka, který si z pozice stopera naběhl mezi obránce, přesnou střelou překonal hostujícího brankáře a uzavřel skóre zápasu.

TD28. 4. 2019

Chotýšany/Bílkovice – Nespeky/Pyšely 1:10 (1:3)

Sestava: Pepa Chaban - Honza Myslivec, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Matěj Pavlíček, Martin Kačírek, Jakub Kumpošt, Adam Kulhavý - Dan Vošický, Šimon Bouša, střídající: Lukáš Svoboda, Pavel Šiňor

Tentokrát jsme hru ovládli hned od prvních minut. Naše výrazná územní převaha vyústila v rychlé dva góly ve třetí a deváté minutě. V dalším průběhu prvního dějství jsme domácím příliš nepůjčovali míč, ovšem postupně tempo trochu upadalo. V 36. minutě celek Chotýšan/Bílkovic sice po rohu snížil, ovšem za tři minuty jsme vedli opět o dvě branky. V druhém poločase naše hra snesla přísnější měřítko než v předchozím utkání. Je možné, že jsme si vypracovali o trochu méně brankových příležitostí než proti týmu Jankova/Ratměřic, ale nepřipustili jsme žádné zdramatizování zápasu a byli jsme dostatečně efektivní v zakončení. V 57. a 60. minutě jsme přidali další dvě branky. A když v minutě 72. skóroval Šimon Bouša a zvýšil naše vedení na 6:1, domácí začali odpadat. Obrana Chotýšan/Bílkovic už byla prostupnější a ani brankář nebyl nepřekonatelnou zdí. I díky tomu jsme v závěru zápasu přidali další branky a po trefě Kuby Kumpošta v 86. minutě jsme empiricky ověřili, že světelná tabule na chotýšanském hřišti dokáže zobrazit i dvojciferný výsledek. Na testu se pěti brankami podílel Šimon Bouša, čtyřmi Jakub Kumpošt a jednou Dan Vošický.

TD21. 4. 2019

Nespeky/Pyšely – Jankov/Ratměřice 4:2 (3:0)

Sestava: Vojta Gryc - Honza Myslivec, David Straka, Matěj Pavlíček, Šimon Doležal - Adam Kulhavý, Martin Kačírek, Jakub Kumpošt, Patrik Kulhavý - Šimon Bouša, Jakub Ebenstreit

A máme to tu znovu. Prohraný druhý poločas. Ne proto, že by nás soupeř přehrál, ale protože jsme nebyli soustředění, tu a tam si ze hry někdo udělal cirkus, tu a tam jsme něco vypustili, selhávali jsme v zakončení a výsledek se dostavil. Ale postupně. Páteční zápas dochytal Honza Kříž pod obstřiky a dnes ho v brance zastoupil v prvním poločase Vojta Gryc a ve druhém Matěj Pavlíček. Vzhledem k tomu, že onemocněl Pavel Šiňor, jsme tak povolali dalšího hráče ze žáků, aby nás bylo aspoň 11.

Prvních deset minut tým Jankova/Ratměřic poměrně aktivně vzdoroval. Naši branku sice neohrozil, ale ani nám toho v útoku mnoho nedovolil. I s omlazeným celkem, ve kterém celý zápas solidně odehráli Patrik Kulhavý a Jakub Ebenstreit (oba ročník 2005), jsme následně převzali otěže zápasu a útoky se valily téměř výhradně na jednu branku. Hosté na Vojtu vystřelili pouze jednou slabě z dálky. Na druhé straně hřiště jsme mohli začít s počítáním našich šancí. Ve 20. minutě jednu z nich proměnil Adam Kulhavý. Z několika dalších příležitostí skóroval v první půli ještě dvakrát Martin Kačírek.

Přestože jsme o poločase varovali před lehkovážností a ležérním odehráním druhé půle, právě do takové podoby náš výkon po přestávce sklouzl. Občas jsme sice předvedli pěknou akci a proti staticky hrajícímu soupeři si připravili velké množství brankových příležitostí, ale ty jsme zahazovali jak na běžícím páse. Zároveň se několika pěknými zákroky prezentoval brankář Jankova/Ratměřic a dvakrát hosty zachránila branková konstrukce. Stav tak přes naši velkou převahu zůstával nezměněn. Naopak z ojedinělé akce hosté v 84. minutě střelou asi z 25 metrů snížili. Dvě minuty poté jsme konečně také skórovali. Pokutový kop proměnil Patrik Kulhavý. Jenže naše bohorovnost pokračovala, dlouhý nákop propadl za obranu a svou první a jedinou větší šanci hosté proměnili. Tři body tak sice máme, ale druhý poločas si za rámeček nedáme.

TD19. 4. 2019

Nespeky/Pyšely – Úročnice 2:1 (2:1)

Sestava: Honza Kříž - Matěj Pavlíček, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Adam Kulhavý, Jakub Kumpošt, Martin Kačírek, Honza Myslivec - Pavel Šiňor, Šimon Bouša, střídající: Patrik Kulhavý

Diametrálně odlišnou bilanci prvních a druhých poločasů posledních třech zápasů jsme probrali na tréninku, připomněli si ji před zápasem a taktéž o poločasové přestávce. Udělali jsme také pár změn v obsazení některých postů a to i s cílem eliminovat útočnou sílu Úročnice. Dnes už jsme měli k dispozici Davida Straku, ovšem v útoku chyběl Dan Vošický. Začátek utkání nám vyšel skvěle. Po rychlé křídelní akci se uvolnil Šimon Bouša, poslal prudký přízemní míč před bránu, kam si naběhl Martin Kačírek, a přesnou střelou do protipohybu brankáře z prostoru zadní tyče už v první minutě zápasu skóroval. V úvodní čtvrthodině mohlo padnout klidně pět branek. Nepříliš jistá obrana Úročnice nechala dvakrát propadnout míč za svoje záda. Tyto příležitosti jsme však neproměnili a podobně naložili hosté s několika svými nebezpečnými situacemi. V dalším průběhu prvního dějství už se hra zklidnila, nehrálo se tolik nahoru dolu a nebezpečných momentů před oběma brankami ubylo. Ve 22. minutě se po individuální akci středem hřiště prosadil Šimon Bouša a vedli jsme 2:0. Fyzicky dobře disponovaní hosté se snažili kontrovat, naše obrana však pracovala spolehlivě, a když už se pěknou narážečkou dostala Úročnice do zakončení uvnitř pokutového území, zakročil Honza Kříž. Na druhé straně hřiště jsme zaměstnávali hostující obranu především rychlými křídelními akcemi. Skóre se však změnilo až v samotném závěru prvního dějství, kdy jsme neuhlídali náběh vysokého hráče Úročnice, který svou hlavičkou po rohovém kopu snížil na 2:1.

Dnešní druhý poločas, to už byla oproti těm předchozím jiná písnička. Zodpovědným výkonem ve vysokém nasazení, kterému nechyběla ani fotbalovost, jsme Úročnici nedovolili žádný trvalejší nápor. Doba držení míče byla podobná na obou stranách a žádný celek neměl výraznější převahu. Ve středu pole vyčníval výbornou hrou Martin Kačírek, v útoku nadále neúnavně pracoval Šimon Bouša a ve druhém poločase se začal svou houževnatostí prosazovat i Pavel Šiňor. Obrana pracovala nadále spolehlivě a záložníci dokázali krom obranných povinností v pravou chvíli podržet míč, zklidnit hru nebo naopak rozvinout rychlý brejk. Úročnice se tlačila dopředu za vyrovnáním, dostala se však do jediné příležitosti, při které nás podržel svým zákrokem Honza Kříž. V závěrečné desetiminutovce už se hosté začali věnovat více různým diskuzím s rozhodčím, strkanicím a emotivním projevům, což byla voda na náš mlýn. Nenechali jsme se vyprovokovat, k pečlivé kolektivní obraně jsme přidali nadstavbu v podobě podržení míče, jeho vyvezení daleko od naší branky a chytrou hrou jsme hosty nepustili k žádnému vážnějšímu zakončení a po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme mohli slavit zisk tří bodů z náročného zápasu.

TD14. 4. 2019

Bystřice – Nespeky/Pyšely 2:2 (0:2)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, Vojta Gryc, Matěj Pavlíček, Šimon Doležal - Adam Kulhavý, Martin Kačírek, Jakub Kumpošt, Lukáš Svoboda - Šimon Bouša, Dan Vošický, střídající: Pavel Šiňor

V dnešním zápase jsme postrádali dva tradiční defenzivní pilíře. Kromě dlouhodobě zraněného Lukáše Doležala tentokrát chyběl i David Straka. Operativně vytvořená stoperská dvojice složená z Vojty Gryce a Matěje Pavlíčka si nevedla zle, ovšem ne vždy zachytila náběh rychlonohého útočníka domácích. Víceméně pouze z takových akcí byla Bystřice nebezpečná. Spoléhala se především na pevnou obranu a dlouhé nákopy vpřed. Střed hřiště jsme poměrně brzy opanovali. I díky tomu, že domácí spíše vyčkávali před vlastní šestnáctkou na to, co podnikneme. Dostatečnou šířku hřiště jsme využívali zejména po levé straně, kde především Adam Kulhavý motal hráčům soupeře hlavy i nohy. V 18. minutě po jedné z takových akcí sám zakončil a tečovaná střela propadla do bystřické branky. Ve 30. minutě se po rohovém kopu do odraženého míče nekompromisně opřel Jakub Kumpošt a zvýšil naše vedení. Tři úniky domácích v první půli brankou neskončily. Jednou zakročil Honza Kříž, jednou šla střela vedle a do třetice již za překonaným brankářem výborně na brankové čáře zasáhl Matěj Pavlíček.

V druhém poločase Bystřice přidala na důrazu. Hra byla rozkouskovaná a příliš pohledných akcí k vidění nebylo. Nedovolené zákroky střídala autová vhazování a míč se pohyboval především ve středu hřiště. Už se nám nedařilo držet delší dobu míč na vlastních kopačkách a naše převaha ve středu pole se pomalu vytrácela. V 61. minutě jsme lacinou individuální chybou nabídli domácím snížení na jednobrankovou ztrátu. Nepříliš pohledná kopaná, při které neměl ani jeden celek výrazněji navrch, pokračovala. Pár nadějných akcí jsme ve vstřelení gólu nepřetavili a domácí svůj další únik středem hřiště také ve vyrovnání neproměnili. Jenže v nastaveném čase se už domácí útočník ze samostatného úniku prosadil a v samotném závěru zápasu nás o výhru připravil. K zamyšlení je naše jarní bilance druhých poločasů. Všechny tři jsme prohráli dvoubrankovým rozdílem.

TD30. 3. 2019

Pravonín/Kondrac – Nespeky/Pyšely 2:0 (0:0)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Matěj Pavlíček, Šimon Doležal - Adam Kulhavý, Martin Kačírek, Jakub Kumpošt, Lukáš Svoboda - Dan Vošický, Šimon Bouša, střídající: Pavel Šiňor

Vzhledem k absenci zraněného Lukáše Doležala a nemocného Vojty Gryce jsme Martina Kačírka s Matějem Pavlíčkem posunuli oproti minulému zápasu o pozici vzad. Zápas jsme v méně obvyklém obsazení středu pole začali dobře. Zejména po naší levé straně Adam Kulhavý s Šimonem Boušou zaměstnávali domácí obranu. Vytvořili jsme si územní převahu, ovšem brankáře Pravonína/Kondrace jsme vážněji neohrozili. Hra se postupně vyrovnala a nabrala podobu řady osobních soubojů. Obrany měly většinou navrch před ofenzivou. Z poměrně mála zakončení nebo nadějnějších příležitostí se žádná neujala a poločasový výsledek 0:0 v zásadě odpovídal průběhu hry.

Druhé dějství se neslo v podobném duchu. S míčem u nohy jsme sice vypadali v průměru o něco šikovněji, domácí to ovšem doháněli důrazem a přímočarostí. Ve výsledku tak pokračovalo vyrovnané utkání. Když Honza Kříž vyrazil střelu po rychlém brejku Pravonína/Kondrace a na druhé straně ještě před brankovou čarou vykopl Adamem vystřelený míč již za zády překonaného brankáře jeden z domácích hráčů, mohlo se zdát, že utkání spěje k bezbrankové remíze. Jenže po nenápadné akci, kdy se dlouhý míč zastavil o rohový praporek, jsme chybovali a v nijak zvlášť nebezpečném prostoru vyrobili penaltu. Ještě nedávno nespecký Martin Vejvoda ji v 73. minutě s přehledem proměnil. Tým Pravonína/Kondrace nadále pozorně bránil, souvislejší tlak jsme si vytvořili až v závěrečných minutách. Větší příležitost jsme si však nevytvořili. Naopak, po rychlém kontru do otevřenější obrany trefili domácí nejprve tyč a v 89. už zamířili přesněji a druhým gólem zápas definitivně rozhodli.

TD24. 3. 2019

Nespeky/Pyšely – Trhový Štěpánov 3:2 (3:0)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Adam Kulhavý, Lukáš Doležal, Martin Kačírek, Pavel Šiňor - Šimon Bouša, Dan Vošický, střídající: Matěj Pavlíček

Po úvodních minutách plných oboustranných nepřesností to byli hosté, kteří jako první vážně ohrozili soupeřovu – tedy naši – branku. Honza Kříž se blýskl výborným zákrokem a přízemní střelu vytěsnil mimo tři tyče. Ani další příležitost Trhový Štěpánov neproměnil. Naopak nám se podařilo skórovat hned z první větší šance. Pavel Šiňor zatáhl míč po pravé straně, odcentroval a Dan Vošický se v 16. minutě trefil pod břevno málo vídaným a vskutku efektním způsobem – patou přes hlavu. Ve 30. minutě zatočil míč přímo z rohu Martin Kačírek tak, že skončil v síti za hostujícím brankářem, a vedli jsme 2:0. Za dalších sedm minut se Dan Vošický prosadil po individuální akci střelou zblízka, a jelikož hosté po jednom z průniků do blízkosti naší branky v první půli pouze zazvonili na tyč, do kabin jsme odcházeli za tříbrankového vedení. Především díky úspěšnému zakončení a kvalitnímu výkonu našeho brankáře.

První polovinu druhého poločasu jsme jasně ovládli. Předváděli jsme v ní dnes nejlepší výkon. S přehledem jsme kombinovali, soupeři jsme míč půjčovali jen minimálně a nic nenasvědčovalo nakonec poměrně dramatické koncovce. A to ani když jsme útočné výpady na rozdíl od první půle nedotáhli do gólové koncovky. Dvě nebezpečné střely hostů ze střední vzdálenosti totiž Honza Kříž nepropustil za svoje záda. Jenže v 73. minutě nám hned po výkopu brankáře Trhového Štěpánova utekl jeden z hostujících hráčů a křížnou střelou snížil na 3:1. Vstřelenou brankou povzbuzený soupeř začal zlobit a závěrečnou čtvrthodinu jsme odehráli spíše v defenzivě. Do útoku se zapojil i hostující brankář. Nakonec se Trhový Štěpánov ještě jedné branky dočkal, ale až v 90. minutě, což na našem uhájení plného bodového zisku nic nezměnilo.

TD3. 3. 2019

Votice – Nespeky/Pyšely 5:1 (2:1)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Lukáš Doležal, Šimon Doležal - Šimon Bouša, Martin Kačírek, Dominik Drož, Pavel Šiňor - Dan Vošický, Martin Vejvoda, střídající: Adam Kulhavý

Úvodní čtvrthodina zápasu hraného na umělé trávě třetího týmu krajské 1. třídy byla z naší strany dost nepřesná. Votice byly aktivnější, nicméně mírnou územní převahu domácí nepřetavili v žádnou větší příležitost. K první brance v dnešním přátelském utkání stačil domácímu týmu rohový kop a neobsazený hráč, na jehož hlavu se v 15. minutě neomylně snesl od rohového praporku vyslaný míč – 1:0. Postupně se i náš tým začal dostávat na dostřel soupeřovy branky. V 25. minutě zahráli domácí ve svém pokutovém území rukou a Dan z penalty vyrovnal. Jinak jsme ale v ofenzivě příliš nebezpeční nebyli. Nedlouho před koncem první půle zužitkovali domácí opět hlavičkou další roh a vzali si zpět jednobrankové vedení.

Druhý poločas jsme nezačali dobře. Nebyli jsme sice pod nějakým velkým tlakem, ale také jsme nebyli schopni udržet míč delší dobu na svých kopačkách a měli jsme hodně práce s rychlostí a důrazem Votic. Domácího gólmana jsme zaměstnávali jen sporadicky a nijak nebezpečně. Soupeř hrozil zejména ze standardních situací a z rychlých náběhů za obranu. A hned své první dvě příležitosti brzy po začátku druhého dějství proměnil. V dalším průběhu utkání jsme hru sice zlepšili, předvedli jsme několik zajímavých akcí, ale na domácí, kteří přidali ještě jednu branku, to nestačilo.

TD18. 11. 2018

Nespeky/Pyšely – Psáry/Vestec 5:1 (4:0)

Sestava: Honza Kříž - Matěj Pavlíček, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Adam Kulhavý, Lukáš Doležal, Martin Kačírek, Lukáš Svoboda - Šimon Bouša, Dan Vošický, střídající: Pavel Šiňor

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a zhruba půl hodiny jsme předváděli jeden z nejlepších výkonů této sezóny. Diváky jsme bavili pohledným kombinačním fotbalem, ovládli jsme hru a stříleli branky. Už v páté minutě napřáhl ze střední vzdálenosti Martin, míč kousek před brankou skočil, a přestože si na něj gólman sáhl, skončil v síti za jeho zády. V deváté minutě se na velkém vápně uvolnil Dan a přízemní střelou zvýšil naše vedení. V minutě 21. se napřáhl Lukáš Doležal, míč mu sice nesedl, ale střela z asi 20 metrů nabrala rotaci a nečekaný směr a skončila opět v brance hostujícího týmu. V závěru poločasu se sice hustota našich útočných akcí trochu snížila, nicméně ještě jednu branku jsme přidali. Dan tváří v tvář brankáři nezaváhal a zvýšil náš náskok na čtyřbrankový. Hosty jsme pouštěli před naši branku jen sporadicky a krom jednoho nebezpečněji vyhlížejícího průniku byl v naší šestnáctce vcelku klid. Na něm měl podíl i Honza Kříž, který spolehlivě sbíral občas letící dlouhé míče z kopaček soupeře.

Druhý poločas jsme zahájili trochu vlažněji a oproti prvním 45 minutám se tým Psár/Vestce dostával více do hry. Na hřišti už jsme nedominovali tak jako v první půli. Naše převaha byla jen mírná a v 68. minutě dokonce hosté využili naší špatné rozehrávky a snížili na 4:1. V posledních 20 minutách jsme ale opět navázali na výkon z prvního poločasu a vypracovali si řadu dobrých střeleckých příležitostí. Hra zase nabrala jednoznačný průběh. Většímu brankovému přídělu zabránil několika dobrými zákroky hostující brankář a svůj podíl na množství vstřelených gólů měla také naše střelecká muška. Byť hned třikrát to bylo velmi těsné, protože právě tolikrát jsme svými pokusy v této fázi zápasu rozezvučeli brankovou konstrukci. A jednu šanci jsme proměnili, když Adam svůj průnik ze strany zakončil přesnou střelou na zadní tyč. Přesvědčivé vítězství a zisk dalších tří bodů znamená, že nám po podzimní části sezóny patří druhá příčka, přičemž máme stejný bodový zisk jako zatím první Úročnice.

TD11. 11. 2018

Mezno – Nespeky/Pyšely 1:5 (1:2)

Sestava: Honza Kříž - Matěj Pavlíček, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Šimon Bouša, Lukáš Doležal, Martin Kačírek, Lukáš Svoboda - Dan Vošický, Jakub Kumpošt, střídající: Adam Kulhavý, Pavel Šiňor

Od prvních minut jsme využívali prostupnosti obrany domácích a dostávali se do řady velkých šancí. Ve druhé minutě sice Danovu střelu brankář vyrazil, nicméně ve snaze odvrátit míč do bezpečí jeden z hráčů Mezna dopravil míč do vlastní branky. Festival našich zahozených šancí přerušil střelou ze střední vzdálenosti Martin a zvýšil na 2:0. Utkání bylo tou dobou naprosto jednoznačné a vypadalo to, že otázkou bude pouze výše skóre.

Jenže na vstřelení branky jsme potřebovali mnoho pokusů. Naopak – možná trochu ukolébáni vývojem zápasu – jsme nechali jednomu z domácích hráčů spoustu prostoru uprostřed hřiště, dali mu čas na střelu, která byla povedená, a Mezno v 33. minutě snížilo. Domácí vstřelená branka povzbudila a naši do té doby výraznou převahu přeci jen zmírnili. Místo toho, abychom vedli vysokým rozdílem, což by průběhu utkání odpovídalo, jsme tak v poločase vedli jen o jeden gól.

Vstup do druhého dějství jsme měli velmi dobrý a hlavně jsme dokázali aspoň zhruba každou druhou velkou šanci proměnit. V 52. minutě jsme díky tomu po dvou brankách Dana vedli už 4:1. Pak už jsme šance opět většinou zahazovali. Nicméně utkání jsme měli pevně ve svých rukou. Obzvlášť, když v minutě 63. přidal Dan naši pátou branku. Zbytek utkání nebyl kdovíjaký fotbalový koncert. Domácí výrazněji ohrozili Honzu jen z přímého kopu. Za pěknou ranou se musel Honza hodně natahovat. Nám už se žádný gól přidat nepodařilo. Zápas jsme však v klidu dovedli do vítězného konce.

TD4. 11. 2018

Nespeky/Pyšely – Ostředek/Sázava 4:0 (0:0)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, Lukáš Doležal, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Lukáš Svoboda, Matěj Pavlíček, Martin Kačírek, Adam Kulhavý - Šimon Bouša, Dan Vošický, střídající: Pavel Šiňor

Hned v první minutě jsme konstruktivní přízemní rozehrávku, do které jsme zapojili i brankáře, vyostřili natolik, že stačila malá nepřesnost v provedení, hosté získali míč a měli docela blízko ke vstřelení první branky zápasu. Po vyrovnaných prvních minutách tým Ostředku/Sázavy získal postupně územní převahu. A navíc, zatímco naše akce končily většinou daleko od branky hostů, před naší brankou přituhovalo. Zejména po centrech bylo před Honzou Křížem docela živo. Obrana – dnes s Lukášem Doležalem na stoperu – měla práce až až. Hosté útočili v poměrně vysokém počtu hráčů. Pokud se někdo ze záložníků zapomněl včas vrátit, vznikala přečíslení. A rodily se také šance. Míče však létaly mimo naší branku, byly zblokovány nebo se blýskl Honza Kříž. Mohli jsme být rádi, že po 30 minutách bylo na světelné tabuli skóre 0:0. S blížícím se koncem poločasu jsme se přeci jen začali dostávat také blíže k brance soupeře. Zahrávali jsme několik standardek v blízkosti pokutového území. Moc se nám ale nepovedly. A když už jsme hostujícího gólmana překonali, hráč Ostředku/Sázavy dokázal ještě před brankovou čárou míč směřující do opuštěné branky doběhnout a odkopnout ho mimo tři tyče.

Přestože měl náš soupeř v první půli více ze hry, nešlo našemu týmu vytknout nedostatek nasazení. Chyběl nám především lepší přechod středu hřiště a razantnější řešení některých situací ve vlastní šestnáctce. Druhý poločas, to byla jiná písnička. 47. minuta – rozjíždíme akci po levé straně, Adam v pravou chvíli posílá míč do sprintu Šimonu Boušovi, který zatáhne míč z úhlu do vápna, posílá prudkou přihrávku před branku, tam dobíhá Dan a zblízka z voleje skóruje. Parádní akce a vedeme. 49. minuta – Šimon Bouša je opět vyslán do úniku po levé straně, tentokrát má ve vápně o něco víc místa, z úhlu postupuje přímo na brankáře, tvrdě střílí na zadní tyč a zvyšuje naše vedení na 2:0. Jsme na koni a tým Ostředku/Sázavy vstřebává náš rychlý dvojitý direkt. Poctivým týmovým výkonem nepouštíme soupeře do žádných nebezpečnějších pozic a sami neopomíjíme zaměstnat hostující obranu. S blížícím se koncem zápasu vrhá Ostředek/Sázava více sil do útoku. Tím se však otevírá prostor na jeho polovině. Průběh hry kontrolujeme. Hosté mají sice v těchto chvílích míč častěji na svých kopačkách, ale většinou daleko od naší branky. Po získání míče přecházíme do rychlých brejků a šance střídá šanci. Zatímco Ostředek/Sázava významněji zaměstnal v poslední cca čtvrtině utkání Honzu Kříže jen jednou pěknou střelou z dálky, jedním zakončením z úhlu a několika nákopy z rohu, pro které si Honza Kříž dobře došel, naši hráči šli třikrát sami na brankáře a několikrát se ocitli v přečíslení, která volala po gólové koncovce. Té jsme se dočkali až v minutě 85., kdy si odražený míč našel na vápně Adam a technickou střelou pod břevno přidal náš třetí gól. V poslední minutě pak z naší strany velmi dobře odehraný druhý poločas korunoval čtvrtou brankou vstřelenou opět prudkou ranou na zadní tyč Šimon Bouša.

TD28. 10. 2018

Týnec nad Sázavou B – Nespeky/Pyšely 0:8 (0:3)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Šimon Doležal - Šimon Bouša, Lukáš Doležal, Martin Kačírek, Matěj Pavlíček - Dan Vošický, střídající: Lukáš Svoboda

Pozorný čtenář si patrně povšiml, že k dnešnímu zápasu bylo připraveno pouze deset našich hráčů, přitom jeden z nich byl střídající. Není to chyba. Vzhledem k souběhu zápasu pyšelských starších žáků a dalším absencím jsme se dnes v Týnci nad Sázavou skutečně sešli v tomto počtu. Týnečtí si však dost možná ukrojili příliš velké sousto, když do soutěží přihlásili dva dorostenecké týmy. Krom toho, že se oba pohybují na chvostu svých tabulek, dnes při souběhu více zápasů měli k dispozici pouze devět hráčů. Opakovaně se snažili o to, aby dnešní utkání nebylo odehráno, jako jeden z argumentů posloužil i dnešní déšť, který sice byl citelný, ale hrací plocha byla k zápasu ještě s rezervou způsobilá. Proti hřišti, na kterém jsme hráli včera, luxusní. Objektivní důvod pro odložení zápasu nebyl. Domácím jsme však vyšli vstříc a nastoupili jsme také jen s devíti hráči. Proto ten jeden střídající.

Samotný zápas měl naprosto jednoznačný průběh. Hned od začátku jsme ovládli hru a vstřelili dvě branky. V dalším průběhu prvního poločasu jsme si vytvořili řadu velkých příležitostí a jen kvůli špatné koncovce jsme nepřidali několik dalších branek. Rozdíl zůstával dvoubrankový, tedy stejný jako včera, kdy nám takový náskok nestačil. Domácí jsme však nepustili do žádné šance. Vlastně za celý zápas Týnec na Honzu ani jednou nevystřelil. Před přestávkou jsme přeci jen přidali třetí gól a krátce po návratu z kabin jsme na začátku druhé půle utkání dvěma dalšími góly prakticky definitivně rozhodli. V následujících minutách už téměř vymizely občasné náznaky domácího týmu o protiútok, který by výrazněji zaměstnal naši obranu. Zato naše akce ústily v jednu brankovou příležitost za druhou. Tři z nich jsme proměnili a vysoko zvítězili. Třikrát skórovali Šimon Bouša a Dan Vošický, po jedné brance vstřelili Matěj Pavlíček a Martin Kačírek.

TD27. 10. 2018

Trhový Štěpánov – Nespeky/Pyšely 2:2 (0:2)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Lukáš Doležal, Šimon Doležal - Adam Kulhavý, Matěj Pavlíček, Martin Kačírek, Lukáš Svoboda - Šimon Bouša, Dan Vošický, střídající: Pavel Šiňor

Chladné a deštivé počasí provázelo dnešní zápas hraný na hřišti v Kladrubech. Podobně chladný byl i náš vstup do utkání. Kvalitě hry nepomáhala ani hrací plocha, na které aby trávu pohledal, zato různých jiných bylin bylo k nalezení dost, podobně jako hnědých míst s obnaženou zeminou. Povrch byl ale stejný pro oba týmy. A jelikož v zápise domácí Trhový Štěpánov ve stávající sezóně zatím vyhrál jediný zápas, měli bychom mít dostatek kvality k tomu, abychom z utkání hraného v kladrubské bylinné zahrádce přivezli tři body. Jelikož toho ani domácí v úvodu mnoho nepředvedli, až do 15 minuty se hrálo většinou mezi šestnáctkami. A právě v minutě patnácté Dan využil chyby jednoho z obránců Trhového Štěpánova a přízemní střelou poslal míč do branky našeho dnešního soupeře. Postupně jsme se rozehrávali. I na špatném povrchu jsme si dovolili kombinační přechod do útoku, byť nás občas odskok míče pozlobil, na což tým Trhového Štěpánova čekal a pokoušel se o rychlé protiútoky. V 35. minutě po pěkném přenesení hry do strany a průniku Adama do vápna se v dobré pozici nemýlil Šimon Bouša a vedli jsme o dvě branky. Stavem 2:0 v náš prospěch první půle skončila a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom neměli naplno bodovat. Naše hra sice nebyla oslnivá, ale po mdlém začátku jsme ovládli střed pole a kromě jedné nebezpečné střely a jednoho průniku ze strany hřiště jsme domácí do šancí nepouštěli.

Jenže... Rozhodčí zahájil druhý poločas, a pokud byl náš výkon na začátku utkání mdlý, tak úvod druhého dějství jsme prospali. Ve 49. minutě jsme nezachytili po zahraném rohu náběh a už to bylo jen o gól. Snížením povzbuzených hráčů soupeře bylo najednou plné hřiště, vyhrávali souboje a výsledkem bylo vyrovnání za dalších šest minut. Tento výpadek nás přišel draho. Stejně jako v prvním poločase šel náš výkon postupně nahoru, ale na rozdíl od první pětačtyřicetiminutovky jsme už nekombinovali tak přesně a obranou soupeře jsme se těžko prokousávali. Trhový Štěpánov – stejně jako v první půli – spoléhal na jednoduché kolmé pasy. Několikrát jsme měli co dělat, abychom neposedný míč včas odvrátili. S blížícím se koncem zápasu jsme Trhový Štěpánov sice zatlačili před jeho branku, ale žádnou větší příležitost jsme si nevypracovali. Dva přímé kopy asi z 25 metrů jsme kopli špatně, soupeř žádný rychlý brejk také nedotáhl do gólového konce a z výsledkově dobře rozehraného zápasu tak vezeme pouze bod.

TD21. 10. 2018

Nespeky/Pyšely – Hradištko 4:3 (3:3)

Sestava: Martin Vejvoda - Honza Myslivec, David Straka, Lukáš Doležal, Šimon Doležal - Šimon Bouša, Matěj Pavlíček, Martin Kačírek, Adam Kulhavý - Dan Vošický, Pavel Šiňor, střídající: Lukáš Svoboda

Začátek zápasu, ve kterém jsme se střetli s ve stávající sezóně jen jednou poraženým Hradištkem, byl vyrovnaný a nenasvědčoval nějakému brankostroji. Přesto se diváci dočkali již brzy pěkné gólové nadílky. V 10. minutě předvedl parádu Adam. Na šestnáctce si zpracoval míč na prsa a ze vzduchu ho krásně trefil do vzdálenějšího horního rohu branky Hradištka. Ovšem zhruba o deset minut později po průniku ze strany hřiště hosté vyrovnali. A za další dvě minuty lacinou brankou po našem zaváhání ve vlastním pokutovém území vstřelili svůj druhý gól. Jenže hned za minutu z přímého kopu Martin Kačírek vyrovnal. V této části zápasu končila téměř jakákoliv nebezpečnější situace brankou. Nejinak tomu bylo za dalších osm minut. Hosté zahrávali rohový kop a přesnou hlavičkou strhli vedení opět na svoji stranu. K vidění byla pohledná hra. Přestože jsme o gól prohrávali, netahali jsme za kratší konec provazu. Účelnou kombinací jsme se dostávali na soupeřovu polovinu a poměrně pestrou hrou zaměstnávali svého soupeře, který hrozil především z nebezpečně zahrávaných standardních situací. Ve 40. minutě se pak povedla další standardka i nám. Šimon Doležal z ní křížným dlouhým centrem posadil míč přímo na nohu Dana, který číhal na zadní tyči a ukázkovým volejem rovnou ze vzduchu vyrovnal.

V druhé půli jsme náš výkon ještě o něco zlepšili. Obrana byla jistá a navíc spolu s brankářem – dnes zaskakujícím Martinem Vejvodou – hrála velmi konstruktivně. Ve spolupráci se středními záložníky se nám dařilo řadou pohledných akcí vyvážet míče a posílat krajní záložníky a útočníky do dobrých pozic. S rychlostí Šimona Bouši hrajícího s velkou chutí měli hosté značné starosti. Z druhé strany zase hrozil Adam a v předbrankových prostorech Dan s Pavlem. A už v 52. minutě jsme vedli. Šimon Bouša přesně odcentroval na Dana, který opět volejem ze vzduchu trefil míč za záda hostujícího brankáře. V druhém poločase jsme na hřišti dominovali a připravili si čtyři tutovky a několik dalších dobrých možností pro vstřelení branky. Žádnou jsme však už gólově nezúročili. Do poslední minuty tak hrozilo vyrovnání z nějaké ojedinělé akce Hradištka. Nic takového jsme ale nepřipustili a po v této sezóně našem nejlepším výkonu si na konto připisujeme další tři body.

TD13. 10. 2018

Zvole/Vrané – Nespeky/Pyšely 5:2 (3:1)

Sestava: Honza Kříž - Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Matěj Pavlíček, Lukáš Doležal, Martin Kačírek, Honza Myslivec - Šimon Bouša, Dan Vošický, střídající: Lukáš Svoboda

Na hřišti týmu Zvole/Vraného, který do dnešního zápasu stejně jako my jen jednou prohrál, jsme šli do vedení už ve 4. minutě. Lukáš Doležal našel přesným pasem nabíhajícího Martina Kačírka, který sám před brankářem s přehledem gólově zakončil. Jenže už v minutě desáté bylo vyrovnáno. Rychlou akci předvedli také domácí a i jejich zakončení bylo přesné. A za další čtyři minuty jsme po střele do tyče a odrazu míče do sítě naší branky prohrávali, přičemž druhé inkasované brance předcházel opět rychlý kolmý průnik domácích. Toto byla hlavní zbraň celku Zvole/Vraného. Přímočarost podpořená rychlostí a důrazem ústila v nejednu složitou chvilku pro naši obranu. Po obratu skóre jsme až zbytečně ustoupili od konstruktivnějšího pojetí hry. Dlouhé nákopy z hloubi vlastní poloviny neměly proti urostlým a srdnatým domácím hráčům mnoho šancí na úspěch. Tímto způsobem hry jsme domácím pomohli na koně. Spíše jsme se bránili, než útočili. Z přímého kopu z asi 17 metrů svoji územní převahu domácí zúročili v 33. minutě svým třetím gólem. Snížit mohl aktivitou hýřící Šimon Bouša, který unikl domácí obraně. Brankář však rychle vyběhl a proti jeho střele dobře zakročil.

Hlavním pokynem do druhého poločasu byl návrat ke konstruktivní a trpělivější rozehrávce. Snaha o posunutí míče po zemi blíže k soupeřově brance. Tedy ke hře, s jakou jsme do zápasu vstoupili. A ono to šlo. Převzali jsme iniciativu a tentokrát to byli domácí, kdo se musel častěji bránit. Citelným ofenzivním příspěvkem se prezentovali také krajní obránci. Střední záložníci byli v pohybu a stále více ovládali střed hřiště. V 63. minutě jsme náš dobrý výkon korunovali druhou brankou. Tentokrát vysunul Martina šikovnou přihrávkou Dan a Martin si opět se svou příležitostí tváří v tvář brankáři chladnokrevně poradil. Naše převaha se stupňovala a vyrovnání bylo na spadnutí. Jenže v 76. minutě v nikterak nebezpečně vyhlížející situace nejprve uklouzl jeden z našich hráčů, následně druhý a takto se vcelku kuriózním způsobem dostal asi čtvrt hodiny před koncem do samostatného úniku jeden z domácích hráčů a místo vyrovnání jsme zase prohrávali o dvě branky. Efektivita zakončení nakonec rozhodla o dělbě bodů. V posledních 15 minutách jsme domácí nadále tlačili, vytvořili si tři velké příležitosti, několik nebezpečných situací v šestnáctce soupeře, ale gól jsme dát nedokázali. Dvakrát jsme branku o kousek minuli, jednou dobře zakročil brankář. Naopak domácí v závěrečných minutách, kdy už jsme hráli v obraně s větší mírou rizika, ještě jednou utekli, na rozdíl od nás svou šanci proměnili, a uzavřeli skóre v podobě, která příliš neodpovídá celkovému obrazu hry. Nicméně o dělbě bodů rozhoduje počet vstřelených gólů. A v zakončení svých akcí dnes byli domácí lepší.

TD7. 10. 2018

Čerčany – Nespeky/Pyšely 1:4 (0:4)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Vojta Gryc - Adam Kulhavý, Lukáš Doležal, Martin Kačírek, Šimon Doležal, Lukáš Svoboda - Dan Vošický, Šimon Bouša, střídající: Matěj Pavlíček, Pavel Šiňor

Již ve třetí minutě nám domácí nabídli vlastní chybou velkou příležitost, kterou Dan využil. Následně nabralo utkání jednoznačný průběh. Míč se pohyboval většinu času na našich kopačkách a útoky směřovaly téměř výhradně na branku Čerčan. V 17. minutě prudkou ranou z úhlu zvyšoval Šimon Bouša na 2:0 a za další minutu dorážel Dan míč za záda domácího brankáře, čímž navýšil náš náskok na tříbrankový. V naší hře sice bylo poměrně dost nepřesností zejména při pokusech o finální průnikové přihrávky, ale míč jsme zpravidla získali brzy zpět a mohli pokračovat dalším útokem. Jak si lze účelně a zároveň ladně poradit se zahuštěnou obranou jsme předvedli po necelé půlhodině zápasu. Rychlé přenesení hry z jedné strany na druhou, Matějovo zatažení míče po levé straně a zpětná přihrávka pod sebe, do které se z první opřel Šimon Bouša a povedenou ranou rozvlnil síť za zády domácího gólmana počtvrté. Možná poněkud uspokojeni vysokým vedením jsme v závěru poločasu poněkud zvolnili. A jelikož Čerčany naši branku téměř neohrozily, stav utkání zůstal do 45. minuty beze změny.

O přestávce sice dostali hráči návod na to, jak lépe řešit některé ofenzivní situace, na hřišti to však v druhém poločase téměř nebylo vidět. V prvních minutách dokonce domácí přebrali na pár minut aktivitu. Zakrátko jsme sice opět zatlačili Čerčany před vlastní branku, nicméně nepřesností na našich kopačkách přibývalo. Zároveň jsme dali nohu z plynu a výsledkem byla oboustranně neurovnaná hra, kdy jen ojediněle probleskl v nezáživném představení pěkný fotbalový moment. Několik šancí jsme přesto měli. Střely však létaly mimo nebo se vytáhl několika dobrými zákroky domácí brankář. V 78. minutě sebou na nekvalitním povrchu čerčanského hřiště míč místo předpokládaného odrazu plácnul o zem a kutálel se dál mimo dosah našeho brankáře. Akce pokračovala a domácí z ní zblízka dostali míč do naší branky. Tím Čerčany poněkud ožily a zároveň se otevíral prostor v jejich otevřenější obraně. Domácí však v dalších minutách pouze trefili tyč a my žádný útok do brankového vyústění také nedovedli. K zisku tří bodů z dnešního zápasu nám tak stačil solidní výkon v jeho prvních 30 minutách.

TD30. 9. 2018

Nespeky/Pyšely – Chotýšany/Bílkovice 4:2 (0:1)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Šimon Doležal - Adam Kulhavý, Lukáš Doležal, Martin Kačírek, Lukáš Svoboda - Šimon Bouša, Pavel Šiňor, Dan Vošický

Dnes jsme proti týmu Chotýšan/Bílkovic vyzkoušeli hru se třemi útočníky. Na rozestavení měla opět nezanedbatelný vliv nepřítomnost několika hráčů základní sestavy. Oproti minulému týdnu nás byl alespoň plný počet. Otázkou je, zda od první minuty také duchem na hřišti. Protože po ztrátě míče uprostřed hrací plochy jsme se nestačili včas zformovat do obraného postavení a hosté nám hned ze své první akce dali zblízka gól. V první půli jsme sice hráli více s míčem, měli znatelnou územní převahu, ale náš výkon se jevil poněkud mdle. Mnoho šancí jsme si nevypracovali. Soupeř spoléhal na dlouhé nákopy, ale k zakončení se také téměř nedostával. Nic moc oku lahodícího na hřišti k vidění nebylo a náš výkon značně zaostával za našimi možnostmi.

O přestávce jsme si k tomu řekli svoje a do druhého dějství jako kdyby nastoupil jiný tým. Už v 47. minutě Dan nezaváhal tváří v tvář brankáři a vyrovnal. Jako kdybychom se probudili a bylo nás plné hřiště. Byli jsme výrazně nebezpečnější než před přestávkou. Po hodině hry Lukáš Doležal postupoval sám na brankáře, udělal mu kličku, poradil si i s dobíhajícím obráncem a otočil skóre na 2:1. V 67. minutě přesnou křížnou střelou zvýšil náš náskok Šimon Bouša. Za další tři minuty po pěkné rychlé kombinační akci, kterou vedli Adam Kulhavý s Šimonem Boušou, druhý jmenovaný hráč další přesnou střelou na zadní tyč upravil na 4:1. Několik dalších dobrých příležitostí jsme už neproměnili. Zápas byl však tou dobou jednoznačně v naší režii. Hosté sice v 81. minutě střelou z větší vzdálenosti snížili, nicméně do žádného náporu jsme tým Chotýšan/Bílkovic nepustili a celkem v klidu jsme závěr zápasu zvládli.

TD23. 9. 2018

Jankov/Ratměřice – Nespeky/Pyšely 3:5 (1:2)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Šimon Doležal - Lukáš Svoboda, Lukáš Doležal, Dan Vošický, Adam Kulhavý - Dan Vošický, Pavel Šiňor

Četné zápasové absence pokračují a dnes v Jankově dospěla situace tak daleko, že jsme byli nuceni odehrát zápas v deseti. Víc hráčů jsme zkrátka k dispozici neměli. Po přemýšlení a probírání situace jsme se nakonec rozhodli, že s desetičlenným kádrem vyzkoušíme hru se třemi obránci, čtyřmi záložníky a dvěma útočníky. Jak někdy bývají první minuty zahřívací, tentokrát začal zápas docela divoce. Čtvrtá minuta, roh soupeře, signál a střela končí v naší brance. Za pět minut uniká ze strany Šimon Bouša a vyrovnáváme. Hraje se nahoru dolů, přičemž na rozdíl od soupeřových akcí naše útoky končí hned několika velkými příležitostmi, které neproměňujeme. Lukáš Doležal navíc kroutí míč z přímého kopu do horního růžku, trefuje však pouze tyč. V 18. minutě tentýž hráč pálí z otočky a míč už v horním růžku domácí branky končí. Otáčíme výsledek. Hra se v dalších minutách zklidňuje. Tolik šancí už k vidění není a za vedení 2:1 odcházíme do kabin.

V úvodu druhého poločasu mají domácí při snaze o vyrovnání mírnou územní převahu. Několikrát se jim povede nebezpečně vyhlížející přechod do útoku. V obraně však hrajeme solidně a držíme vedení. Na druhé straně nepůsobí domácí obránci zrovna nejjistěji, jen se už nedostáváme tolikrát k jejich prověření. Četnost držení míče se nicméně postupně vyrovnává a v 68. minutě uvolňuje Lukáš Doležal Dana, který svou příležitost proměňuje a vedeme o dva góly. Jenže v 72. minutě se hráč Jankova/Ratměřic trefuje z přímého kopu, snižuje a domácí se nadechují k náporu. Po některých výrocích rozhodčího vstupují v těchto chvílích do zápasu výrazněji emoce. Obzvlášť když po dalším zákroku posouzeném v náš neprospěch přetavuje tým Jankova/Ratměřic další standardku ve vyrovnávací gól. Pln nadšení se domácí tým vrhá v závěru do ofenzivy, aby obrat dokonal. Desítka našich hráčů se však nepoddá nepříjemné situaci a nehodlá se s vývojem zápasu smířit. Bez ohledu na početní nevýhodu chce také vyhrát. V útoku jsme nebezpečnější než domácí. V dobré pozici se ocitá Pavel. Tato akce ještě gólem nekončí. V 85. minutě napřáhne Šimon Bouša a jeho volej míří přesně ke vzdálenější tyči domácího gólmana. Zase vedeme. Po chvíli opět ukazujeme kvalitu a po pěkné kombinační akci postupuje ve velkém vápně na brankáře Adam. Je sražen a Dan v 87. minutě z nařízeného pokutového kopu definitivně rozhoduje o našem vítezství.

TD16. 9. 2018

Nespeky/Pyšely – Bystřice 1:3 (1:1)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Lukáš Doležal, Šimon Doležal - Šimon Bouša, Matěj Pavlíček, Martin Kačírek, Adam Kulhavý - Pavel Šiňor, Dan Vošický

I dnešní zápas jsme za slunečného dne odehráli právě v jedenácti hráčích. Na střídání nebyl nikdo další k dispozici. Absence zapříčiněné různými důvody jsme řešili přesunem Lukáše Doležala na pozici předstopera a úlohu středního záložníka si dnes vyzkoušel Matěj Pavlíček. Přestože hra v začátku utkání ani z jedné strany příliš krásy nepobrala, padly dva góly. Nejprve byl u dlouhého nákopu dřív Dan než vybíhající brankář, včas stačil míč posunout mimo dosah gólmana a vedli jsme. Ovšem jen krátce, protože po centru z přímého kopu se nakonec k míči v našem pokutovém území dostal hostující hráč a vyrovnal. V dalších minutách jsme měli mírnou územní převahu, drželi častěji míč na svých kopačkách, připravili si několik dobrých střeleckých pozic, jednu tutovku, bohužel žádná ze střel neskončila v síti za zády dobře chytajícího bystřického brankáře. Hosté si vypracovali jedinou nebezpečnou příležitost ke skórování, střela ze zajímavé pozice však mířila nad branku.

Úvod druhého poločasu se odvíjel v duchu, v jakém skončila první půle. Opět jsme měli o něco více ze hry, ovšem náš výkon měl k ideálu dost daleko. Obrana byla nadále spolehlivá, útočníci se však téměř vůbec neprosazovali. Ani v prvním poločase to přes několik dobrých příležitostí nebyl v ofenzivě nijak oslnivý výkon. V druhém to směrem dopředu bylo z naší strany ještě horší. Přesto jsme se do jedné velké příležitosti dostali a v ní divákům předvedli, že prázdnou branku lze přestřelit i z malého vápna. Trochu oživení přinesly plánované výpady dvou středních obránců, nicméně ke vstřelení branky ani jimi vedené akce nevedly. A jak jsme byli efektivní v posledním zápase v Úročnici, tak dnes to byl naopak náš soupeř, který příležitosti proměňoval. V závěru utkání přes snahu o vstřelení vítězné branky už na některých našich hráčích bylo vidět, že nehrají v úplně stoprocentním zdravotním stavu. Svou roli možná sehrálo i to, že na rozdíl od Bystřice jsme hráli bez střídání. Každopádně hosté začali být s blížícím se koncem utkání nebezpečnější. Svoji první dobrou možnost ještě zakončili střelou doprostřed branky, s kterou si Honza Kříž snadno poradil. Další šanci už proměnili a v 80. minutě se dostali do vedení. Ve snaze o vyrovnání jsme přesunuli naši sílu více dopředu, ovšem v minutě 82. jsme fatálně chybovali a jako na podnose nabídli Bystřici třetí gól. V závěru jsme ještě zkoušeli utkání zdramatizovat – ovšem neúspěšně. Výkony některých hráčů dnes zůstaly za očekáváním a zejména v ofenzivě nám chybělo více kvality.

TD9. 9. 2018

Úročnice Benešov – Nespeky/Pyšely 0:1 (0:0)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Lukáš Tiefenbach, Šimon Doležal - Lukáš Svoboda, Lukáš Doležal, Martin Kačírek, Pavel Šiňor - Dan Vošický, Šimon Bouša

Tři absence hráčů, kteří v posledním zápase nastoupili v základní sestavě, znamenaly, že dnes dostali od první minuty příležitost fotbalisté minulý týden střídající. A jelikož dnes nebyl k dispozici nikdo na střídání, odehráli celý zápas proti v průměru znatelně staršímu celku domácích. První minuty patřily Úročnici, která začala s velkým elánem, a po několika našich chybách se míč na kopačkách domácích pohyboval nepříjemně blízko naší branky. Během dalšího průběhu utkání jsme se už srovnali a domácí se přes svoji územní převahu tak často na dostřel nedostávali. Každopádně byli celkem, který měl míč výrazně častěji na kopačkách. A především po rychlých výpadech po stranách hřiště domácí intenzivně zaměstnávali naši obranu. Dvakrát byla Úročnice uvnitř naší šestnáctky v dobrých střeleckých pozicích, pokaždé spolehlivě zakročil Honza Kříž. Ten si podobně spolehlivě vedl také při střelách ze střední a větší vzdálenosti, stejně jako při centrovaných míčích. A jelikož z našich kopaček na branku domácích mířila jen jedna nepříliš prudká střela, diváci se v první půli gólu nedočkali.

Do druhého poločasu jsme provedli pár změn v rozestavení, abychom byli schopni lépe eliminovat křídelní akce Úročnice. Obrana – uprostřed dnes s velmi dobře hrající dvojicí tvořenou Davidem a Tifim – za vydatné podpory dalších hráčů odolávala útočné aktivitě domácích. Ti měli nadále územní převahu. Ovšem už nikoliv tak výraznou jako v první pětačtyřicetiminutovce. Nám se naopak oproti prvnímu poločasu dařilo častěji zaměstnávat defenzivu Úročnice. V 78. minutě se Lukáš Doležal pěkně prosadil ve středu hřiště a přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Dana. Ten míč posunul citovkou podél vybíhajícího brankáře. Chvilka čekání a propukla radost našeho týmu, protože balón se pomalu dokutálel až do branky domácích. V závěrečných minutách nás Úročnice zatlačila. Nicméně naše zodpovědná hra nepostrádající vysoké nasazení slavila úspěch. S výjimkou akce zakončené nepovedenou střelou z nějakých dvanácti metrů, po které míč naši branku minul, jsme Úročnici za celý druhý poločas do větší šance nepustili. My jsme svoji jedinou příležitost v zápase plném osobních soubojů spíše než pohledných akcí proměnili a získali tak v Úročnici tři body.

TD2. 9. 2018

Nespeky/Pyšely – Pravonín/Kondrac 3:2 (1:2)

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, Dan Vošický, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Matěj Pavlíček, Lukáš Doležal, Martin Kačírek, Lukáš Svoboda - Šimon Bouša, Pepa Chaban, střídající: Pavel Šiňor, Adam Kulhavý, Patrik Kulhavý

Spíše oťukávací vyrovnaný začátek, který byl k vidění v prvních minutách premiérového zápasu dorostu sezóny 2018/2019, nepředznamenával rychlou branku, kterou jsme inkasovali již v 5. minutě. Honza čekal, že bude hrát na postu stopera zaskakující Dan, ten mu naopak dlouhý nákop přenechával. Ve výsledku tak byl u míče první hostující hráč, který poslal Pravonín/Kondrac do vedení. Hosté získali územní převahu a dnešní absence Davida a Tifiho v obraně byla znát. Jen díky třem skvělým zákrokům Honzy jsme neinkasovali další branky. Sami jsme se dostali do jediné dobré příležitosti, při které si s Pepovou střelou hostující brankář poradil. Zhruba od poloviny prvního poločasu se naše hra začala zlepšovat. Oproti loňsku na několika místech obměněná sestava si na sebe začala zvykat, k Lukášovu důrazu ve středu pole se přidali další hráči a míč už se nepohyboval tak často v nebezpečné blízkosti naší branky. Naopak v 28. minutě propálil brankáře Pravonína/Kondrace Šimon Bouša a vyrovnal. Naše hra se ještě více pozvedla a tak, jak nám hosté zatápěli na začátku, jsme naopak v této části zápasu zatápěli mi jim. Své příležitosti se na kraji zálohy velmi dobře chopil Adam Kulhavý, věkem patřící ještě do žáků. I on byl jedním z několika hráčů, kteří se podíleli na možná nejhezčí akci celého zápasu, kdy jsme se ťukesem z nohy na nohu dostali po pravé straně z hloubi naší poloviny až před branku Pravonína/Kondrace, kde z voleje zakončoval Lukáš Doležal. Jeho střelu brankář vyrazil do břevna, od kterého se míč odrazil na zem a mimo branku. Naopak na druhé straně skončil míč v 37. minutě po rychlém protiútoku pod břevnem naší branky. Do kabin jsme tak odcházeli s jednogólovým mankem - vzhledem k zlepšenému výkonu v druhé polovině prvního dějství však s reálnou šancí na lepší než poločasový výsledek.

Do druhé půle nastoupil na pozici stopera Lukáš Doležal a Dan se posunul nejprve do zálohy a později na jemu vlastní post útočníka. Obranná hra tím získala na jistotě a za celý druhý poločas se tým Pravonína/Kondrace nedostal do žádné vyložené šance. V ofenzivě jsme navázali na to lepší z prvního poločasu. Zpřesnili jsme hru a zároveň dokázali ve většině případů správně odhadnout, kdy hrát jednoduše a kdy se naopak nebát zakombinovat a podržet míč. Tentokrát se nám už podařilo dobrou hru v poli přetavit i ve vstřelení branek. V 61. minutě brankář Pravonína/Kondrace vyrazil z větší výšky padající míč jen před sebe a v následné skrumáži před hostující brankou si našel míč Pepa a vyrovnal. O pět minut později jsme se mohli radovat znovu. Martin Kačírek hledal centrem na zadní tyči nabíhajícího Vojtu Gryce a míč trefil tak, že ten bez dalšího zásahu skončil až v brance. Obrat skóre byl dokonán. Nadále jsme pokračovali v aktivní hře a udržovali si mírnou územní převahu. V samotném závěru se hosté pokusili ve velkém počtu hráčů ještě alespoň vyrovnat. V druhém poločase spolehlivě pracující obraně však pomohli všichni hráči včetně útočníků a disciplinovaně pracující tým si už tři body vzít nenechal.

TD