zpět na hlavní stránku

12. 6. 2020

Nespeky/Pyšely – Čerčany/Poříčí nad Sázavou 3:3 (3:1)

Sestava: Dušan Židlík - Adam Lukeš, Vojta Gryc, Pavel Šiňor, Honza Myslivec - Marek Jirásek, Lukáš Bareš, Adam Kulhavý, David Müller - Šimon Bouša, Filip Kordík, střídající: Pepa Jára, Patrik Kulhavý, Jakub Ebenstreit

Další přípravný zápas, tentokrát s celkem Čerčan/Poříčí nad Sázavou posíleným o pár hráčů jiných týmů, skončil remízou. Hosté k ní po našem poločasovém dvoubrankovém vedení zápas dovedli v druhém dějství, v kterém se projevila jejich fyzická převaha.

Naši první branku vstřelil Šimon Bouša, další dvě přidal Adam Kulhavý.

TD

5. 6. 2020

Nespeky/Pyšely – Maršovice/Neveklov 8:2 (1:1)

Sestava: Dušan Židlík - Pavel Šiňor, Šimon Doležal, Vojta Gryc, Honza Myslivec - Patrik Kulhavý, Ondra Svoboda, Adam Kulhavý, Pepa Jára - Šimon Bouša, Lukáš Bareš, střídající: Marek Jirásek, Filip Kordík, David Müller, Adam Lukeš

Úvod přípravného zápasu s celkem Maršovic/Neveklova byl festivalem našich neproměněných šancí. Jako nůž máslem jsme pronikali hostující obranou, ovšem zakončení bylo špatné. A když už sneslo přísnější měřítko, blýskl se několikrát soupeřův brankář rychlou reakcí. V druhé polovině prvního poločasu už byla hra vyrovnanější, nadále jsme však měli ke vstřelení gólu blíže. Krátce před přestávkou se hosté pěkně trefili z dálky a navzdory naší převaze se ujali vedení. To však trvalo jen chvíli, protože obratem stejnou mincí oplatil Patrik Kulhavý a vyrovnal.

Druhý poločas se nesl ve znamení naší trvalé herní dominance, kterou jsme už dokázali také přetavit v branky a vysoko zvítězit. Ke gólu z prvního poločasu přidal další dva Patrik Kulhavý a třikrát skóroval Šimon Bouša. Oba tak zaznamenali hattrick. Další dvě branky vstřelil Lukáš Bareš.

TD

9. 11. 2019

Maršovice/Neveklov – Nespeky/Pyšely 1:9 (0:4)

Sestava: Honza Kříž - Pavel Šiňor, David Straka, Vojta Gryc, Honza Myslivec - Lukáš Bareš, Šimon Doležal, Adam Kulhavý, David Müller, Filip Kordík - Šimon Bouša, střídající: Marek Jirásek

V posledním mistrovském zápase letošního podzimu jsme poprvé nastoupili s klasickým brankářem. K dispozici jsme zároveň měli kompletní základní kostru týmu a najednou jsme místo pro dosavadní průběh sezóny typické nešťastné prohry vysoko zvítězili. Začátek zápasu hraného ve vytrvalém dešti moc krásy nepobral. Na bahnitém terénu míč často měnil majitele. V naší útočné hře bylo hodně nepřesností. Na druhou stranu směrem dozadu jsme fungovali velmi dobře. Zodpovědnou hrou s vysoko vysunutou zadní řadou jsme vystavovali domácí do jednoho ofsajdu za druhým. Jediná trochu nebezpečnější situace před naší brankou v úvodních minutách byla střela ze střední vzdálenosti, s kterou si Honza Kříž poradil. Na druhé straně hřiště udeřilo hned z první povedené akce, kdy se do zakončení dostal Adam Kulhavý a nemýlil se. V 7. minutě jsme se tak ujali vedení. V dalším průběhu prvního poločasu pokračovala marná snaha týmu Maršovic/Neveklova o vytvoření si příležitosti ke vstřelení branky. Domácí jsme nepustili téměř k ničemu nebezpečnému. Směrem dopředu jsme sice produkovali stále dost zbytečných nepřesností, ale na rozdíl od našeho soupeře se nám občas nějaká akce povedla. Po jedné takové byl v pokutovém území faulován Filip Kordík a Adam Kulhavý v 33. minutě z penalty spolehlivě zvýšil naše vedení. Dnes patrně rozhodující faktor, v kterém jsme výrazně předčili domácí, kvalitu v blízkosti vlastní i soupeřovy branky, demonstroval Lukáš Bareš, když vlétl do pokutového území jako velká voda, dostal se k odraženému míči jako první a pěknou střelou do horního rohu branky dal náš třetí gól. Ve 40. minutě prošel domácí obranou Šimon Bouša a vedli jsme o čtyři branky. Navíc za další dvě minuty šel celek Maršovic/Neveklova do deseti, protože jeden z jeho hráčů neudržel nervy na uzdě a uviděl červenou kartu.

Na začátku druhé půle se domácí snažili ještě s výsledkem něco udělat. Ovšem naše obranná činnost byla nadále kvalitní a na dostřel se hráči Maršovic/Neveklova dostávali jen výjimečně. Jakmile se nám podařilo překonat úspěšně střed hřiště, těžce jsme zaměstnávali soupeřovu obranu, která si nejednou nevěděla rady s šikovností našich hráčů. V 52. minutě potvrdil svou dobrou kopací techniku Adam Kulhavý a z přímého kopu přidal náš pátý gól. Velkou šanci na snížení měli následně i domácí. Jenže v brance jsme dnes měli Honzu Kříže, který zneškodnil i penaltu. Po tečované střele z větší vzdálenosti tým Maršovic/Neveklova sice nakonec snížil, ale netrvalo dlouho a k zahrání přímého kopu se v 70. minutě postavil Vojta Gryc a svou pumelicí propálil děravou zeď i brankáře. V závěru už domácí odpadli. Naopak my jsme hráli dále s chutí a Šimon Bouša přidal ještě další tři góly.

TD

3. 11. 2019

Nespeky/Pyšely – Trhový Štěpánov 3:4 (2:2)

Sestava: Lukáš Bareš - Pavel Šiňor, David Straka, Vojta Gryc, Honza Myslivec - Marek Jirásek, Šimon Doležal, David Müller, Adam Kulhavý, Filip Kordík - Šimon Bouša, střídající: Jakub Ebenstreit, Patrik Kulhavý

V prvních minutách hráli častěji s míčem fotbalisté Trhového Štěpánova a měli jsme dost práce s odvracením jejich útoků. Už v 7. minutě se náš soupeř trefil po rohu a vyraženém míči za záda Lukáše Bareše a ujal se vedení. Nadále jsme se převážně bránili a některé situace hasili na poslední chvíli. V 19. minutě se nám však podařilo proměnit naši první větší šanci a vyrovnat. Šimon Bouša se šikovně dostal do zakončení z pravé strany a prudkou ranou pod břevno rozvlnil síť. O minutu později utekl hostující obraně Adam Kulhavý a umístěnou střelou k tyči otočil výsledek na 2:1. Obraz hry se najednou výrazně změnil. Ve středu hřiště byl hodně vidět dobrou práci odvádějící Šimon Doležal, se zlepšeným výkonem se přidali i další a najednou nás bylo plné hřiště. Za chvíli jsme si vypracovali další velkou šanci, střela ale tentokrát letěla vedle. Trhový Štěpánov se za nějaký čas oklepal, hra se začala vyrovnávat a v závěru prvního poločasu byli podobně jako na jeho začátku nebezpečnější hosté. Vyrovnání jsme jim nabídli tak trochu sami netaktickým rozehráním přímého kopu v 43. minutě. Místo našeho útoku podnikli hosté rychlý brejk do rozhozené obrany a vyrovnali.

Druhý poločas se nesl ve znamení dobývání naší branky Trhovým Štěpánovem. Územní převaha našeho soupeře však narážela na pilíře naší obrany, která dlouho odolávala. Když už se hosté ke střele dostali, míč letěl nejednou vedle a jindy zase zakročil spolehlivý Lukáš Bareš, který si dnes jako hráč z pole vedl v brance velmi dobře. Až v minutě 76. prošla přízemní přihrávka ze strany do našeho pokutového území a míč po voleji hostujícího hráče skončil v naší brance. Za tři minuty jsme dokázali odpovědět. Šimon Bouša utekl po levé straně, naservíroval míč Davidu Müllerovi a i on se z první trefil přesně. Vyrovnáno. Brankový účet tím však nebyl uzavřen. Bohužel jsme i dnes inkasovali nedlouho před koncem utkání rozhodující gól. V 81. minutě jsme nechali hostům příliš místa a času k zakončení a tvrdá střela zamířila do horního rohu naší branky. Poslední minuty zápasu už byly poměrně rozkouskované. Žádnou větší příležitost k vyrovnání jsme si nevytvořili a v dalším utkání jsme opět těsně prohráli.

TD

27. 10. 2019

Pravonín/Kondrac – Nespeky/Pyšely 5:4 (2:3)

Sestava: Lukáš Bareš - Pavel Šiňor, David Straka, Vojta Gryc, Honza Myslivec - Pepa Jára, Šimon Doležal, David Müller, Adam Kulhavý, Matěj Šiňor - Šimon Bouša

Má s námi snad nějaká vyšší moc speciální záměr? Či jsme snad upadli v nějakou výsledkovou klatbu? I takové myšlenky mohou napadnout diváka našich zápasů v podzimní části sezóny. Prvnímu Pravonínu/Kondraci jsme v improvizované sestavě bez standardního brankáře, bez jediného hráče na střídání a s mimořádně povolanými hráči žákovského týmu vstřelili na jeho hřišti čtyři branky. Přitom v předchozích osmi zápasech inkasoval tým Pravonína/Kondrace pouze desetkrát. Přesto jsme vyšli bodově naprázdno. A aby toho nebylo málo, tak jediný zápas stávající sezóny, kdy jsme v závěru otočili výsledek ve svůj prospěch, byl tento týden anulován, protože Týnec nad Sázavou svoje béčko odhlásil ze soutěže. Týnecká ostuda nás tak stála tři body.

V 90. minutě svítí na ukazateli skóre 4:4. V poměrně dlouhém nastavení se hraje převážně před brankou domácích. Po zákroku brankáře našeho soupeře se marně dožadujeme rohu. Domácí diváci volají po ukončení zápasu. Závěrečný hvizd stále nezaznívá. Pravonín/Kondrac se dostává k našemu pokutovému území a píšťalka sudího se už ozývá. Nikoliv však, aby zápas ukončila. V jednom ze soubojů byl hlavním arbitrem přísně spatřen faul našeho hráče. A historie se opakuje. Přímý kop těsně za hranicí velkého vápna, hlavička, gól a v dalším zápase přicházíme o bodový zisk v jeho samotném závěru.

V první půli měli balón více v držení domácí. Ovšem žádný větší tlak na naši branku se nekonal. Na první gól Pravonína/Kondrace ze 7. minuty, ke kterému jsme soupeři notně pomohli chybou v rozehrávce na vlastní polovině, jsme Šimonem Boušou odpověděli už za pět minut. V 18. minutě si domácí po důrazné dorážce vzali vedení zpět. Pravonín/Kondrac už jsme moc často do nebezpečných situací nepouštěli. Naopak duo Adam Kulhavý, Šimon Bouša motalo našemu soupeři hlavy a ještě do poločasu jsme skóre otočili. Nejprve po individuální akci ustál v 37. minutě Adam zákrok v pokutovém území a vyrovnal. A o dvě minuty později se tentýž hráč trefil z přímého kopu parádně do horního rohu branky.

Po přestávce sice v 50. a 54. minutě dali domácí dva rychlé góly, ale v 77. minutě po Adamem zahraném rohu hlavičkoval přesně Honza Myslivec a vyrovnal. To už hrál Pravonín/Kondrac o deseti bez v 60. minutě vyloučeného hráče. Adama bylo plné hřiště, výborně zahrával standardky, další hráči se přidali kvalitním výkonem. V této části zápasu jsme měli navrch, další branku jsme už však nepřidali a naopak v již popsaném závěru jsme sami nešťastně inkasovali.

TD

20. 10. 2019

Nespeky/Pyšely – Ostředek/Sázava 2:7 (1:4)

Sestava: Lukáš Bareš - Pavel Šiňor, David Straka, Vojta Gryc, Honza Myslivec - Marek Jirásek, Šimon Doležal, Adam Kulhavý, Patrik Kulhavý, Filip Kordík - Šimon Bouša, střídající: David Müller, Jakub Ebenstreit

Úvodní čtvrthodina se nesla ve znamení vyrovnané hry od vápna k vápnu bez brankových příležitostí. Hned první nebezpečnější průnik Ostředku/Sázavy vyústil v penaltový zákrok a hosté šli v 15. minutě po bezpečně proměněném pokutovém kopu do vedení. Za minutu utekl hostující obraně Adam Kulhavý a utěšenou střelou k vzdálenější tyči vyrovnal. Ani tento stav netrval dlouho. Lukáš Bareš, který i dnes zaskakoval za standardního brankáře, nedosáhl v souboji na vysoký míč a hosté v 21. minutě opět vedli. V minutě 25. odstartoval rozhodčí vlnu emocí odpískáním dalšího pokutového kopu proti našemu celku. Soupeř z něj opět skóroval a zvýšil svoje vedení. Hra se nám v této fázi zápasu nedařila a tým Ostředku/Sázavy svoji převahu zužitkoval ve 30. minutě vstřelením další branky. V závěru první půle už bylo utkání opět vyrovnané a do kabin hráči odcházeli za stavu 1:4.

Vstup do druhého dějství se nám vydařil. Přitlačili jsme hosty před jejich branku a v 61. minutě jsme snížili na 2:4, když po Adamově střele z přímého kopu brankář míč neudržel ve své moci a dobíhající Šimon Doležal ho dopravil za jeho záda. Hned v následující minutě jsme však zbytečně chybovali ve vlastním vápně a tým Ostředku/Sázavy nám odskočili opět na tříbrankový rozdíl. Přestože ani jeden z týmů nehrál záludně nebo přehnaně tvrdě, atmosféra po některých výrocích rozhodčího poněkud zhoustla. A náš tým se stejně jako v prvním dějství opět nevyvaroval herního výpadku, ve kterém hosté dvakrát skórovali. Závěr utkání se nesl z obou stran spíše v útočném duchu. Oba celky si vypracovaly několik brankových příležitostí. Nikdo však žádnou neproměnil. Ani námi zahrávaná penalta brankou neskončila a skóre se tak už nezměnilo.

TD

13. 10. 2019

Mezno – Nespeky/Pyšely 5:3 (1:2)

Sestava: Lukáš Bareš - Jakub Ebenstreit, David Straka, Šimon Doležal, Pavel Šiňor - Marek Jirásek, David Müller, Adam Kulhavý, Patrik Kulhavý, Filip Kordík - Šimon Bouša

Naše brankářské patálie pokračují a službu mezi třemi tyčemi si dnes vzal na starost Lukáš Bareš. Celkem jsme měli k utkání připravených právě jedenáct hráčů, přesto by byl aktuální tabulky neznalý divák asi překvapen zjištěním, že proti sobě nastoupily celky z jejích opačných pólů. Od začátku zápasu jsme si vytvořili územní převahu, měli častěji míč na svých kopačkách a dostávali se na dostřel branky Mezna. Žádná ze zajímavých příležitostí však gólem neskončila. Naopak domácí svůj rychlý protiútok zakončili v 26. minutě přesně a ujali se vedení. V minutě 28. jsme i my předvedli rychlou akci. Po přihrávce Filipa Kordíka se dobře zorientoval Šimon Bouša a umístěnou přízemní střelou k tyči vyrovnal. Ve 40. minutě  utekl středem hřiště domácí obraně Adam Kulhavý, své sólo přesně zakončil a otočil poločasové skóre do podoby, která odpovídala dění na hřišti.

Druhou půli začali lépe domácí a už ve 48. minutě po jejich typické rychlé křídelní akci a zpětné přihrávce před branku vyrovnali. Další průběh zápasu se nesl ve znamení vyrovnané hry. Mezno zlobilo především křídelními výpady, my jsme si nejednou dokázali poradit kombinačně a hrozili průnikovými přihrávkami na Šimona Boušu. Domácí obraně též notně zatápěl dnes velmi agilní Adam Kulhavý. Po jedné z našich vydařených akcí střílel Šimon Bouša jen těsně vedle tyče. Udeřilo však na druhé straně, když Lukáš Bareš v předbrankovém bahništi po přízemním centru neudržel míč ve svých rukavicích a domácí mohli snadno skórovat. S blížícím se koncem zápasu jsme postupně začínali mít v zápase opět navrch a v 82. minutě jsme se dočkali vyrovnaní. Šimon Bouša byl u míče dřív než vybíhající brankář, kterého si obhodil, a srovnal skóre na 3:3. I po vyrovnání jsme byli aktivnější než domácí, jenže v 87. minutě jsme si nepohlídali při rohu zadní tyč a Mezno šlo po přesné hlavičce opět do vedení. Při našem závěrečném tlaku jsme zahrávali z nadějné pozice přímý kop. Adamovu střelu brankář jen vyrazil a dobíhající David Straka byl blízko vyrovnání. Zákrok domácích na něj, který mu znemožnil dorážku, rozhodčí jako penaltový neposoudil a místo vyrovnání jsme v poslední minutě po rychlém brejku do naší otevřené obrany inkasovali pátý gól. Koncovka nám tak tentokrát nevyšla a přes solidní výkon v improvizované sestavě si další body do tabulky nepřipisujeme.

TD

6. 10. 2019

Nespeky/Pyšely – Týnec nad Sázavou B 5:4 (3:1)

Sestava: Filip Kordík - Jakub Ebenstreit, David Straka, Vojta Gryc, Pavel Šiňor - Adam Kulhavý, Šimon Doležal, Lukáš Bareš, David Müller, Marek Jirásek - Šimon Bouša

Marodka dnes zasáhla i Pepu a připomněli jsme si tak začátek sezóny, kdy mezi třemi tyčemi zaskakoval hráč z pole. Dnes se této úlohy zhostil Filip Kordík a nevedl si vůbec zle. Celkem jsme měli k dispozici právě jedenáct hráčů. Tedy vstupní podmínky nikterak slavné. Dokázali jsme se však semknout a bodový rozdíl v tabulce nebyl na hřišti patrný. Týnecká obrana nepůsobila příliš jistě a zejména Šimon Bouša ji svými rychlými výpady intenzivně větral. První dvě šance ještě gólem neskončily, třetí v 10. minutě už ano. To se Šimon Bouša trefil přesně k zadní tyči. Hosté sice už za dvě minuty po střele z větší vzdálenosti vyrovnali, nicméně jsme nadále byli nebezpečnějším celkem a našich velmi dobrých příležitostí přibývalo. Hned třikrát jsme byli gólu hodně blízko. Dvakrát už jsme kličkou překonali brankáře, míč jsme však do branky nedopravili. V další šanci se blýskl hostující gólman výborným zákrokem. Na druhé straně nám zatrnulo při střele do tyče naší branky. Ve 23. minutě už se další střela na zadní tyč v podání Šimona Bouši ujala a v minutě 42. mohl Šimon slavit po další přesné ráně čistý hattrick.

Na kvalitní výkon z první půle se nám na začátku druhého dějství navázat nepodařilo. Hosté přidali a zatlačili nás na naši vlastní polovinu. Nešetřili střelbou a začalo přibývat situací hrozících gólem v naší síti. Svou převahu Týnec nad Sázavou proměnil poměrně brzy dvěma brankami z 53. a 56. minuty ve vyrovnání. V dalším průběhu zápasu se hra vyrovnala. Oproti první půli však hosté zlepšili obranu a už jsme se nedostávali tak snadno na dostřel. Co se nám dnes dařilo, to byly útočné standardky. Po nich se nejednou míč zdržel v blízkosti branky Týnce a ke skórování nebylo daleko. Hosté se na druhé straně nadále pokoušeli o častou střelbu z větší vzdálenosti, nerozhodný stav však zůstával až do 70. minuty nezměněn. V tomto čase jsme si nešťastně srazili centr do vlastní branky a po nadějném dvougólovém vedení jsme najednou prohrávali. Přesto jsme zbytečně nebláznili a trpělivě pokračovali v pracovitém výkonu. Přežili jsme velkou šanci hostujícího týmu, když střela zblízka mířila nad a také nás rychlým vyběhnutím podržel v brance zaskakující Filip. S blížícím se koncem zápasu jsme získali územní převahu a v 84. minutě bylo vyrovnáno. To prodloužený centr z přímého kopu trefil z první přesně Šimon Bouša. Na rozdíl od nevydařených závěrů minulých zápasů jsme dnes poslední minuty odehráli výtečně. Nejen, že jsme vyrovnali, ale v 90. minutě jsme gólově zúročili další standardku. Lukáš Bareš na zadní tyči střelou z voleje pod břevno dokonal obrat a do tabulky si připisujeme první tři body.

TD

29. 9. 2019

Čerčany/Poříčí nad Sázavou – Nespeky/Pyšely 4:1 (1:1)

Sestava: Pepa Chaban - Honza Myslivec, David Straka, Vojta Gryc, Pavel Šiňor - Marek Jirásek, Šimon Doležal, Lukáš Bareš, David Müller, Adam Kulhavý - Šimon Bouša, střídající: Patrik Kulhavý, Jakub Ebenstreit

Na náš herní projev v minulých utkáních jsme zareagovali změnou rozestavení. Zahustili jsme střed pole a vsadili na více zabezpečenou obranu. Na začátku zápasu měli na kopačkách častěji míč domácí, do žádné větší šance se však nedostali. Hra se postupně vyrovnala a v druhé polovině první půle jsme získali územní převahu. Připravili jsme si i dvě zajímavé příležitosti, při kterých jsme postupovali z úhlu sami na brankáře. Obě zůstaly neproměněny. V 37. minutě už naše převaha ve vedení vyústila. Po rohovém kopu se míč odrazil za velké vápno k Davidu Strakovi, který prudkou a přesnou ranou překonal domácího brankáře. Za tři minuty už ale bylo vyrovnáno. Tentokrát zužitkovali roh domácí a míč, který propadnul na zadní tyči, dopravili do naší branky.

V druhém poločase jsme měli nadále častěji míč na svých kopačkách. Přes domácí obranu jsme se však nedokázali dostat do nebezpečnějších příležitostí. Do nich se s jedinou výjimkou, při které nás zachránil Pepa ve spolupráci s tyčí, nedostávali ani domácí. Mohlo se tak zdát, že zápas spěje k remízovému konci. V 75. minutě jsme se však bohužel nevyvarovali větší individuální chyby ve vlastním pokutovém území, kterou tým Čerčan/Poříčí nad Sázavou obratem gólově potrestal. Následné posílení naší útočné vozby na úkor obrany pak místo náporu a zvýšeného tlaku na domácí celek vedlo k nebezpečným rychlým protiútokům Čerčan/Poříčí nad Sázavou do volnějšího prostoru. A jelikož při nich byl náš soupeř efektivní a nám se nedařilo téměř nic, po třetím zpackaném závěru zápasu, ve kterém jsme dnes inkasovali v 84. a 87. minutě další dva góly, zůstáváme v tabulce bez bodového zisku.

TD

22. 9. 2019

Jankov/Ratměřice – Nespeky/Pyšely 5:4 (1:2)

Sestava: Pepa Chaban - Honza Myslivec, Šimon Doležal, Vojta Gryc, Pavel Šiňor - David Müller, David Straka, Adam Kulhavý, Marek Jirásek - Šimon Bouša, Filip Kordík, střídající: Lukáš Bareš

Po první čtvrthodině jsme vedli 2:0. Individuálně se prosadili obvykle spíše defenzivní hráči Vojta Gryc a David Straka. Oba svoje šance zakončili přesnými přízemními střelami k tyči. S našimi rychlými výpady měli domácí dost práce, ovšem další gól jsme nepřidali, byť jsme k tomu byli dvakrát docela blízko po střelách do břevna a tyče. Ve 29. minutě jsme však již poněkolikáté v této sezóně inkasovali naprosto laciný gól, k jehož vstřelení si náš soupeř ani nepotřeboval vypracovat střeleckou příležitost. Dlouhý nákop vypadl brankáři z rukavic a rázem jsme vedli jen o jednu branku. Domácí přidali na obrátkách a zbytek prvního dějství se nesl spíše v duchu oboustranné holomajzny ve středu pole.

Ačkoliv bylo cílem nastoupit na tým Jankova/Ratměřic od první minuty druhé půle s velkým odhodláním a úsilím a převzít otěže zápasu, na hrací ploše by jeden realizaci tohoto plánu těžko hledal. Byli to naopak domácí, kdo tu a tam v povětšinou bídném představení přeci jen nějak zahrozili. Ke vstřelení vyrovnávacího gólu jim stačilo opět málo. Patrně pod mylným dojmem, že bude hra přerušena, jsme polevili v koncentraci a jeden z domácích hráčů míč snadno dopravil za Pepova záda. Po dalším průniku Davida Straky jsme si sice vzali vedení rychle zpět, jenže ne na dlouho. Za chvíli bylo po zaváhání v naší obraně a přesné technické střele z dobré pozice vyrovnáno. Aby toho nebylo málo, v 80. minutě jsme si dali málo vídaného vlastence po odkopu, který místo pryč od naší branky letěl obloučkem zpět do naší sítě. Tak jsme domácím darovali vedení. Náš z velké části slabý výkon v druhém poločase, z kterého jen tu a tam problesklo pár slušných akcí, podtrhla příšerně kopnutá penalta. Míč nejenže přeletěl branku, ale přeletěl i ochrannou síť za ní. Po křídelním úniku Šimona Bouši a jeho tvrdé ráně pod břevno jsme v 83. minutě přeci jen vyrovnali. Ani to však na bodový zisk nestačilo. V poslední minutě základní hrací doby jsme faulovali ve vlastním pokutovém území, domácí na rozdíl od nás penaltu s přehledem proměnili a zvítězili. Tedy další nezvládnutý závěr utkání, navíc dnes se soupeřem, který svoje tři předchozí zápasy prohrál. Máme hodně na čem pracovat.

TD

15. 9. 2019

Nespeky/Pyšely – Křivosudov/Čechtice 4:5 (1:2)

Sestava: Pepa Chaban - Honza Myslivec, Šimon Doležal, David Straka, Pavel Šiňor - David Müller, Vojta Gryc, Adam Kulhavý, Marek Jirásek - Šimon Bouša, Lukáš Bareš, střídající: Jakub Ebenstreit, Patrik Kulhavý, Filip Kordík

V první desetiminutovce byli nebezpečnější hosté. Dnes už jsme však měli v sestavě klasického brankáře a také díky jeho dobré práci v ní zůstal stav bezbrankový. Ve 12. minutě se už tým Křivsoudova/Čechtic gólově prosadil. Dlouho se však z vedení neradoval. Šimon Bouša utekl hostující obraně a sám před brankářem v 16. minutě nezaváhal a vyrovnal. Hosté si však brzy vzali z pokutového kopu vedení zpět. Náš soupeř nadále hrozil především kolmicemi na hráče nabíhající mezi naše obránce. Oproti úvodu zápasu se však už tak často do nebezpečné koncovky nedostával. Hra se postupně vyrovnávala a stav 1:2 zůstal do konce první půle beze změny.

Druhý poločas jsme zahájili aktivně, dařilo se nám podržet balón na svých kopačkách a využívat zejména křídelní prostory k rychlým výpadům. Zároveň jsme více zahustili prostor před naším pokutovým územím a snažili se tak eliminovat kolmé přihrávky do nebezpečných míst za naši obranu. V 53. minutě se prodral až do pokutového území Křivsoudova/Čechtic David Straka a vyrovnal. Nedlouho po něm se šikovně uvolnil Šimon Bouša a jeho průnik hosté zastavili až penaltovým zákrokem. Exekuce pokutového kopu se chopil faulovaný hráč, proměnil a vedli jsme. Za deset minut ale ze střední vzdálenosti přesně vystřelil náš soupeř a bylo vyrovnáno. Jenže za další minutu skončil Šimon Bouša po zákroku jednoho z hostujících hráčů v pokutovém území opět na zemi a i druhou penaltu proměnil. V docela divokém průběhu druhé půle jsme tak opět vedli. Tým Křivsoudova/Čechtic se tlačil do útoku za vyrovnáním. Přes solidní hru naší obrany v 79. minutě střela z úhlu  podél vybíhajícího brankáře trefila tyč a od ní se odrazila do naší branky – 4:4. V minutě 86. pak hosté přes veškerou snahu našich hráčů o opak dotlačili míč za brankovou čáru, čímž nakonec překlopili výsledek na svoji stranu. Přesto lze brát náš dnešní výkon v porovnání se dvěma předchozími jako solidní příslib do dalších klání.

TD

7. 9. 2019

Postupice/Chotýšany – Nespeky/Pyšely 6:0 (3:0)

Sestava: Lukáš Bareš - Honza Myslivec, Šimon Doležal, Vojta Gryc, Pavel Šiňor - Adam Kulhavý, David Straka, David Müller, Marek Jirásek - Šimon Bouša, Filip Kordík, střídající: Jakub Ebenstreit

První minuta, náš hráč běží s míčem u nohy na brankáře soupeře. Druhá minuta, náš druhý útočník běží na brankáře soupeře a dostává se do velké příležitosti. Ani jedna šance neproměněna, obě střely letí mimo branku. Minuta patnáctá a neslaná nemastná střela hostujícího hráče ze střední vzdálenosti doskáče do naší branky, v které dnes za stále zraněné brankáře zaskakuje Lukáš Bareš. Naše aktivita vyprchává a hra nevalné úrovně nenabízí divákům příliš pohledného. Tým Postupic/Chotýšan si však ani nepotřebuje vypracovávat větší příležitosti k tomu, aby nám vstřelil do poločasu ještě dvě branky. Jednu z pokutového kopu a druhou po rohovém kopu, když se odražený míč snáší přímo na kopačku zakončujícího hráče.

Na začátku druhé půle jsme měli mírnou územní převahu a na rozdíl od prvního dějství jsme častěji volili místo neefektivních individuálních pokusů přihrávku, ale pořád to bylo málo. Nepůsobili jsme kompaktním dojmem a výkony některých hráčů zaostávaly za jejich možnostmi. Nejlepší řadou dnes byla ta obranná. Ve většině případů dokázala výpady domácích zastavovat. Přesto během naší jalové snahy o zdramatizování zápasu – podobně jako v minulém utkání – skončil míč v naší brance. Tentokrát v 67. minutě po tečované střele ze střední vzdálenosti. Domácí tak opět nepotřebovali ke skórování žádnou větší příležitost. Náš ofenzivní zmar dokumentovala zahozená penalta a naopak celek Postupic/Chotýšan přidal v závěrečné čtvrthodině ještě dvě branky.

TD

1. 9. 2019

Nespeky/Pyšely – Bystřice 1:7 (1:3)

Sestava: Filip Kordík - Honza Myslivec, David Straka, Vojta Gryc, Pavel Šiňor - Adam Kulhavý, Šimon Doležal, Jakub Kumpošt, Marek Jirásek - Šimon Bouša, Jakub Ebenstreit, střídající: Patrik Kulhavý, Pepa Jára, David Müller

Dnes opět bez brankáře. Navíc nám chyběl i Lukáš Bareš, který se v minulém zápase mezi tři tyče postavil. Na řadu tedy přišel další hráč z pole a absence standardního gólmana do značné míry rozhodla o dnešním výsledku. Jen málo bylo platné, že jsme se brzy ujali vedení. Už v 2. minutě zatáhl míč po levé straně Šimon Bouša, dobře odcentroval a Marek balón nasměroval za hostujícího brankáře. Přes víceméně vyrovnanou hru s minimem šancí hosté dvakrát nepohrdli naší nabídkou vzešlou z improvizovaného obsazení brankářského postu. Když jsme přidali i chybu v rozehrávce, odcházeli jsme do kabin s dvougólových mankem. Nicméně vzhledem k obrazu hry ještě nebylo nic definitivně ztraceno.

Více jak polovinu druhého dějství jsme Bystřici tlačili. Ovládli jsme střed hřiště, získali územní převahu, ovšem chyběla kvalitní finální přihrávka. Když už přišla, byli jsme neškodní v koncovce. Naopak po naprosto banální a jednoduše hratelné situaci jsme v blízkosti naší branky v 73. minutě opět darovali hostům míč a z následné akce jsme inkasovali počtvrté. Ač tomu obraz hry nenapovídal, prohrávali jsme tak již o tři branky. V závěru zápasu jsme se ve velmi teplém počasí pokoušeli výsledek alespoň korigovat, nicméně neúspěšně. Bystřice naopak využila naší otevřenější obrany a upravila konečné skóre do – z našeho pohledu – nepěkné podoby.

TD

25. 8. 2019

Čerčany/Poříčí nad Sázavou – Nespeky/Pyšely 6:4 (3:3)

Sestava: Lukáš Bareš - Honza Myslivec, David Straka, Šimon Doležal, Pavel Šiňor - Adam Kulhavý, Vojta Gryc, David Müller, Marek Jirásek - Šimon Bouša, Patrik Kulhavý, střídající: Jakub Ebenstreit

Přípravný zápas s týmem Čerčan/Poříčí nad Sázavou umožnil nahlédnout hru našeho výrazně omlazeného dorosteneckého týmu a vyzkoušet různé herní varianty. Jelikož jsme neměli k dispozici ani jednoho ze dvou brankářů, ukázkovým dokladem omlazení byl hráč z pole Lukáš Bareš (ročník 2006), který se postavil mezi tři tyče.

Utkání jsme zahájili dobře, kombinačně jsme přehrávali domácí, zároveň jsme však spalovali šance. V dalším průběhu zápasu se rozestřílel Šimon Bouša. Celkem třikrát překonal domácího brankáře. Hráči Čerčan/Poříčí nad Sázavou sice neměli tolik příležitostí, nicméně byli efektivní a také třikrát skórovali. Po slabším závěru první půle jsme po přestávce opět začali dobře a po ukázkové akci několika hráčů zakončoval do odkryté části branky Marek Jirásek. Kvalitu a solidní tempo hry jsme však v teplém počasí drželi jen asi prvních 10 minut druhé půle. Následně naše hra upadala, chyběl pohyb, důraz, vázla souhra. Domácí vyrovnali a remízový stav zůstával poměrně dlouho beze změny. Přes horší hru jsme stejně jako v první půli po střele Šimona Bouši jednou rozezvučeli brankovou konstrukci domácí branky. Celek Čerčan/Poříčí nad Sázavou naopak dvakrát využil chaosu v našich řadách k rychlým brejkům s přesným zakončením a v dnešním přípravném utkání nakonec zvítězil.